1
Тема заняття: Плетення аміґурумі з бісеру: восьминіг
Мета заняття: створити умови для самореалізації творчої особистості, формувати практичні вміння та навички; розвивати естетичні та творчі смаки, пізнавальний інтерес, вміння підбирати необхідну кольорову гаму для виробу, заохочувати оригінальність і фантазію; дотримуватись правил безпечної праці та санітарно-гігієнічних вимог; формувати комунікативні навички та вміння працювати в колективі, взаємовиручку; виховувати у дітей образне бачення, працьовитість, акуратність, бажання створювати вироби власними руками та дарувати радість людям.
Методи та форми проведення заняття: пояснення, бесіда, демонстрування, аналіз, практична робота
Інструменти та обладнання: бісер, ліска, ножиці, ілюстративні матеріали (роздаткові картки зі схемами плетення, відеоматеріали)
Хід заняття
І. Вступна частина
Перевірка присутніх. Підготовка робочих місць. Перевірка наявності необхідних матеріалів.
Повторення пройденого матеріалу.
Мал. 1. Схема плетення хрестиком
Слово вчителя. Сьогодні ми продовжимо виготовляти аміґурумі з бісеру. Цього разу зробимо маленького милого восьминіжку. Чи всі з вас знають як виглядає і де мешкає восьминіг? Якщо ні, то пропоную подивитися коротеньке пізнавальне відео про восьминогів.
Демонстрація відео/фото зі світу тварин про восьминога.
ІІ. Основна частина
Демонстрація зображень зі схемами плетення восьминога.
Мал. 2. Схеми плетення восьминога
Безпека є основною складовою успішного виконання будь-якої роботи. Тож давайте нагадаємо один одному головні вимоги під час роботи на занятті з бісероплетіння.
Вимоги безпеки під час роботи
Перевіряємо чи всі отримали схеми плетення, справність робочих інструментів, чи у всіх наявні необхідні матеріали для виготовлення фігурки.
Протягом заняття учні мають виготовити виріб за наданою кольоровою схемою. Для об’єму фігурки наповнюють її холлофайбером.
Мал. 3. Готові вироби з бісеру у вигляді восьминіжки
Час від часу перериваємо роботу, щоб виконати вправи для розслаблення м’язів очей та пальців рук.

Мал. 4. Вправи для розслаблення м’язів очей та пальців рук
ІІІ. Заключна частина
Вправа «Мікрофон»
Наприкінці заняття не забудьте: