План-конспект уроку "Уявлення про ймовірність події".

Про матеріал
План-конспект уроку "Уявлення про ймовірність події". Мета. Ознайомити учнів із поняттям «подія», «неможлива подія» , «вірогідна подія», «рівноймовірна подія», «малоймовірна подія» , «дуже ймовірна подія», «випадкова подія». Вчити дітей відрізняти події, пояснювати і аналізувати можливість появи події. Розвивати вміння мислити, аналізувати, працювати у групі, працювати самостійно, висловлювати свою думку та захищати її. Виховувати національну гідність , любов до рідної мови, повагу один до одного та до думки інших.
Перегляд файлу

Тема. Уявлення про ймовірність події.

Мета. Ознайомити учнів із поняттям «подія», «неможлива подія» , «вірогідна подія», «рівноймовірна подія», «малоймовірна подія» , «дуже ймовірна подія», «випадкова подія».  Вчити дітей відрізняти події, пояснювати і аналізувати можливість появи події. Розвивати вміння мислити, аналізувати, працювати у групі, працювати самостійно, висловлювати свою думку та захищати її. Виховувати національну гідність , любов до рідної мови, повагу один до одного та до думки інших.

Обладнання та матеріали: таблиці, мультимедійна презентація, вірші-небилиці.

Хід уроку

І Організація учнів до уроку

Раз, два, три ,чотири, п’ять -

Починаєм працювать.

Будем добре міркувать

Знань хороших набирать.

ІІ Ознайомлення із темою уроку

  • Як ви думаєте , чи є така можливість, що вам сьогодні сподобається наш урок?
  • Від чого це залежить?
  • А як визначити чи це можливо?

Для того, щоб визначити чи можлива подія, чи ні, нам потрібно вивчити тему «Ймовірність».

 Щоб вам було цікавіше я вирішила ознайомити вас ось із такою казкою-подорожжю, яка носить назву «Країна Ймовірності»

Отже сьогодні ми з вами помандруємо країною Ймовірності.

                            «Країна Ймовірності»

У цій країні відбуваються безперервні події. Ці події розселяються у різних своїх регіонах . Ми з вами помандруємо по всіх цих регіонах і ознайомимося із мешканцями.

-І першим регіоном країни Ймовірності є регіон, який носить назву Вірогідність. Там оселилися події ,які обов’язково відбудуться за певних умов.

Ось знайомтесь 1 подія

Після ночі обов’язково настане день .

2 подія

Після неділі настане понеділок

3 подія

В коробці лише червоні кульки. М

Можливість витягнути червону кульку є вірогідною.

-Наступним регіоном є Дуже ймовірна подія . Вона рада нас вітати і хоче познайомити нас з деякими своїми мешканцями, а саме подіями , які є дуже ймовірні.

Ось одна із них у

У коробці є 8 синіх кульок і одна зелена. Ймовірність витягнути синю кульку є дуже ймовірною - пояснює нам королева Ймовірність.

2 подія

У класі навчається 6 дівчат і 2 хлопці. Ймовірність що в клас зайде дівчина є дуже великою

3 подія

Коли до нас у школу приїде відома артистка Jerry Heil, яка цьогоріч поїде на співочий конкурс Євробачення, ймовірність, що її пісні сподобаються учням і вчителям дуже велика.

-         Наступним регіоном - сказала королева Ймовірність - є регіон Рівноймовірна подія .

Знайомтесь,1 подія

 Завтра падатиме дощ.

2 подія

У пеналі 5 ручок і 5 олівців. Ймовірність витягнути ручку чи  олівець є рівно ймовірними.

3 подія

 Півкинута  монету впаде числом чи гербом. Ці події є рівноймовірними.

Наступна наша зупинка регіон Малоймовірна подія

Зараз ми з вами ознайомимося з деякими її мешканцями.

1 подія

Комета , яка летить у космосі впаде на Землю. Ця подія є малоймовірною.

2 подія ,яку ми зустрічаємо у регіоні

У ящику 9 груш і одне яблуко. Ймовірність витягнути яблуко є малоймовірною

3 подія

Серед 100 білетів один виграшний. Ймовірність купити саме виграшний є дуже малою( малоймовірною)

І ось останній регіон . Регіон Неможливих подій. А це її мешканці.

1 подія

Після зими настане осінь. Ця подія є неможливою

2 подія

Під час підкидання 2 гральних кубиків випаде 13 очок.

3 подія

За невиконане завдання вчитель поставить найвищий бал.

Ось ви і познайомилися із деякими мешканцями країни Ймовірності.

