План-конспект уроку української мови, 2 клас

Про матеріал
Тема уроку: Уявлення про типи текстів: розповідь, опис і міркування. Розроблено відповідно вимог Типової освітньої програми під редакцією О.Савченко.
Перегляд файлу

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ

Української мови 2 клас

 

Тема: Уявлення про типи текстів: розповідь, опис і міркування.

Мета: Повторити

  • правило переносу односкладових слів;
  • основні ознаки тексту.

Вивчити поняття «Типи текстів за метою», «Текст-розповідь», «Текст-опис», «Текст-міркування». Формувати уміння розпізнавати типи текстів за метою. Розвивати уміння спостерігати, виділяти головне, робити висновки. Виховувати сумлінність і організованість.

Обладнання уроку:

  • На дошці написано: дата

                              Класна робота

                         Які бувають типи текстів?

  • Напис на правій частині дошки «міркування – роздум

                                                          міркувати - думати»

  • Картка-вправа з каліграфії
  • Слова-картки «речення, заголовок, текст, питання, зміст, зачин, кінцівка, основна частина»
  • Таблиця на дошці :

 

ЯКІ БУВАЮТЬ ТИПИ ТЕКСТІВ?

 

 

 

 

головне питання:

у тексті…

у тексті є:

 

 

3

міркування

 

ЧОМУ?

розмірковується

про причини

роздуми і докази

 

2

опис

ЯКИЙ?

(персонаж)

описуються ознаки

багато

слів-ознак предмета

1

розповідь

ЩО РОБИТЬ?

(персонаж)

розповідається про події

багато слів – назв дій

 

 

Хід уроку:

  1. Організаційний момент. Перевірка готовності учнів.
  2. Робота в зошиті.

Запис дати і виду роботи.

Хвилина каліграфії:

 

 

 

 

  1. Словарна робота

На дошці слова: Речення, заголовок, текст, питання, зміст, зачин, кінцівка, основна частина.

Завдання до слів:

  • Прочитайте  слова.
  • Випишіть слова, які неможна поділити для переносу. Чому?
  • Всі ці слова відносяться до однієї теми, що ми вивчали на уроках української мови. Назвіть цю тему. (Текст)
  • Які правила з теми «ТЕКСТ» можна скласти з цих слів? 

(Речення, звʹязані за змістом, утворюють текст.

До тексту можна задати головне питання.

До тексту можна дібрати заголовок.

В тексті є 3 частини: зачин, головна частина і кінцівка.)

  1. Повідомлення теми і мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні на уроці ми продовжимо вивчати тему «Текст». І  вкінці уроку дамо відповідь на головне питання уроку:

«Які бувають типи текстів?»

  • Щоб відповісти на це питання, треба докласти чималих зусиль. А саме: (читаємо девіз « Не базікай, мне лінуйся! Уважно слухай, сумлінно тренуйся!») Щоб дістатися головного питання, треба подолати 3 сходинки (дивимось на дошку)

 

 

ЯКІ БУВАЮТЬ ТИПИ ТЕКСТІВ?

 

 

 

 

головне питання:

у тексті …

у тексті є:

 

 

3

міркування

 

ЧОМУ?

розмірковується про причини

роздуми і докази

 

2

опис

ЯКИЙ?

(персонаж)

описуються  ознаки

багато

слів-ознак предмета

1

розповідь

ЩО РОБИТЬ?

(персонаж)

розповідається про події

багато слів – назв дій

 

  • Подолати їх допоможе підручник. Відкрийте сторінку 85. Опрацьовуємо  вправу 220. Відкрийте попередню роботу в зошиті, знайдіть алгоритм «Текст».
  1. Робота з підручником. Вивчення нової теми.
    • Читаємо, що надруковано під номером 1. (Робота за АЛГОРИТМОМ)
    • Це можна назвати текстом? Чому?
    • Про що ти дізнався з тексту? (Які слова тобі допомогли про це дізнатися, прочитай)
    • Яке головне питання можна поставити до тексту?
    • У перщому тексті нам розповіли про те, що робив зайчик в кущах. Так і тип тексту називається – РОЗПОВІДЬ.
    • Повторюємо назву. Формулюємо правило - що таке текст-розповідь.
    • Читаємо, що надруковано під номером 2. (Робота за АЛГОРИТМОМ)
    • Це можна назвати текстом? Чому?
    • Про що ти дізнався з тексту? (Які слова тобі допомогли про це дізнатися, прочитай)
    • Яке головне питання можна поставити до тексту?
    • У другому тексті нам розповіли про те, який зайчик, описали його. Так і тип тексту називається – ОПИС.
    • Повторюємо назву. Формулюємо правило - що таке текст-опис.
    • Читаємо, що надруковано під номером 3. (Робота за АЛГОРИТМОМ)
    • Це можна назвати текстом? Чому?
    • Про що ти дізнався з тексту?
    • З чого починається цей текст? (з питання, роздуму)
    • А після питання іде відповідь на нього. Так будується міркування – спочатку ставиться запитання, а потім різні роздуми, докази, відповіді. Тому і тип таких текстів називається МІРКУВАННЯ
    • Повторюємо назву. Формулюємо правило - що таке текст-міркування.
    • Тепер ми можемо дати відповідь на головне питання уроку:

Які бувають типи текстів?

  1. Первинне закріплення.

Я читаю текст, а ви визначаєте його тип і сигналізуєте відповідною  карткою номер назви типу тексту.

 

 Восени наш клас відвідав краєзнавчий музей. Ми побували на трьох експозиціях. Дізналися про неживу природу нашого краю. Побачили різних тварин, що мешкають на нашій землі. Це було дуже цікаво.

 

  В нашому класі 10 дівчат. Вони завжди веселі і привітні. Щодня ми бачимо їх охайно вдягненими і гарно заплетеними.

 

Який тип тексту я не зачитала? Спробуємо його  разом скласти і записати.

  1. Робота в зошиті. Первинне закріплення.

Картка для початкового рівня:

Мій друг

За що я поважаю свого друга? 

Він ніколи мене не ______________________. Ми добре __________ _______________ і весело ______________________. А коли мені важко, мій друг мені ________________________.

 

Слова для довідок: ображає, допомагає, граємо, спілкуємось.

Прочитайте весь текст-міркування. Спишіть (якщо є час).

 

Картка для середнього рівня:

Мій друг

За що я поважаю свого друга? 

Він ніколи мене не ______________________. Ми добре __________ _______________ і весело ______________________. А коли мені важко, мій друг мені ________________________.

 

Слова для довідок: ображає, розважає, заважає, допомагає, граємо,розважаємось, спілкуємось.

Прочитайте весь текст-міркування. Спишіть (якщо є час).

 

Картка для достатнього рівня:

Мій друг

За що я поважаю свого друга? 

Він ніколи мене не ______________________. Ми добре __________ _______________ і весело ______________________. А коли мені важко, мій друг мені ________________________.

 

Прочитайте весь текст-міркування. Спишіть (якщо є час).

 

Картка для високого рівня: придумай і запиши продовження

Мій друг

За що я поважаю свого друга? 

Він ніколи мене не ображає. Ми добре граємо і  весело розважаємось. А коли мені важко, мій друг _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Прочитайте весь текст-міркування. Спишіть (якщо є час). 

 

  1. Домашнє завдання – ст. 86  правило, впр. 221. (розбираємо)
  2. Підсумок уроку.

 

doc
Додано
8 січня 2021
Переглядів
3677
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку