План-конспект заняття гуртка «Чарівні прикраси» з предмету «Я досліджую світ» (для учнів 2Б класу)

Про матеріал
Тема: Хмаринка Мета: Узгодження взаємодії вчителя початкових класів та керівника гуртка в забезпеченні якості освіти. Набуття вихованцями ключових компетентностей засобами аплікації, а саме: навчальна: дати уявлення як утворюються хмари; навчити виготовляти з картону хмаринку та крапельки з фоамірану; удосконалювати вміння та навички роботи з картоном, фоаміраном та раціонально використовувати матеріали; розвиваюча: розвивати вміння спостерігати за явищами природи, розвивати творче мислення; вміння виготовляти однакові деталі у різні способи та з’єднувати між собою. виховна: виховувати дбайливе ставлення до природних ресурсів; охайність при виконанні робіт.
Перегляд файлу

ПЛАН-КОНСПЕКТ

ЗАНЯТТЯ ГУРТКА «ЧАРІВНІ ПРИКРАСИ»

З ПРЕДМЕТУ «Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ»

 (для учнів 2Б класу)

                                

                                  Лілії МАТВЄЄВОЇ,

                                                                 керівника гуртка «Чарівні прикраси»

Тема:

Хмаринка

Мета:

Узгодження взаємодії  вчителя початкових класів та керівника гуртка в забезпеченні якості освіти.

Набуття вихованцями ключових компетентностей засобами аплікації, а саме:

навчальна:  дати уявлення як утворюються хмари; навчити виготовляти з картону хмаринку та крапельки з фоамірану;   удосконалювати вміння та навички роботи з картоном, фоаміраном та раціонально використовувати матеріали;

розвиваюча: розвивати  вміння спостерігати за явищами природи, розвивати творче мислення; вміння виготовляти однакові деталі у різні способи та з’єднувати між собою.

виховна: виховувати дбайливе ставлення до природних ресурсів;  охайність при виконанні робіт.

Методи:

пояснювально-ілюстративні,  репродуктивні, проблемно-пошукові, ігрові

Тип заняття:

 

засвоєння нових знань, умінь та навичок

Форма заняття:

 

фронтальна, групова

Матеріально-технічне забезпечення:

 

мультимедійне обладнання, ПК, картон білого або блакитного кольору, лінійка, простий олівець, клей-олівець, ножиці, пензлик, клейкий фоаміран з блискітками, бавовняні нитки

Дидактичне забезпечення:

 

малюнки хмаринок, мультфільм про дощ; роздатковий матеріал для роботи (шаблони хмаринок та крапельок); технологічна  карта з виготовлення  іграшки.

Очікуваний результат:

 

закріпити знання дітей з вивчення теми ЯДС «Які властивості має вода»; навчити гуртківців  нових технік  аплікації, а саме: особливості при роботі з клейким фоаміраном  та закріпленню деталей  на нитках.

Навчальна програма:

 

програма гуртка « Чарівні прикраси», погоджено Науково-методичним центром управління освіти і науки Броварської міської ради (протокол №2 від 18.09.2019)

Використані джерела:

 

1) Я досліджую світ: підруч. для 2-го кл. закл.заг. серед.освіти (у 2-х ч.): ч.1/Тетяна Гільберг, Світлана Тарнавська, Ніна Павич. – Київ: Генеза, 2019.-144 с.: іл.

2) «Мультфільм про дощ»  [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=fnDKog86pvE

 3) малюнки хмаринок  [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://cutt.ly/iwLXI6e5

4) Руханка [Електронний ресурс] – Режим доступу: https://cutt.ly/OwLXOMTb

Перебіг заняття

ІІ. Актуалізація опорних знань вихованців

Керівник гуртка:

На  уроці Я досліджую світ, ви дізнались багато цікавого про воду та її властивості. Давайте їх повторимо :

- При якій температурі вода закипає і що утворюються? (Відповіді дітей)

- Так, вода закипає при температурі 100 градусів за шкалою Цельсія, та утворюється пара.

- А при якій температурі вода замерзає?(Відповіді дітей)

- Так, вірно, молодці.

ІІ. Основна частина

Розповідь керівника гуртка

Керівник гуртка:

    На сьогоднішньому занятті ми повторимо тему про властивості води та як вона мандрує, власноруч створимо іграшку «Хмаринка».   

    Як ви  і сказали, вода закипає при досягненні позначки 100 градусів за шкалою Цельсія. Пропоную провести цікавий дослід (керівник гуртка наливає воду в електричний чайник та вмикає його. Над чайником тримає скельце ).

- Що відбувається? Ви бачите, що скельце мокре? Якщо чайник довго кипить, вода з нього зникає – випаровується. На Землі під дією сонячних променів вода весь час випаровується з поверхонь річок, озер, морів, океанів, листків рослин, вологого грунту, тіл тварин та людей. Угорі невидима водяна пара охолоджується, з неї утворюються дуже дрібні краплини води, що збираються у хмари.

У нашому досліді скельце є перешкодою для пари і ми на прикладі бачимо як утворюються краплинки води.

(Діти з цікавістю торкаються до вологої поверхні скельця)

     Зараз ми переглянемо мультфільм про дощик.

- Як мандрує крапелька?(Відповіді дітей)

Проведемо ще один дослід:

(На стілець стають одразу обидва учні, їм важко утриматись і настає час, коли діти стрибають донизу)

- Ось так дрібні краплинки води, що збираються у хмари, зливаючись одна з одною, поступово збільшуються. Хмара темнішає, краплинки стають такими важкими, що не можуть утриматись в повітрі, тому падають на земну поверхню у вигляді дощу або снігу.

