Первомайська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 16
ім. Героя Радянського Союзу Я.М.Лобова
Первомайської міської ради Миколаївської області
Баскетбол – я люблю цю гру.
ПЛАН-КОНСПЕКТ
уроку з фізичної культури
«Як козаки в баскетбол грали»
Мета:
Завдання:
Модуль: баскетбол
Клас: 10( юнаки)
Форма уроку: кругове тренування
Інвентар: м’ячі баскетбольні, гімнастична стіна, гімнастична лава, гімнастичний мат, канат, мішки, подушки, манішки.
Місце проведення: спортивний зал
Актуальність форми уроку
Кругове тренування – це організаційно-методична форма занять фізичними вправами, спрямована на комплексний розвиток фізичних здібностей школярів, на підвищення їх фізичної підготовленості.
Впровадження кругового тренування в навчальний процес залишається актуальним і сьогодні, під час реформи школи. З досвіду роботи вчителів, які застосовують цю форму занять, на основі аналізу науково-методичної літератури можна зробити такі висновки:
Хід уроку
Зміст навчального матеріалу |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
І. Підготовча частина. |
12хв. |
|
1.Шикування , привітання, повідомлення завдань уроку. |
10-15 с. |
Чітко, стисло, доступно. |
2.Повідомлення спортивних новин. |
20-30 с. |
За участю учнів. |
3.Інструктаж із БЖД. |
30 с. |
Звернути увагу на зовнішній вигляд учнів. |
4.Стройові вправи: повороти на місці, перешикування. |
30-40 с. |
Дотримуватися чіткого виконання. Звернути увагу на поставу. |
5. Ходьба на місці, рух уперед. |
30-40 с. |
У колоні по 1, дистанція 2-3 кроки. |
6.Бігові вправи:
|
40-60 м. |
У колоні по 1 , дистанція 2-3 кроки. |
|
30-40 м. |
Ноги зігнуті в колінному суглобі, руки перед грудьми. |
|
10-15 м. |
Зоровий контроль через плече. |
|
10-15 м. |
Темп повільний, дотримуватись дистанції, не на прямих ногах |
|
10-15 м. |
Оберти через 2-3 кроки, не підстрибувати. |
|
15-20 м. |
Темп повільний. |
7. Ходьба. |
10-15 м. |
Відновити дихання. |
8. Вправи для розвитку рухових якостей та загальної фізичної підготовки.
|
8-9 хв. |
Робота біля гімнастичної стіни. Зосередити увагу на правильне виконання вправ, надавати поради, робити підказки та зауваження. |
В.п. – стоячи боком до стіни, тримаючись за рейку однойменною рукою на рівні поясу . Махові рухи ногою вперед, назад.
|
8-10 разів |
Хват зверху. Максимальна амплітуда рухів. |
|
6-8 разів |
Поступово збільшувати амплітуду махів. |
|
6-8 разів |
Вільно зависнуть, поступово збільшуючи амплітуду рухів. |
В.п. – обличчям до стіни, на невеликій відстані від неї. Нахил вперед, хват за рейку на рівні грудей. Пружні нахили.
|
8-10 разів |
Хват зверху. Руки та ноги прямі. |
В.п. –вис обличчям до стіни. Почергове відведення ніг назад.
|
8-10 разів |
Ноги в колінному суглобі не згинати. Максимальна амплітуда рухів. |
В.п. –вис спиною до стіни. Підняти одночасно ноги. Колові рухи двома ногами ліворуч, праворуч.
|
6-8 разів |
Хват зверху. Прямі ноги підняти до кута 90°. |
|
6-8 разів |
Колінами торкнутись обличчя. |
В.п. –присід боком до стіни. Різнойменний широкий хват за рейки. Поштовхом відкинути ноги від стіни.
|
6-8 разів |
Тулуб та ноги утворюють пряму лінію. |
В.п. –лежачи на спині, руками тримаючись за першу рейку, ноги разом. Мах ногами за голову, ноги нарізко.
|
6-8 разів |
Носками торкнутись рейки. |
В.п. –стоячи обличчям до стіни, хват за рейку на рівні голови – стрибки.
|
10-12 разів |
Поступово стрибнути на вищу рейку, ноги нарізно. |
ІІ. Основна частина: колове тренування. |
30 хв. |
Створити 6 груп по 2-4 учня. |
Станція 1: Виконання навчального нормативу підтягування у висі. |
2,5-3,5 хв. |
Плавно підтягувати вагу тіла вгору, не виставляючи лікті вперед. Швидкий вдих-видих у верхній точці вправи. |
Станція 2: Кидок м’яча з середньої відстані з місця та в стрибку після виконання перекиду вперед.
|
2,5-3,5 хв. |
При групуванні підборіддя притиснуть до грудей, коліна розведені, головою не торкатись мата. Стабільний рух руки при випуску м’яча в найвищій точці, активна робота кісті в заключній фазі кидка, завершивши повним її згинанням. |
Станція 3: Перетягування маленького канату.
|
2,5-3,5 хв. |
Хват знизу, прижати канат плечем до тулуба, плечі відвести назад. |
Станція 4: Боротьба за м’яч, що відскочив від щита.
|
2,5-3,5 хв. |
Захисник повинен заблокувати рух нападника до м’яча, визначивши напрямок відскоку м’яча, вистрибнути та заволодіти м’ячем перший. |
Станція 5: «Бій подушками ». Стоячи на гімнастичній лаві зіштовхнувши суперника з неї ударами мішком з подушками. |
2,5-3,5 хв. |
Спосіб тримання мішка довільний. Заборонено наносити удар по голові. |
Станція 6: Фінти з м’ячем:
Перед виконанням фінтів виконати 4-5 разів у присіді (танець гопака) |
2,5-3,5 хв.
10-15 разів
8-10 разів
|
Рухом рук, голови, мімікою змусити суперника підняти руки, щоб під руками суперника перейти на ведення м’яча.
Випад вперед в сторону повільно, після кроку захисника в цьому напряму, різко перейти на ведення м’яча з іншої сторони.
|
Навчальна гра з практикою суддівства. |
10-12 хв.
|
Зосередити увагу на вибір місця на майданчику. Намагатися передбачити дії партнерів та суперника під час гри. Поважати суперника |
ІІІ. Заключна частина. |
3 хв. |
|
|
50-60м. |
Темп повільний, у колоні по 1, зберігати дистанцію 2-3 кроки. |
|
20-30 м. |
Відновити дихання. |
|
50-60 м. |
В колону по 4. Пісню виконувати голосно. |
|
30-40 сек. |
Відзначити кращих учнів, указати на помилки. |
|
15-20 сек. |
Чітко, доступно, індивідуальне навантаження. |