ІІІ Закріплення вивченого

Але у країні трапилася біда . На країну Ймовірності напали Рікі одноногий та Джоні одноокий з їхніми головорізами. Вони вирішили переплутати всі регіони ,щоб мешканці не знали хто вони і де вони повинні жити і якою мовою говорити .

Ось послухайте що з цього вийшло.

Вірш – небилиця

1.Картина

— В мене є така картина —

Краща від усіх!

Не картина —дивина.

Над горою — низина.

Спіють яблука,малина,

Зверху- валить сніг.

На гілках сидять зайчата,

По ставку пливуть курчата,

Їжаки летять.

Світить сонце,сяють зорі.

Жолуді на осокорі гронами висять.(Платон Воронько)

Чи всі події почуті у вірші вам сподобалися? Що там не так? До яких подій ви б віднесли цю інформацію?

2.Побрехенька

Як летів я небом пішки,

Бачив, як великі кішки

Від мишей втікали в нори,

Як з річок стікали гори,

Як верблюд на дні морському

Загорав в піску сухому

Як кити серед пустелі

Збудували три оселі.

Бачив: білка із сім’єю

Оселилась під землею,

Кріт в дуплі жив між гілками,

Смакували там грибами.

А до нього на обід

Напросився кріт-сусід.

Бачив я з небес рожевих

Синій цвіт в садах вишневих,

В лісі – бджіл, що скрекотіли,

І сорок, що мед носили.(Наталія Погребняк) 

-А як ви думаєте,до яких подій можна віднести все почуте?

Отже, головорізи захотіли країну Ймовірності перетворити у країну Неможливості.

Ми повинні допомогти мешканцям Ймовірності і їх королеві.

Для цього ми повинні виконати завдання.

3.Встановити відповідність

  1. Пограти гру у вимкненому телефоні.                           вірогідно
  2. Після суботи настане неділя.                                          неможливо
  3. Підкинувши гральний кубик вибити число1.               рівноймовірно
  4. На цифровій лінії навмання тикнувши у

число попасти у непарне число                                    малоймовірно                           

  1. Вивчивши добре урок отримати хорошу оцінку.       дуже ймовірно.

4.Розмістити події в колонках

Події потрібно розмістити у відповідних колонках.

А – На яблуні вродять сливи.

Б – У класі 5 дівчат і 5 хлопців. Ймовірність, що першою в клас зайде дівчинка.

В – В корзині 5 коропів і 1 окунь. Ймовірність витягнути окуня.

Г- В пеналі 7 олівців і 1 ручка. Яка ймовірність навмання витягнути олівець.

Д- При температурі -7 вода в калюжі замерзне.

Е- Хлопець закидає м’яч в кільце. Яка ймовірність,що м’яч потрапить в кільце?

Є- Цього року буде 30 лютого.

Ж- Зимою випаде сніг.

З- З крану потече молоко.

И- Пісок розчиниться у воді .

І- Якщо кинути ложку солі у стакан води, то вода стане солоною.

 

вірогідно

 

неможливо

рівноймовірно

малоймовірно

дуже ймовірно

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А тепер за даними таблиці потрібно побудувати стовпчасту діаграму.

 

 

ІV Підсумок уроку

Отже. ми вигнали головорізів. Королева Ймовірність щиро нам вдячна за допомогу. Тепер її жителі можуть повернутися у свої домівки.

 Гра

Королева Ймовірність хоче перевірити чи запам’ятали ви де які мешканці живуть. Зараз вам потрібно заповнити таблицю. Вписавши

«Так» або «Ні» у відповідній комірці таблиці

https://naurok.com.ua/uploads/files/3690/14566/14850_html/images/14566.004.png

https://naurok.com.ua/uploads/files/3690/14566/14850_html/images/14566.005.png

V Рефлексія

Виховний момент

А тепер у мене для вас є такі події їх потрібно розставити по категоріях.

-Німець розмовляє німецькою мовою. Яка це подія?

-Поляк розмовляє польською мовою. Яка це подія?

-Француз розмовляє французькою. Яка це подія?

-Українець розмовляє українською. А яка це подія?

Чи правильно це? Що потрібно зробити ,щоб так не було?

Любіть свою рідну мову, розмовляйте нею, читайте нею, збагачуйте її красу.

Чи сподобався вам урок?

Чи запам’ятали ви тему?

Що вам допомогло краще зрозуміти тему?

Який у вас настрій у кінці уроку?

Що б ви хотіли повторити іншим разом?

 

 

docx
Додано
6 березня
Переглядів
51
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку