Мета: 1. Сприяти гармонійному розвитку організму дівчини;
2. Формувати рухові вміння та навички, правильну поставу;
3. підвищувати працездатність та зміцнювати здоров"я;
4. розвивати силову витривалість, ознайомити з комплексом вправ степ-аеробіки,
сприяти розвитку силових якостей та координації рухів.
План-конспект уроку з фізичної культури
10 клас (дівчата)
Тема уроку: Гімнастика
Мета: 1. Сприяти гармонійному розвитку організму дівчини;
2. Формувати рухові вміння та навички, правильну поставу;
3. підвищувати працездатність та зміцнювати здоров"я;
4. розвивати силову витривалість, ознайомити з комплексом вправ степ-аеробіки,
сприяти розвитку силових якостей та координації рухів.
Інвентар: гімнастичні палиці, мати для занять на підлозі, скакалки, гімнастичні обручі,
волейбольний м’яч.
Підготувала: вчитель фізичної культури Кірпікіна Н.М.
Хід уроку
№ зп |
Зміст уроку |
Дозування
|
Організаційно-методичні вказівки |
||
1 |
2 |
3 |
4 |
||
1. Підготовча частина (12хв.) |
|||||
1 |
Шикування, привітання, повідомлення завдань уроку. Інструкція з техніки безпеки. Вимірювання ЧСС 6с. |
1.5хв. |
У шерензі, слідкувати за зовнішнім виглядом. Провести опитування про стан здоров’я учнів а уроці. |
||
2
|
Біг у середньому темпі: а) приставним кроком правим, лівим боком. б) спиною. в) з високим підніманням стегна. г) із закиданням гомілки назад. |
10"
10" 10" 10" |
В стійці баскетболіста
Стежити за дотриманням інтервалу. |
||
3 |
Відновлення дихання |
|
У ходьбі. |
||
4 |
Шикування в шеренгу |
30" |
|
||
5 |
Стрибки а) в присіді правим та лівим боком б) на правій та лівій ногах.
|
10разів 10разів |
Руки на плечі партнерам. Одну руку кладемо на плече попереду стоячого, іншою рукою беремо за гомілку попереду стоячого. Руки не розривати. |
||
6 |
Вправи з гімнастичними палицями |
|
Для профілактики порушень постави |
||
7 |
Різновиди ходьби: на носках, на п’ятах. |
1хв
|
В руках гімнастична палка. У колоні дистанція два кроки. |
||
4 |
Вправи з гімнастичними палицями |
|
Для профілактики порушень постави |
||
6 |
Шикування в шеренгу |
30" |
|
||
8 |
Вимірювання ЧСС за 6с. |
|
|
||
9 |
Перешикування в колону по 2 |
1хв |
|
||
|
ЗРВ вправи на місці: 1)В.п. – о.с. 1 – нахили голови вперед 2 – назад 3 – вправо 4 – вліво 2) В.п. – кісті до плечей 1 – обертання рук у плечових суглобах вперед 2 – назад 3) В.п. – права рука вгорі, ліва внизу 1-2 – пружні відведення рук назад 3-4 – зміна рук 4)В.п. – те саме 1-4 – колові оберти одночасно правою вперед, лівою назад. 1-4 – зміна рук 5)В.п. – ноги на ширині плечей, руки в горі 1-4 – колові оберти руками вперед 1-4 – назад 6)В.п. – ноги на ширині плечей, руки перед грудьми в замок. 1-2 – повороти тулуба вправо 3-4 – вліво 7)В.п. – ноги на ширині плечей, руки на поясі 1-3 – нахили вперед по черзі до правої, по центру та до лівої ноги 4 – прогнутись назад. 8) Присідання
|
4-5разів
6-8разів
6-8разів
6-8разів
6-8разів
6-8разів
6-8разів
15разів |
Темп повільний
Темп від середнього до високого
Руки в ліктях не згинати.
Руки в ліктях не згибати
Темп середній Ноги не згинати
З поступовим збільшенням амплітуди рухів
Долонями торкатися підлоги
|
||
2 Основна частина (27 хв) |
|||||
1 |
Розподіл класу на три групи |
30" |
|
||
2 |
Робота по "станціях" |
10 хв. |
Для роботи на кожній станції відводиться 3,5хв. Для переходу до наступній станції 20"-30" |
||
|
Станція №1. Стрибки через скакалку |
|
На двох ногах, обертаючи скакалку вперед. Для координації рухів та розвитку витривалості.
|
||
|
Станція №2. Обертання обруча навколо талії з одночасними кидками волейбольного м’яча один одному |
|
Вправа допомагає сформувати тонку талію та розвиває координаційні здібності.
|
||
|
Станція №3. Комплекс вправ степ-аеробіки
|
4рази
4рази
4рази
4рази |
Темп рухів середній. Виконується на гімнастичній лаві. Учні спеціальної групи виконують тільки на підлозі.
Постава пряма, дихання не затримується.
Дзеркальний показ. Відновлення дихання |
||
3. |
Підготовка місця для проведення наступної частини уроку. |
1хв |
Віднести гімнастичну лавку та обручі до стіни. Взяти гімнастичні палиці. |
||
3 |
Координаційні вправи з гімнастичними палицями 1 в парах 2 в колі
|
7,5хв |
Темп від низького до високого
|
||
4 |
Підготовка місця для проведення наступної частини уроку. |
1хв |
Віднести палиці, та розкласти гімнастичні мати |
||
5 |
Комплекс вправ для м’язів черевного пресу. |
7хв. |
Темп виконання середній |
||
|
1 Піднімання в сід з положення лежачи на спині.
|
25разів Спеціальна група-15 |
|
||
|
2 Піднімання прямих ніг до кута 90* з положення лежачи на спині. |
25 разів |
|
||
|
3 Піднімання в сід з положення лежачи на спині правим та лівим боком |
10разів Спеціальна група не виконує |
|
||
|
4 Складочки |
10разів Спеціальна група не виконує |
|
||
|
5 Тримання прямих ніг під кутом 45* |
Від 1 до 1.5хв Спеціальна група 30с |
|
||
6 |
Вправа для хребта (човник) |
30с |
|
||
7 |
ВимірюванняЧСС за 6с. |
|
слідкувати за зовнішнім виглядом учнів |
||
3 Заключна частина (5 хв) |
|||||
1 |
Вправи на довільне розслаблення м'язів |
1хв. |
|
||
2 |
Підбиття підсумків уроку |
1хв |
|
||
3 |
Домашнє завдання: комплекс вправ для м’язів черевного пресу |
|
|
||
4 |
Організаційний вихід із залу |
|
|
||
Раз і два, гімнастика,
Ритміка і пластика,
Бадьорість і здоров'я,
Слава і успіх!