Розробка уроку математика 1 клас НУШ. За програмою О.Я. Савченко. До підручника С.О. Скворцова ; О.В. Онопрієнко
Тема.Досліджуємо таблиці додавання і віднімання числа 4 . Обчислення виразів.
Мета: скласти таблиці додавання і віднімання числа 4, вправляти в їх засвоєнні; закріпити вміння обчислювати вирази та задачі; розвивати логічне мислення, пам’ять; виховувати самостійність
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
1. Гра «Намистинки».
Таблички пригадали.
2. Веселі задачі
– В клас зайшов Мишко,
А за ним – Петько,
А за ним – Марина,
А за ним – Ярина,
А за нею – Гнат.
Скільки всіх малят?
– Я знайшов в дуплі у білки
5 горішків лісових.
Ось іще лежить один.
От так білка! Молодець!
Скільки господиня
Горішків запасла на зиму?
3. Повторення компонентів + і -
Фізкультхвилинка
IІI. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1.
2.
1. Обчислення значення суми. 4+5 5+3 6+2
2. Знайди значення виразів 4+4 -2 5+3 - 6
3. Доповни умову. Розв;яжи задачу.
Іван – 3 цукерки
Тарас -? на ___ більше
Фізкультхвилинка
IV. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Розв’язання логічної віршованої задачі.
В свинки двоє поросят.
Ніжки змерзли, аж тремтять.
Скільки валянок купити,
Щоб всі ніжки відігріти?
— Як розв’язати цю задачу? (4 + 4 = 8.)
— Чому додали 4 і 4? (У поросят по 4 ніжки, а поросят було двоє.)
— А чому додавали ніжки? (Скільки ніжок, стільки й валянок потрібно.)
3.Виконання завдання в зошиті з друкованою основою
V. ПІДСУМОК УРОКУ
— Як називаються числа при відніманні?
Запам’ятайте таблиці додавання і віднімання числа 4.
У цьому вам допоможе гра «Ялиночка».