Тема. Лічба предметів. Поняття «короткий-довгий». Підготовка до написання цифр.
Мета: формування ключових компетентностей:
вміння вчитися –самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії; загальнокультурної – дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті змісту;
соціальної – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших, продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі, проявляти ініціативу;
здоров’язбережувальної – усвідомлювати здоров’я як вищу життєву цінність.
предметних компетентностей на основі розгляду малюнків і порівняння предметів розкрити властивості предметів, які різняться за розміром; вдосконалювати навички лічби; розвивати спостережливість, увагу ; контролювати вимову учнів; виховувати культуру математичного мовлення та письма.
Обладнання: лічильний матеріал; картки з числами; предметні малюнки, глобальні таблички, роздатковий матеріал.
Хід уроку
І.Організація класу до уроку
Щоб урок пройшов немарно
Треба сісти рівно, гарно.
Щоб знання міцні здобути,
Слід уважними всім бути.
1.Розмовна хвилинка
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
Усна лічба
• Порахувати від 1 до 10; порахувати від 10 до 1; порахувати від того числа, яке показує вчитель на картці.
• Розфарбувати кожний другий кружечок (робота кожного учня на картках).
• Порахувати овочі, поєднати їх з відповідною цифрою.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1. Відгадування загадок
• Така велика, довгошия і вища за найбільшу шафу.
Така розумна і красива у зоопарку є... (жирафа).
• У воді сидить охоче, та не риба і не рак.
Вистромля булькаті очі і співає: «Квак-квак!» (Жаба)
— Розгляньте малюнки, порівняйте цих тварин за висотою.
— Жирафа довша за жабу.
— Жаба коротша за жирафу.
Фізкультхвилинка
2. Робота зі смужками різного кольору й різної довжини
-Порівняння смужок, використання слів довший, коротший, найдовший, найкоротший.
-Аналогічна робота проводиться з предметами різної довжини: олівцями, паличками, ручками, стрічками, пеналами.
-Порівняння довжин риб на малюнках, вушок у кота й зайця.
Фізкультхвилинка
ІV. Закріплення вивченого матеріалу
4. Робота з підручником
Розгляд малюнків.
Завдання: порахувати, скільки на малюнках гарбузів, помідорів.
-Скільки у півня крил, очей, гребінців, дзьобиків?
Показати відповідну цифру.
5. Вправа на розвиток графічних навичок
• Обвести в зошиті дві клітинки, продовжити рядок.
V. Підсумки уроку