План-конспект уроку з природознавства "Дерева, кущі, трав'янисті рослини"(1 клас)

Про матеріал

Тема: Дерева, кущі, трав'янисті рослини

Мета:

1.ознайомити учнів із різноманітним світом рослин, вчити порівнювати дерева, кущі, трав'янисті рослини;

2.розвивати мовленнєве вміння, мислення;

3.виховувати допитливість, інтерес до вивчення рідної природи.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок з природознавства

1 клас

 

 

 

 

 

 

Виконав:

Вчитель початкових класів Бердянської ЗОШ І-ІІІ ст. №20

Прасол Г. С.


Тема: Дерева, кущі, трав'янисті рослини

Мета:

  1. ознайомити учнів із різноманітним світом рослин, вчити порівнювати дерева, кущі, трав'янисті рослини;
  2. розвивати мовленнєве вміння, мислення;
  3. виховувати допитливість, інтерес до вивчення рідної природи.

Обладнання: записи на DVD; таблиця «Рослини»; малюнки та фото рослин.

 

Хід уроку

  1. Організаційний момент учителя.

Ось і пролунав дзвінок.

Дітям. Розпочався наш урок.

На телеекрані з'являються картини природи.

Сьогодні у нас урок-подорож. Ми мандруємо у чарівний світ живої природи. Сіли рівненько, взяли штурвали, полетіли (звук літака).

  •      Яка пора року за бортом нашого літака?
  •      Який місяць? Яке число?
  •      Тепло чи холодно надворі?
  •      Який стан неба?
  •      Чи були сьогодні опади вранці?

 

II. Мотивація до вивчення нового.

Щоб цікавіша була наша подорож ми будемо відгадувати загадки (3 учня загадують загадки та показують малюнки-відгадки).

Відгадування загадок.

  1. Маю плаття зелененьке,

Гучні, ніжні віти

Білу кору, стан тоненький

Як я звуся діти...

(Береза)

  1. Я жовтенька і дуже м 'якенька.

На сонечко схожа, до віночка гожа.

(Кульбабка)

  1. І не дівка, а червоні стрічки носить.

(Калина)

 

Бесіда з малюнками-відгадками

  •      Як можна одним словом назвати малюнки-відгадки? (рослини)
  •      Чи однакові вони?

 

III. Повідомлення теми та мети уроку

Сьогодні будемо вчитися розрізняти рослини за групами: дерева, кущі та трав'янисті рослини.

Фізкультхвилинка для очей.

Розплющую очі, розглядаю все охоче. Мружусь наче киця і заплющую очиці! (4 рази)

 

IV. Вивчення нового матеріалу.

1. Робота з малюнками (далі подорожуємо потягом. Діти під звуки потягу роблять рухи).

- Зараз їдемо понад лісом. Які рослини ви бачите у лісі? (показує вчитель малюнки: береза, каштан, сосна)

  •      Як можна назвати ці рослини одним словом? (дерева)

 

Попереду сад.

  •      Які рослини ви бачите там? (показує: малину, смородину, шипшину)

  •      Як ці рослини можна назвати одним словом? (кущі)
  •      Чим відрізняються дерева від кущів? (Дерева мають одне тверде, міцне стебло, яке називають стовбуром. У кущів немає такого стовбура. У них є декілька дерев’янистих стебел із гілками, що починаються відразу від землі)
  •      Ой, галявина. Подивіться що росте на ній? (дзвіночки, ромашки, подорожник)
  •      Як одним словом можна назвати ці рослини? (трав’янисті рослини)
  •      Чим ці рослини відрізняються від інших? (Вони мають зелені стебла)

2. Робота з таблицею «Рослини».

Таким чином, всі рослини можна розподілити на групи.

(Таблиця «Рослини»)

Фізкультхвилинка під музику «Голубой вагон»

 

Рослини

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дерева

 

 

D:\Секретар\Михайлюк\Дерева\3224880-maple-tree.jpgD:\Секретар\Михайлюк\Дерева\clp328587.jpghttp://i010.radikal.ru/0804/90/a1e43e07eb6d.png

 

Кущі

 

D:\Секретар\Михайлюк\1281260866_70436273_1-----1281260866.jpg  D:\Секретар\Михайлюк\100840683_1_644x461_dekorativn-kusch-ta-dereva-lvov.jpg  D:\Секретар\Михайлюк\kalina.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Трав’янисті рослини

 

 

D:\Секретар\Михайлюк\На друк дошка\Травянисті рослини\64583797_0centaurea1.jpgD:\Секретар\Михайлюк\На друк дошка\Травянисті рослини\klever-krasnyj2.jpg D:\Секретар\Михайлюк\На друк дошка\Травянисті рослини\1358906588_3.png

 

 

V. Узагальнення та систематизація знань та вмінь учнів.

І. Спробуємо розподілити рослини за групами (робота в парах)

Перевірка на екрані телевізора.

2. Індивідуальна робота (за картками).

Гра «Закресли зайве»

Картка №1

D:\Секретар\Михайлюк\карточки\Новая папка\1.PNG

 

Картка №2

D:\Секретар\Михайлюк\Новая папка\Копия Копия Безымянныйарпа.PNG

Картка №3

D:\Секретар\Михайлюк\карточки\Новая папка\Копия Безымянныйарпа.PNG

 

Перевірка на екрані телевізора.

Картка №1      Картка №2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Картка №3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Робота в парах. Робота з гербарієм.(У одного учня листя, у другого зображення дерева)

Гра «Відшукай дереву листя»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перевірка за малюнками дерев з причепленим листям на дошці. (дуб, береза, клен)

  • Де людина в житті використовує рослини? (для лікування, виготовлення зошитів, меблів тощо)

 

VI. Підсумок уроку.

  • Наша мандрівка закінчується.
  • Які групи рослин ви запам'ятали?
  • Назвіть рослини, які ростуть біля школи?
  • Липа – це кущ? А що? Чому?
  • Горобина – це квітка? А що? Чому?

 

Вчитель:

Шануй і бережи!

Все, що тебе оточує: травинку і кущик, деревце і квіточку, пташку і кожну тваринку, водойми і всю землю, на якій ти живеш!

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Журавель Людмила Петрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Литвин Олександра
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Додано
9 лютого 2018
Переглядів
7135
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку