2021 рік

План-конспект уроку з фізичної культури з елементами футболу для  учнів 9 класу

Модуль: Футбол

Тема: Навчання ведення м’яча

Мета уроку: Закріплення отриманих учнями навиків з техніки ведення м’яча, зупинки м’яча підошвою й удару серединою підйому по м’ячу. Розвиток в учнів загальної витривалості, спираючись на кращі традиції українського народу. Оновлення рухової пам’яті шляхом повторення отриманих навичок й умінь, створення умов для самостійного розвитку комунікаційних якостей.

Завдання уроку:

1. Навчити веденню м’яча.
  2. Повторити техніку виконання удару серединою підйому.
  3. Розвиток в учнів загальної витривалості засобами рухової гри у футбол.
  4. Формування в учнів навичок здорового способу життя.
  5. Виховання морально-вольових якостей: взаємодопомога, відповідальність, відповідальність за свою команду.

Обладнання: магнітофон, набивні м’ячі, гантелі, повітряні кулі, обручі.

Методи навчання: ігровий, метод змагання, наочний, метод вправи, робота в групах.

1.1.

Вхід до футбольного поля. За командою побудова команд, рапорт, привітання. Повідомлення завдань уроку.

1,5 хв.

Звучить марш «Динамо». Команди виходять в колону по одному. Стежити за поставою і зовнішнім виглядом.

1.2.

Правила поведінки та дотримання техніки безпеки під час виконання фізичних вправ.

1 хв.

Стежити за поставою і зовнішнім виглядом.

Все це робимо залюбки

1 хв.

Під час речівки: «Фізкульт-ура хай буде гра» 3 рази хлопнути в долоні.

1.4.

Капітани рапортують про готовність команд до свята. Капітани підходять до флагштока, прикріплюють прапор і він вільно піднімається. Свято починається.

1-2 хв.

1.5.

Побудова команд для показових виступів.

10 сек.

1.6.

Показові виступи

4 хв.

Дівчата шикуються в коло. Юнаки в колону по 3.

1.6.1.

Комплекс вправ з повітряними кулями (для дівчат)

У дівчат повітряні кулі, у юнаків гантелі.

1.6.2.

В.п. - руки вгору; 1-4 - скрестного зведення і разведення рук.

8 р.

Інтервал 1 хвилина

1.6.3.

В.п. - руки вперед; 1-2 - піднімати праву руку вгору, ліву вниз, полуприсед.

8 р.

Стежити за поставою.

1.6.4.

В.п. - руки вниз; 1 - підняти руки вгору, праву ногу відвести назад на носок; 2 - в.п .; 3 - підняти руки вгору, ліву ногу назад на носок; 4 - в.п.

8 р.

Стежити за поставою. Вдих - піднімаємо руки або тулуб. Видох - відпускаємо руки або тулуб.

1.6.5.

В.п. - руки вниз; 1 - праву ногу вперед, руки назад вгору; 2 - в.п.; 3 - ліву ногу вперед, руки назад вгору; 4 - в.п.

8 р.

1.6.6.

В.п. - руки вниз; 1 -напівприсід, руки вперед; 2 - в.п .; 3 - напівприсід, руки в сторону; 4 - в.п.

6 р.

Стежити за поставою

1.6.7.

В.п. - права нога вперед, руки вниз. На кожен рахунок зміна положення ніг у стрибку, руки вгору.

8 р.

Руки не згинати.

1.7.

Комплекс вправ з гантелями (юнаки)

1.7.1.

В.п. - руки вниз з гантелями; 1-2-3 - піднімаємо прямі руки вперед, в сторони, вгору; 4 - в.п.

6 р.

Стежити за диханням. Руки не згинати.

1.7.2.

В.п. - руки вгору; 1 - опустити руки до плечей; 2 - в.п.

6 р.

Ногу не згинати

1.7.3.

В.п. - руки в сторону; 1-2-3-4 - кругові рухи рук вперед. 1-2-3-4 - кругові руху рук назад.

8 р.

1.7.4.

В.п. руки вниз; 1 - присід, руки в сторону; 2 - в.п.

8 р.

1.7.5.

В.п. - права нога вперед, руки вниз. На кожен рахунок зміна положень ніг в стрибку, руки через сторони вгору.

8 р.

Стежити за диханням

1.7.6.

В.п. - руки вниз. Підскоки на двох ногах, руки вгору.

16 р.

Дихання не затримувати

1.8.

Перестроювання по відділеннях, робота в групах за картками

30 сек.

Командири отримують картки, вони оголошують завдання, дозування.

1.9.

Комплекс вправ для розвитку швидкості рухів.

- Упор присівши

Встати і піднятися на носки тягнутися руками вгору, потім повернутися в в.п.

- Темпові стрибки з обруча в обруч

- Теж через коло

- «Човниковий біг» з виносом ніг вперед.

1.10.

Комплекс вправ для розвитку скорстно-силових якостей ніг.

- В.п. Стійка ніг нарізно, руки довільно. Темпові підскіки вгору.

- Те ж, але торкаючись руками ніг.

В.п. Стійка ніг нарізно, руки на поясі. Три темпових підскоку на місці, на четвертому - поворот на 180 градусів.

- Стрибки через набивні м'ячі.

- В.п. - упор присівши.

Завдання. Упор присівши - упор лежачи, ноги в сторони - упор присівши.

- В.п. Лежати на спині, руки вздовж тулуба.

Завдання. Згинати й розгинати по черзі ноги в угруповання.

Основна частина.

25 хв.

2.1.

Побудова команд для участі в змаганнях «Футбольний фестиваль»

1 хв.

Діти шикуються в команду по одному на штрафної лінії, капітани находяться попереду команд.

Учитель: Шановні учасники змагань щоб стати футболістом треба мати фізичну підготовку, а саме швидко бігати, стрибати, бути витривалим. Ми зараз проведемо естафети, які нам допоможуть в цьому.

10 сек

2.2.

Естафета з елементами бігу стрибків - "Хто швидше". Команди будуються навпроти своїх прапорців. Перші біжать, оббігають свої прапорці, повертаються передають набивні м'ячі другому гравцеві, сам стає в кінець колони.

- "Пригунци". Перші гравці починають виконувати стрибки на двох ногах в обручі, оббігає кеглю, тому повертаються бігом, передають естафету і таким стає в кінець колони.

5 хв.

1 р.

1 р.

Прапор оббігає. Набивної м'яч передавати.

Відстань між обручами 50 см.

2.3.

"Футбольний старт".

Команди будуються на лінії старту. Перед кожним на відстані 3 м ставляться кеглі. Перші номери по сигналу починають вести м'яч, обводить м'ячем кеглі і також повертаються назад, на лінію старту, зупиняють м'яч, старт починає інший гравець, сам стає в кінець колони.

4 хв.

Ведення м'яча здійснюється внутрішньою частиною підйому. Під час ведення їх не відпустити м'яч від себе, голову тримати так, щоб бачити м'яч і ситуацію на полі.

2.4.

«Пас – естафета».

Кожна команда будується в колону по два на стартовій лінії. За сигналом перші два гравці з кожної команди починають рухатися в перед, передають м'яч між кеглями один іншому. Дійшовши до останнього вони міняються місцями і повертаються назад. Наступна пара пара виконує те саме. Перемагає команда, яка раніше закінчила естафету.

4 хв.

Навпроти кожного через 3 м кеглі (5 шт). Виконати передачу внутрішньою частиною підйому. Наближатися до м'яча під кутом 45 градусів до напрямку удару. Бий по м'ячу, намагаючись потрапити внутрішньою стороною підйому. Розбіг роби з прискоренням по дузі.

2.5.

Забий гол.

Гравці намагаються ударом ноги по м'ячу вибити м'яч за лицьову лінію суперника. Гол зараховується тоді, коли м'яч перелітає лицьову лінію. Перемагає команда, яка більше заб'є голів.

4 хв.

На середній лінії поля розміром 20 * 20 на висоті, 70-80 см натягнути мотузку.

Виконується внутрішньою частиною підйому. Перед ударом розгорнути носок ноги, щоб бити в середину м'ячі. Бей під середину м'яча, після удару продовжуй рух.

2.6.

"Жонглери".

Перший починає жонглювати до падіння, потім другий. Так проходить вся команда.

2 хв.

Перемагає команда, яка більше набила м'ячів.

2.7.

"Естафета футболістів".

Гравці вистріваются на лінії старту в колону по одному. На відстані 15 м стоять ворота, а на відстані 10 м від старту - лінія удару. На воротах стоїть суперник, а за ним стоїть гравець, який буде подавати м'яч воротареві. Перші гравці починають вести м'яч до лінії удару, виконують удар по воротах, а воротар підбирає м'яч і ставить його біля себе. Перший гравець повертається до лінії старту, то ж саме виконує другий гравець.

5 хв.

Ширина воріт 1,5 м, висота 1 м. Якщо гравець прийшов перший і забив гол, він отримує 3 очки, якщо гравець тільки забиває - 2 очка.