ІV. Практична частина

Виготовлення  сувеніру

«Іграшкова хмаринка з крапельками дощу»

Керівник гуртка:

- На нашому занятті ми будемо виготовляти іграшкову хмаринку з крапельками дощу.

- Діти, давайте пригадаємо правила техніки безпеки при

роботі з ножицями та клеєм. (Відповіді дітей)

 - Роздивіться малюнки хмаринок (Додаток 1). Хмаринки казкові та мають свій характер. Пропоную обрати ту, котра вам сподобалась .

- Пропоную переглянути технологічну  карту з виготовлення хмаринки (Додаток 2).

Демонстрація та аналіз зразку.

- Роздивіться сувенір «Хмаринка», виготовлений з картону та клейкого фоамірану за наданими шаблонами (Додаток 3).

- Які труднощі можуть виникнути під час прикріплення крапельок до хмаринки?

Переходимо до роботи, починаємо з виготовлення «дощику»:

- На зворотню сторону фоамірану білого або блакитного кольору, прикладаємо шаблон краплинки та  обводимо по контуру, вирізаємо .

- Відміряємо лінійкою довжину нитки 15 см та відрізаємо  п’ять ниточок .

- Відклеюємо зі зворотньої сторони краплинки клейкий папір та приклеюємо до нитки на відстані 2-3 см так, щоб нитка була між двох деталей.

- Виготовляємо всі п’ять «гірлянд» з краплинками.

Фізкультхвилинка «Весела булька»

 Після веселої фізкультхвилинки продовжуємо працювати. Починаємо виготовляти хмаринку:

- Вирізаємо з картону  або з цупкого паперу шаблони;

 на зворотню сторону картону синього або білого кольору прикладаємо шаблон хмаринки та  обводимо по контуру та вирізаємо дві  деталі.

- На зворотній бік однієї хмаринки  наклеюємо за допомогою клею «гірлянди» з краплинок на відстані 1-2 см.

- Наклеюємо другу частинку хмаринки так, щоб нитки були між двох деталей .

- Приклеюємо пластикові  очі , малюємо посмішку

Демонстрація робіт           

V. Підсумок уроку. Рефлексія.

Керівник гуртка:

- Ви сьогодні дуже гарно попрацювали!

- Пропоную сфотографуватись всім разом з чудовими іграшками.

D:\WindoW\Рабочий стол\вода\хмари\хмаринка 1.jpg 

Додаток 1

 

 

 

D:\WindoW\Рабочий стол\вода\хмари\хмаринка4.jpgD:\WindoW\Рабочий стол\вода\хмари\хмаринка3.jpg

Додаток 2

Технологічна карта виготовлення хмаринки з кольорового картону, флексіки

з/п

Послідовність дій

Графічне зображення

Технологія виконання

1.

Виготовлення «дощику»:

 

 

1.1

Вирізаємо за наданими шаблонам 20-30 деталей краплинок з флексики на клейкій основі

D:\WindoW\Рабочий стол\фото  хмаринка\20231113_224447.jpg 

На зворотню сторону флексикі білого або блакитного кольору, прикладаємо шаблон краплинки та  обводимо по контуру, вирізаємо

1.2.

Нарізаємо  бавовняні нитки білого кольору

D:\WindoW\Рабочий стол\фото  хмаринка\20231113_225012.jpg 

Відміряємо лінійкою довжину нитки 15 см та відрізаємо  п’ять ниточок

1.3.

Наклеювання краплинок на  бавовняні нитки

D:\WindoW\Рабочий стол\фото  хмаринка\20231113_225337.jpg 

Відклеюємо  зі зворотньої сторони краплинки клейкий папір та приклеюємо до нитки на відстані 2-3 см  так, щоб нитка була між двох деталей

1.4.

Виготовляємо «дощик»

D:\WindoW\Рабочий стол\фото  хмаринка\20231113_231054.jpg 

Виготовляємо всі п’ять

«гірлянд» з краплинками

 

2.

Виготовлення  хмаринки

 

 

2.1.

D:\WindoW\Рабочий стол\фото  хмаринка\20231113_223539.jpgВирізаємо за наданими шаблонами дві деталі хмаринки

 

Вирізаємо з картону  або з цупкого паперу шаблони;

 на зворотню сторону картону синього кольору прикладаємо шаблон хмаринки та  обводимо по контуру , вирізаємо дві  деталі

2.2.

З’єднуємо «дощик» з хмаринкою

D:\WindoW\Рабочий стол\фото  хмаринка\20231113_231521.jpg 

На зворотній бік однієї хмаринки  наклеюємо за допомогою клею

«гірлянди» з краплинок на відстані 1-2 см

2.3.

Фіксуємо «дощик»

D:\WindoW\Рабочий стол\фото  хмаринка\20231113_231659.jpg 

Наклеюємо другу частинку хмаринки так, щоб нитки були між двох деталей

2.4.

Оздоблюємо іграшку

D:\WindoW\Рабочий стол\фото  хмаринка\20231113_232101.jpg 

Приклеюємо пластикові  очі , малюємо посмішку

 

2.5

Результат

D:\WindoW\Рабочий стол\вода\фото 2 б інтеграція\IMG-dfaaf3b736b01cc9d3e64efbc1c49d75-V.jpg 

 

  


Додаток 3

 

D:\WindoW\Рабочий стол\20240105_101056 (1).jpg 

 

docx
Додано
12 грудня 2025
Переглядів
69
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку