ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ З ПРЕДМЕТУ «Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ» (для учнів 1 класу)

Про матеріал
Розробка уроку ЯДС 1 клас «Значення води у природі та житті людини». Уявлення про розподіл води на Землі та значення її для існування природи й життя людей;
Перегляд файлу

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ

З ПРЕДМЕТУ «Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ»

 (для учнів 1  класу)

 

                                                                   Ірини Карпович,

вчителя початкових класів

 

Тема:

Значення води у природі та житті людини

Мета:

Узгодження взаємодії вчителя початкових класів та вихователя ГПД в забезпеченні якості освіти.

навчальна: формування здатності до пошуку та засвоєння нових знань; формування уявлення про розподіл води на Землі та значення її для існування природи й життя людей;

розвиваюча: розвиток у дітей чуттєво-емоційної сфери, творчої уяви, спостережливості ; розвиток мовленнєвих вмінь (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

виховна: виховання потреб пізнання природи з метою її збереження і раціонального використання; взаємоповаги і толерантності у процесі спілкування.

Тип  уроку:  

засвоєння нового матеріалу

Матеріально-технічне забезпечення:

 

ноутбук, мультимедійна дошка, проектор

Дидактичне забезпечення:

 

підручник , картки -краплинки для гри

Використані джерела:

 

  1.     Гільберг Т.Г., Тарнавська С.С.,  Павич Н.М. Я досліджую світ: підруч. для 1 кл. закл. заг. серед. освіти. (У 2 ч.) : Ч. 1 / Тетяна Гільберг, Світлана Тарнавська, Ніна Павич.  – Київ: Генеза, 2018.

 

  1.     Гільберг Т.Г., Тарнавська С.С.,  Павич Н.М. Я досліджую       світ: зошит для 1 кл. закл. заг. серед. освіти. (У 2 ч.) : Ч. 1 / Тетяна Гільберг, Світлана Тарнавська, Ніна Павич.  – Київ: Генеза, 2023.
  2.     Відеоролик  «Яке значення для життя на Землі має ВОДА?» [Електронний               ресурс] – Режим доступу:  https://www.youtube.com/watch?v=E5TYOldUJo8
  3.     Конспект уроку інтегрованого курсу «Я досліджую світ» з використанням підручника для 1 класу закладів загальної середньої освіти (У 2-х частинах) до підручника: «Я досліджую світ. Автори: Тетяна Гільберг, Світлана Тарнавська, Ольга Гнатюк, Ніна Павич (2018)». [Електроний ресурс] – Режим доступу: https://vsimpptx.com/lesson/040-yaki-vlastivosti-maye-voda
  4.     Фізкультхвилинка [Електронний  ресурс] – Режим доступу:https://www.tiktok.com/@kairatov_01kz/video/7423833601080364293

https://www.tiktok.com/@huongvuive86/video/7423750717854289160

Складова успішного випускника:

 

громадянин

Орієнтир складової моделі успішного випускника:

 

громадянська позиція (очікувані результати – здатність до спільного життя, до співпраці у громадянському суспільстві, здатність до відповідальності перед суспільством)

Складова моделі успішного випускника:

 

творча особистість

Орієнтир складової моделі успішного випускника:

 

дивергентне мислення (очікувані результати – розвиток креативного та творчого мислення, уяви, фантазії)

Педагогічний інструментарій для формування успішного випускника:

 

особистісно-орієнтований, компетентнісний, діяльнісний підходи; технологія інтерактивного навчання, форма роботи: урок

 

І. Вступ

(Привітання до дітей, перевірка  готовності учнів до уроку)

Хвилинка спостережень за погодою

Яка зараз пора року?

Який місяць, число, день тижня?

Що ви можете сказати про стан неба?

Сьогодні тепло чи холодно?

       Чи були сьогодні опади? Які саме?

Перебіг уроку

  1. Організаційний момент

Слайд 2. Створення позитивного психологічного клімату в класі.

Всіх до класу він скликає

Голосистий наш дзвінок,

І ми радо поспішаєм

На цікавий наш… урок.

Слайд 3. Ранкове коло.

Під веселу музику станемо в коло і привітаємось  

  1. Актуалізація опорних знань

Слайд 4.Міркуємо.

  •          Для яких потреб люди використовують воду? (відповіді учнів)
  •          Яке значення має вода для рослин, тварин і людини? (відповіді учнів)
  1. Повідомлення теми та мети уроку
  •          Сьогодні ми закріпимо свої знання про воду, атакож дізнаємось яке значення має вода для природи і життя людини і чому важливо дбати про її чистоту.

Вправа «Асоціативний кущ»

                                                           

                                             ІІ. Основна частина

 1. Вивчення нового матеріалу

 Слайд 5. Робота з підручником

  •          Розгорніть підручники на сторінці 94.
  •          Розгляньте малюнки.
  •          Для чого потрібна вода в оселях людей? 
  •          Як часто ви нею користуєтеся?
  •          Як вода потрапляє у приватні будинки?
  •          Розкажіть, як бережуть воду у ваших родинах.

 Слайд 6. Слухаємо. Розповідаємо.

  •          Чи знаєте ви…
  •          Воду містять у собі всі організми: комахи, риби, птахи, звірі, рослини.
  •          В організмі людини також є вода.

Слайди7-14. Хвилинка - цікавинка.

  •          Цікаві факти про воду.
  •          Вода присутня в природі в трьох формах: тверда, рідка, газоподібна.
  •          Дихаючи ти втрачаєш склянку води за добу.
  •          Людина може прожити декілька тижнів без їжі, і лише декілька днів без води.
  •          Гаряча вода замерзає швидше, ніж холодна.
  •          Людині на добу необхідно випивати близько 2 л води, це приблизно 10 склянок.
  •          Вода є домівкою для багатьох живих організмів.
  •          А що цікавого ти знаєш про воду?

 

Перегляд відеоролика «Яке значення для життя на Землі має ВОДА ?»

  •          Перегляньте відео    https://www.youtube.com/watch?v=E5TYOldUJo8
  •          Що нового ви дізналися?

Фізкультхвилинка      https://www.tiktok.com/@huongvuive86/video/7423750717854289160

https://www.tiktok.com/@kairatov_01kz/video/7423833601080364293

   2. Первинне застосування нових знань

  1. Робота в зошитах.
  •          Розгорніть зошити на сторінці 43.

Слайд 19. Сторінка 43. Вправа 3.Поміркуй.

  •          Розфарбуй рослин і тварин, які живуть у воді.

Слайд 20. Сторінка 43. Вправа 4.Поміркуй.

  •          Познач правильну поведінку людей на водоймі.
  •          Розкажи як правильно поводитись біля водойм?

Гра «Знайди пару» (на дошці довільно розміщені краплинки , потрібно знайти 2 однакові і прикріпити їх поряд )

Гра «Додай слово»

Я – дитина. Вода мені потрібна, щоб  https://svitdovkola.org/images/spoiler_show.png

Я – дерево. Вода мені приносить поживні  https://svitdovkola.org/images/spoiler_show.png

Я – ряска. Я плаваю на  https://svitdovkola.org/images/spoiler_show.png

Я – пташка. Я воду  https://svitdovkola.org/images/spoiler_show.png

Я – рибка. У воді я  https://svitdovkola.org/images/spoiler_show.png

Я – дельфін. Я живу у  https://svitdovkola.org/images/spoiler_show.png

Я – господар. Вода мені потрібна для прання  https://svitdovkola.org/images/spoiler_show.png

Я – кухар. Вода мені потрібна для приготування  https://svitdovkola.org/images/spoiler_show.png

Я – шофер. Водою я мию  https://svitdovkola.org/images/spoiler_show.png

Я – аптекар. За допомогою води я виготовляю  https://svitdovkola.org/images/spoiler_show.png

    1. Закріплення вивченого

Слайди 22-33. Пограємо.

  •          Поміркуй та дай відповідь за допомогою LEGO.
  •          Визнач, чи правильно так робити на водоймі.
  1. Усвідомлення набутих знань
  •          Зробимо висновок.
  •          Які властивості має вода?
  •          Яких правил слід дотримуватись людям для збереження чистоти води?

Слайд 34. Висновок

  •          Вода прозора, без смаку і запаху.
  •          Вона займає форму посудини, у яку її наливають.
  •          Воду містять у собі всі організми: комахи, риби, птахи, звірі, рослини.
  •          Бережіть і охороняйте водойми!

 

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія

- чи справдилися ваші сподівання стосовно нашого уроку? (відповіді учнів)

- яким був урок?(відповіді учнів)

 

docx
Додано
15 грудня
Переглядів
14
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку