План організації життєдіяльності і спілкування учнів 9 класу. Психолого-педагогічна характеристика класу. Аналіз виховної роботи. Основні напрямки та завдання виховної роблоти. потижневе планування роботи класного керівника.
Перевірено______________ Погоджено _______________
2*
організації
життєдіяльності і спілкування
учнів 9 класу
Тарасівської ЗШ І-ІІ ступенів
Тульчинської районної ради
Вінницької області
Класний керівник
Охота Галина Василівна
Науково-методичні аспекти організації навчально-виховного процесу за педагогікою толерантності
Формування ключових компетентностей учнів як шлях до цілісного розвитку особистості
Формування морально-духовної, життєво компетентної особистості на основі національних та загальнолюдських цінностей, готової до саморозвитку, самовдосконалення, самореалізації у сучасному суспільстві.
Не поряд ! Не над! А разом!
Краще менше, та краще.
Основні нормативні документи
Районні програми
1.
Орієнтири виховання
І. Вступ
Психолого- педагогічна характеристика класу
І. Загальні відомості про учнів
У 9 класі навчається 6 учнів, 3 дівчинки та 3 хлопчики. З них 4 – … року народження, 2 - … року народження. Слободянюк Богдан та Коваль Микола проживають у неповній сім’ї з матір’ю, сім’я Мальготи багатодітна.
ІІ. Соціально-психологічні особливості учнів.
Клас дружний, діти доброзичливі у стосунках один з одним. Лідером класу є Некрасова Марія, учні прислухаються до її думки.
У результаті спільної роботи учнів, вчителів, батьків і класного керівника простежується динаміка розвитку колективу. Класний колектив знаходиться на стадії «Мерехтливий маяк». У колективі виділяється Дерев’яга Анастасія як емоційний лідер, Некрасова Марія як інтелектуальний та діловий лідер. Ізольованих, зневажених учнів в класі немає. Інколи трапляються непорозуміння між деякими учнями, але конфліктних ситуацій не виникає. До громадського життя класу, школи учні ставляться добре, беруть активну участь у всіх шкільних заходах, конкурсах, змаганнях. Учні організовані та виховані, з повагою ставляться до вчителів та батьків.
ІІІ. Особистісні риси учнів
Кожна дитина 9 класу – яскрава особистість.
Дерев’яга Анастасія – відверта, щира, доброзичлива. Має потенціал творчих здібностей, але недостатньо організована, часто невідповідальна. Бурхливо реагує на несправедливість, важко переживає образу. Інколи потребує контролю та підтримки.
Коваль Микола – добрий, відповідальний. Учень здібний, впевнений у своїх силах, У класі товаришує із Мальготою Станіславом.
Мальгота Станіслав – врівноважений, в будь-якій ситуації стриманий та спокійний. Користується повагою серед однолітків та авторитетом в однокласників. Працьовитий та наполегливий, але навчається із труднощами. Взаємини з батьками близькі та довірливі.
Некрасова Анастасія – добра, вихована, старанна в навчанні, має організаторські здібності. Творча і обдарована.
Некрасова Марія – наполеглива, старанна в навчанні, вихована. Має організаторські здібності, є визнаним лідером класу.
Слободянюк Богдан – щирий, щедрий, добрий. Навчається із труднощами, на уроках неуважний, має погану пам'ять. Виховується в неповній родині, проживає з матір’ю. Потребує уваги та моральної підтримки.
ІV. Стан навчальної діяльності
У колективі сформований пізнавальний інтерес до навчальної діяльності. Високий рівень знань мають 2 учениці – Некрасова Анастасія та Некрасова Марія, на достатній – Коваль Микола, на середній рівень навчається Мальгота Станіслав та Дерев’яга Анастасія, Слободянюк Богдан має низький рівень знань. Діти навчаються у відповідності зі своїми здібностями. Учні дисципліновані та організовані. Клас дружний, згуртований, здатний продуктивно працювати. На уроках діти активні, з великим інтересом виконують завдання, добре засвоюють матеріал. Особливої уваги та індивідуального підходу у навчанні вимагає Слободянюк Богдан. Можна відзначити стійкий інтерес до таких предметів: трудове навчання, українська мова та література, історія, алгебра, біологія. Більшість учнів навчені долати труднощі у навчанні, правильно і раціонально витрачати навчальний час. Увага, пам'ять, уява мають самостійний характер. Підлітки вміють концентрувати увагу на значущій і цікавій для них інформації. Мотивація до навчальної діяльності вище середнього рівня. Спостерігається позитивна динаміка розумового розвитку . Учителі з бажанням працюють у цьому класі, бо відчувають високу віддачу від дітей із високим рівнем мотивації. Добре розвинена зорова, слухова й образна пам'ять у Некрасової Анастасії та Марії, у Коваля Миколи та Дерев’яги Анастасії. На уроках учні активні, охоче виконують завдання, в цілому добре засвоюють навчальний матеріал. Слободянюк Богдан потребує підтримки, оскільки стан навчальної діяльності в хлопчика середній та низький. Всі учні на кінець 8 класу підтвердили рівень навчальних досягнень. /Високий – Некрасова М., Некрасова А., достатній – Коваль М., середній – Мальгота С., Слободянюк Б., дещо понизилася успішність Дерев’яги А.
V.Особливості психологічного стану учнів
За результатами графічного зображення було виявлено інтереси та творчі здібності семикласників.
Інтелектуальні здібності мають Некрасова М, Некрасова А.
Художні здібності яскраво виражені у Некрасової М., Некрасової А., Дерев’яги А.
Музичний талант - Дерев’яга А.
Технічні здібності – Слободянюк Б.
Здібності до спорту проявляють Мальгота С., Слободянюк Б.,
Некрасова М.
Діти займають активну життєву позицію, організовані, відповідальні. Вміють реально оцінити свої можливості Дерев’яга А., Слободянюк Б., Мальгота С., Коваль М. має занижену самооцінку, у Некрасової М. та Некрасової А. самооцінка завищена.
За біопсихічними якостями переважають діти із темпераментом холерика – Некрасова М, Слободянюк Б., Мальгота С., Коваль М., сангвінік за темпераментом – Некрасова А., меланхолик – Дерев’яга А.
VІ.Участь батьків у житті класу
За час роботи з класом налагоджений постійний контакт з батьками. Батьки добросовісні та відповідальні, цікавляться життям класу, допомагають в організації позакласної роботи. Надають спонсорську допомогу під час ремонту класу, шкільного приміщення.
Аналіз виховної роботи за 20../20.. н.р. і основні цілі та завдання на перспективу
Підлітки навчилися працювати в мікрогрупах, використовуючи активні форми роботи в позаурочній діяльності. Даний віковий період характеризується становленням самосвідомості. Новий рівень самосвідомості у підлітків характеризується появою потреби і здатності пізнати себе як особистість. У класі яскраво
виражене прагнення до самоствердження. Слід відзначити у дітей появу рефлексії на власну поведінку, вміння оцінювати можливості свого«Я». На даному віковому етапі самооцінка носить нестійкий характер, момент неадекватності розуміння своєї поведінки відсутній. У більшості випадків діти вміють правильно реагувати на справедливу критику, намагаються прислухатися до добрих порад, прагнуть їх осмислити і виправити недоліки.У повсякденному настрої школярів частіше переважає мажорний, піднесений, бадьорий тон. Як правило, із задоволенням спілкуються з людьми, охоче вступають у контакт. Підлітки вміють співпереживати іншим. Серед позитивних якостей слід відзначити самовладання, учні вміють керувати своїми емоціями. Деяким дітям властива запальність/ Некрасова Марія, Дерев’яга Анастасія/. Такі якості як оптимізм, дружелюбність характерні для більшості дітей. Відносини в класному колективі доброзичливі, відкритої агресії не спостерігається, але почуття суперництва, дуже сильно розвинене у Некрасової Марії, мимоволі веде до затаємнення образ. Говорячи про емоційну сферу, слід зазначити, що є діти емоційно збудливі, схильні до емоційних бурхливих проявів. (Некрасова Марія, Дерев’яга Анастасія) Але в більшості школярів спілкування будується на принципі співробітництва і взаємної підтримки.
Учні проявляють високу активність у позаурочній діяльності. Діти володіють організаторськими здібностями. У Некрасової Марії, Дерев’яги Анастасії та Некрасової Анастасії яскраво виражені здібності в області хореографії, живопису,театрального і музичного мистецтва.
Учні 9 класу – це діти старшого підліткового віку. В цей час відбувається інтенсивне формування особистості, значне зростання моральних та інтелектуальних сил, розпочинається перехід від дитинства до юності у фізичному , психічному і соціальному відношенні. Значних змін зазнає психічна діяльність підлітка. Зникають попередні дитячі інтереси, народжуються нові. Помічається прагнення з боку деяких учнів до самостійності і властивих дорослих форм поведінки. Нові інтереси й прагнення підлітка бувають мінливими, а стосунки із старшими складнішими. Семикласники – допитливі, активні, галасливі й емоційні, вони прагнуть нового, незвичайного.
Учні 9 класу досить самостійні, впевнені у собі, але рівень організованості та відповідальності потребує розвитку. Труднощі виникають із Слободянюком Богданом та Дерев’ягою Анастасією, які не завжди вчасно виконують вимоги учителя.
Учні займають активну життєву позицію, ініціативні, оптимістичні. Більшість вміє реально оцінити свої можливості. Виникають деякі непорозуміння із Некрасовою Марією, яка має завищену самооцінку, та із Дерев’ягою Анастасією, в якої самооцінка занижена, тому дівчинка часто невпевнена в собі, інколи вдається до обману. За біопсихічними якостями в класі переважають діти із темпераментом холерика та сангвініка / Некрасова М., Коваль М., Мальгота С., Слободянюк Б. – холерики, Некрасова А. – сангвінік, Дерев’яга А. – меланхолік/. Деякі труднощі виникали у Слободянюка Б., які можна пояснити темпераментом – невпевнений в собі, вимагає підтримки і розуміння.
З метою розвитку особистості і самореалізації учнів в класі створені органи учнівського врядування, які допомагають у розвиткові відповідальністі, ініціативи, активної громадської позиції школярів.
Протягом 201..-20.. н.р. учні брали активну участь у всіх загальношкільних та класних заходах. Система виховної роботи була спрямована на вивчення творчого потенціалу особистості учнів, створення сприятливих умов для розвитку творчої індивідуальності шляхом залучення до колективних справ усіх учнів.
При плануванні виховної роботи враховую необхідність вивчення індивідуальних особливостей кожного учня, його розуміння життя, рівень вихованості, соціальну спрямованість. Тому протягом н.р. були проведені анкетування, тестування, індивідуальні бесіди з учнями та їх батьками / Бесіди «Повір у свої сили», «Магічна сила вічливості», «Якого кольору заздрість?», тестування «Хто ти на лайнері життя?», «Чи знаєш ти свої здібності?», Наскільки ти комунікабельний?» , були проведені анкетування з метою вивчення моральної орієнтації учнів та їх творчих здібностей.
Важливий напрямок роботи – це формування ціннісного ставлення до людей, суспільства, виховання культурної, ввічливої особистості. З цією метою були проведені бесіди з учнями, години спілкування, диспути / «Бути на Землі людиною», «Моральні цінності й ідеали сьогодні», «Якого кольору заздрість?»/
Розвитку таких рис характеру, як милосердя, доброта, любов до праці допомогли операції «Трудовий десант», «Щоб старість в радість», «Допожи дітям-сиротам».
Належна увага була приділена і превентивному вихованню, проводилась профілактика правопорушень /Класна година «Правопорушення та шкідливі звички серед дітей», «Що ти знаєш про Декларацію прав дитини?», «Право, мораль, традиції».
Учні були активними учасниками районних конкурсів.
Виступ- презентація «Олександр Танцюра: у складних пошуках життєвої істини» / жовтень 20.. р./
Одним з найважливіших завдань є формування дружного організованого колективу. Кожна дитина 9 класу – яскрава особистість, тому ставлю перед собою завдання сприяти розвиткові особистості учнів та допомогти творчо реалізувати учням їх нахили, здібності та таланти. Виховну роботу в класі спрямовуватиму на формування правової культури, активної громадської позиції, толерантності, розвиток художньо-естетичних смаків, виховання позитивних рис характеру.
Основний напрямок роботи
Сприяти формування ключових компетентностей учнів, зокрема
1. Ціннісно-смислової компетентності у сфері світогляду, яка пов'язана з ціннісними орієнтирами учня, його здатністю бачити та розуміти навколишній світ, орієнтуватись у ньому, усвідомлювати свою роль і призначення, творчу спрямованість, уміти вибирати цільові та значеннєві установки для своїх дій і вчинків, приймати рішення.
2. Загальнокультурної компетентності.
Ознайомити учнів з особливостями національної та загальнолюдської культури, духовно-моральними основами життя людини й людства, окремих народів, культурологічними основами сімейних, соціальних, суспільних явищ і традицій, сприяти формуванню компетентності в побутовій і культурно-дозвіллєвій сфері.
3. Навчально-пізнавальної компетентності. Сприяти розвитку самостійної пізнавальної діяльності, розвивати уміння цілепокладання, планування, генерації ідей, аналізу, рефлексії, самооцінки навчально-пізнавальної діяльності, володінням прийомами дій у нестандартних ситуаціях, евристичними методами рішення проблем.
4. Інформаційної компетентності. За допомогою реальних об'єктів (телевізор, магнітофон, телефон, факс, комп'ютер, принтер, модем тощо ) й інформаційних технологій (аудіо-, відеозапис, електронна пошта, ЗМІ, Інтернет) формувати вміння самостійно шукати, аналізувати та відбирати необхідну інформацію, організовувати, перетворювати, зберігати та передавати її.
5. Комунікативної компетентності. Створити умови для розвитку способів взаємодії з оточуючими й окремими людьми та подіями, розвивати в учнів навички роботи у групі,
у колективі.
6. Соціально-трудової компетентності. Розвивати уміння аналізувати ситуацію на ринку праці, діяти відповідно до особистої та суспільної вигоди, володіти етикою трудових і громадських взаємин.
7. Компетентності особистісного самовдосконалення. Сприяти засвоєнню способів фізичного, духовного й інтелектуального саморозвитку, емоційної саморегуляції та самопідтримки. Сприяти розвитку необхідних сучасній людині особистісних якостей, формуванню психологічної грамотності, культури мислення та поведінки, навчати методів підтримки здорового способу життя.
Завдання виховної роботи з учнями 9 класу
на 201 -201 навчальний рік
І. Організація діяльності класу
№п/п |
Список членів активу учнівського самоврядування |
Доручення
|
1. |
Дерев’яга Анастасія |
Заст. голови учнівського врядування з питань екології та трудових справ. |
2. |
Коваль Микола |
Заст. голови учнівського врядування з питань успішності та з питань інформації |
3. |
Мальгота Віталій |
Заст. голови учнівського врядування з питань дисципліни і порядку.
|
4. |
Некрасова Анастасія |
Голова учнівського врядування класу. |
5. |
Некрасова Марія |
Заст. голови учнівського врядування з питань культури і відпочинку та милосердя. |
6. |
Слободянюк Богдан |
Заст. голови учнівського врядування з питань спорту та охорони здоров’я
|
ІІ. Соціальний паспорт класу
№ п/п |
Прізвище, ім’я учня |
Повна сім’я |
Непо вна |
Багато дітна |
Малоза- безпечена |
Діти з Чорн.п. |
Неблагопол cім’я
|
Перебувають на обліку
|
|
1. |
Дерев’яга Анастасія |
+ |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
2. |
Коваль Микола |
|
+ |
|
- |
- |
- |
- |
|
3. |
Мальгота Віталій |
+ |
|
+ |
- |
- |
- |
- |
|
4. |
Некрасова Анастасія |
+ |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
5. |
Некрасова Марія |
+ |
|
|
- |
- |
- |
- |
|
6. |
Слободянюк Богдан |
|
+ |
|
- |
- |
- |
- |
|
Виховують не класні години, моралізування, вказівка на помилки, виховує спільна діяльність, багатство колективних переживань, стосунків, почуттів, бо навіть «найважча» дитина хоче бути гарною, тільки їй потрібна допомога: визнання, повага, любов
Сходинка 8 дитячої організації «Первоцвіт»
«Я - людина, зараз стою на шляху самопізнання і самовдосконалення, прагну самореалізації»
02.09 – 06.09
|
Назва заходу
|
Дата виконання |
Відповід. |
Примітка
|
|
Основні виховні заходи |
Урок знань. «………………….»
|
02.09
|
кл.кер.
|
+ |
|
Взаємодія з дитячою орг. «Первоцвіт» та органами учнівського врядування |
Систематично контролювати ведення картки самопізнання «Я пізнаю себе».
Провести ділову гру «Вибори активу учнівського врядування класу». |
04.09 |
учні
Некрасова Марія |
+
+ |
|
Індивідуальна на робота з учнями |
Тест «Вивчення загальних пізнавальних здібностей учнів».
|
03.09 |
кл.кер.
|
+ |
|
Робота з учнівським колективом через орієнтовно ціннісне виховання
|
Ціннісне ставлення до себе |
Класна година. Проектуємо цікаве учнівське життя. |
06.09 |
учні |
+ |
Ціннісне ставлення до до сім'ї, родини, людей |
|||||
Ціннісне ставлення до суспільства і держави |
|||||
Ціннісне ставлення до праці |
|||||
Ціннісне ставлення до природи |
|||||
Ціннісне ставлення до культури і мистецтва |
|||||
Заходи з безпеки життє- діяльності та охорони здоров’я учнів |
Урок безпеки життєдіяльності /за програмою вступного інструктажу/. Єдиний день дорожнього руху. Я- учасник дорожнього руху, а вулиця повна несподіванок. |
02.09 |
кл.кер.
|
+ |
|
Робота з батьками, громадськістю |
Бесіда із батьками «Організація навчально-виховного процесу у 8 класі». |
06.09 |
кл.кер.
|
+ |
|
Робота з учителями- предметниками керівниками гуртків |
Узгодити план взаємовідвідування уроків із учителями-предметниками. |
06.09 |
кл.кер.
|
+ |
09.09 – 13.09 |
Назва заходу
|
Дата виконання |
Відповід. |
Примітка
|
|
Основні виховні заходи |
Організувати роботу оперативних загонів по наданню допомоги самотнім людям у збиранні врожаю. Взяти участь в операції «Турбота» /допомога престарілим/.
Організувати упорядкування території школи. |
10.09
11.09
12.09 |
Дерев’яга Анастасія
учні
Мальгота С. |
+ +
+ |
|
Взаємодія з дитячою орг. «Первоцвіт» та органами учнівського врядування |
Надати допомогу в складанні «Кодекс життя класу».
Участь у засіданні. Головні вимоги до розвитку органів учнівського врядування. |
12.09
13.09 |
учні
|
+ |
|
Індивідуальна на робота з учнями |
Бесіда з Некрасовою Марією «Магічна сила ввічливості».
Провести анкетування «Інтереси та нахили учнів». |
13.09
12.09 |
кл.кер. кл.кер.
|
+ |
|
Робота з учнівським колективом через орієнтовно ціннісне виховання
|
Ціннісне ставлення до себе |
Класна година. Філософський стіл "Добра людина та, що робить добро, чи та, що не робить зла?»
|
13.09 |
кл.кер.
Некрасова Марія
|
+ |
Ціннісне ставлення до до сім'ї, родини, людей |
|||||
Ціннісне ставлення до суспільства і держави |
|||||
Ціннісне ставлення до праці |
|||||
Ціннісне ставлення до природи |
|||||
Ціннісне ставлення до культури і мистецтва |
|||||
Заходи з безпеки життє- діяльності та охорони здоров’я учнів |
Бесіда «Основні правила поведінки на покинутих будівлях». |
10.09 |
кл.кер.
|
+ |
|
Робота з батьками, громадськістю |
Розмова з батьками про обмеження і дисципліну як важливу умову виховання. |
11.09 |
кл.кер.
|
+ |
|
Робота з учителями- предметниками керівниками гуртків |
Відвідати урок музичного з метою вивчення творчих здібностей учнів. |
12.09 |
кл.кер.
|
+ |
16.09 – 20.09 |
Назва заходу
|
Дата виконання |
Відповід. |
Примітка
|
||
Основні виховні заходи |
Тиждень фізичного виховання. Взяти участь у загальношкільних спортивних змаганнях .
Взяти участь в операції «П’ять картоплин» |
16.09 |
учні
учні |
+
+ |
||
Взаємодія з дитячою орг. «Первоцвіт» та органами учнівського врядування |
Класні збори»Морально-психологічний клімат в колективі та шляхи його покращення». Взяти участь у загальношкільній учнівській конференції «Перспективи діяльності Кабінету Міністрів» та дитячої організації «Первоцвіт». |
17.09
18.09 |
Коваль Микола
учні |
+
+ |
||
Індивідуальна робота з учнями |
Провести тестування «Хто ти на лайнері життя?»
|
18.09 |
кл.кер.
|
+ |
||
Робота з учнівським колективом через орієнтовно ціннісне виховання
|
Ціннісне ставлення до себе |
Урок мужності «Юні герої- партизани Вінниччини» Провести вікторину «Героїчне минуле подільського краю».
|
20.09
20.09 |
кл.кер.
учні |
+ |
|
Ціннісне ставлення до до сім'ї, родини, людей |
||||||
Ціннісне ставлення до суспільства і держави |
||||||
Ціннісне ставлення до праці |
||||||
Ціннісне ставлення до природи |
||||||
Ціннісне ставлення до культури і мистецтва |
||||||
Заходи з безпеки жит- тєдіяльності та охорони здоров’я учнів |
Бесіда «Основні правила поведінки на автошляхах, автотранспорті, залізницях». |
19.09 |
кл.кер.
|
+ |
||
Робота з батьками, громадськістю |
Бесіда з батьками Слободянюка Богдана про контроль та допомогу у виконанні домашніх завдань. |
20.09 |
кл.кер.
|
+ |
||
Робота з учителями- предметниками керівниками гуртків |
Узгодити план організації спортивних змагань з учителем фізичного виховання Якубенком І.С. |
19.09 |
кл.кер.
|
+ |
||
23.09 – 27.09 |
Назва заходу
|
Дата виконання |
Відповід. |
Примітка
|
|
Основні виховні заходи |
Взяти участь в операції «Прояви милосердя». Взяти участь в бліотечному уроці «Книжкові таємниці». |
24.09
25.09 |
учні
Танцюра О.І. |
|
|
Взаємодія з дитячою орг. «Первоцвіт» та органами учнівського врядування |
Запрошуємо до дискусії «Який я друг, чи можна мене назвати справжнім?»
Участь у засіданні. Вивчення основних принципів, що лежать в основі учнівського врядування. |
26.09
27.09
|
учні
Некрасова Анастасія |
|
|
Індивідуальна на робота з учнями |
Діагностична анкета «Чи знаєш ти свої здібності?» |
28.09 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учнівським колективом через орієнтовно ціннісне виховання
|
Ціннісне ставлення до себе |
Година презентацій. Книга – скарбниця людської мудрості.
Презентація улюбленої книги. |
28.09
28.09 |
кл.кер.
|
|
Ціннісне ставлення до до сім'ї, родини, людей |
|||||
Ціннісне ставлення до суспільства і держави |
|||||
Ціннісне ставлення до праці |
|||||
Ціннісне ставлення до природи |
|||||
Ціннісне ставлення до культури і мистецтва |
|||||
Заходи з безпеки життє- діяльності та охорони здоров’я учнів |
Бесіда «Як запобігти отруєнню грибами». |
24.09 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з батьками, громадськістю |
Педвсеобуч . Семінар з тестуванням. Особистість підлітка і умови її формування. |
26.09 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учителями- предметниками керівниками гуртків |
Відвідати урок англійської мови. Інформацію донести до відома батьків з метою консолі- дації зусиль сім’ї і школи. |
28.09 |
кл.кер.
|
|
30.10 – 04.10 |
Назва заходу
|
Дата виконання |
Відповід. |
Приміт- ка |
|
Основні виховні заходи |
Взяти участь у рейдовій перевірці стану збереження підручників. |
01.10 |
Слободянюк Богдан |
|
|
Взаємодія з дитячою орг. «Первоцвіт» та органами учнівського врядування |
Скласти індивідуальну програму самовдосконалення на основі картки самопізнання «Ази самовдосконалення».
Участь у засіданні. Реалізація прав та обов’язків членів учнівського врядування. |
02.10
03.10 |
учні
учні |
|
|
Індивідуальна на робота з учнями |
Бесіда з дівчатками «Емоцій пучок затисни у кулачок».
Тест «Вивчення психічного стану учнів». |
02.10
05.10 |
кл.кер. кл.кер.
|
|
|
Робота з учнівським колективом через орієнтовно ціннісне виховання
|
Ціннісне ставлення до себе
|
.
Усний журнал «Людина народжується для вічності» / Присвячується ювілейним датам/
|
05.10
05.10 |
учні
учні |
|
Ціннісне ставлення до до сім'ї, родини, людей
|
|||||
Ціннісне ставлення до суспільства і держави |
|||||
Ціннісне ставлення до праці |
|||||
Ціннісне ставлення до природи |
|||||
Ціннісне ставлення до культури і мистецтва |
|||||
Заходи з безпеки життє- діяльності та охорони здоров’я учнів |
Бесіда «Основні правила поведінки при виникненні пожежі». |
01.10 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з батьками, громадськістю |
Бесіда з батьками «Виховання розумінням та добротою». |
02.10 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учителями- предметниками керівниками гуртків |
Відвідати урок трудового навчання з метою вивчення ставлення учнів до фізичної праці |
04.10 |
кл.кер.
|
|
07.10 – 11.10 |
Назва заходу
|
Дата виконання |
Відповід. |
Примітка
|
|
Основні виховні заходи |
Взяти участь в операції «Пам’ятник». |
08.10 |
Дерев’яга Анастасія |
|
|
Взаємодія з дитячою орг. «Первоцвіт» та органами учнівського врядування |
Скласти пам’ятку «Себе перебороти».
Участь у засіданні. Затвердження плану роботи на жовтень. Звіт про виконану роботу. |
09.10
10.10 |
учні
учні |
|
|
Індивідуальна на робота з учнями |
Лікбез для хлопчиків «Даруй, пробач, прости. Хто винен – я чи ти?»
Анкета на вивчення моральної спрямованості учнів. |
10.10
12.10 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учнівським колективом через орієнтовно ціннісне виховання
|
Ціннісне ставлення до себе
|
Класна година. Найвідоміші винаходи українців.
|
12.10 |
учні |
|
Ціннісне ставлення до до сім'ї, родини, людей
|
|||||
Ціннісне ставлення до суспільства і держави |
|||||
Ціннісне ставлення до праці |
|||||
Ціннісне ставлення до природи |
|||||
Ціннісне ставлення до культури і мистецтва |
|||||
Заходи з безпеки жит- тєдіяльності та охорони здоров’я учнів |
Профілактика шкідливих звичок, здоровий спосіб життя. |
08.10 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з батьками, громадськістю |
Бесіда з батьками про культуру спілкування учнів в сім’ї і школі. |
09.10 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учителями- предметниками керівниками гуртків |
Відвідати урок фізичної культури з з метою вивчення стану фізичного розвитку та здоров’я семикласників.
|
11.10 |
кл.кер.
|
|
14.10- 18.10 |
Назва заходу
|
Дата виконання |
Відповід. |
Примітка
|
|
Основні виховні заходи |
Взяти участь в операції «Пам’ятник». |
15.10 |
Мальгота Станіслав |
|
|
Взаємодія з дитячою орг. «Первоцвіт» та органами учнівського врядування |
Хвилини спілкування «Мої плюси і мінуси».
Участь у засіданні. Звіт заступника голови учнівського врядування Коваля Миколи про успішність та відвідування. |
15.10
16.10 |
учні
Коваль Микола |
|
|
Індивідуальна на робота з учнями |
Лікбез для дівчаток «Подругу знайти – не річку перейти». |
15.10 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учнівським колективом через орієнтовно ціннісне виховання
|
Ціннісне ставлення до себе
|
Дискусія «Імідж сучасної людини». |
19.10 |
кл.кер.
учні |
|
Ціннісне ставлення до до сім'ї, родини, людей
|
|||||
Ціннісне ставлення до суспільства і держави |
|||||
Ціннісне ставлення до праці |
|||||
Ціннісне ставлення до природи |
|||||
Ціннісне ставлення до культури і мистецтва
|
|||||
Заходи з безпеки життє- діяльності та охорони здоров’я учнів |
Бесіда»Основні правила поведінки під час грози, сильного вітру». |
16.10 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з батьками, громадськістю |
Педвсеобуч. Круглий стіл. Спілкування дорослих і підлітків, особливості, проблеми, конфлікти та шляхи їх вирішення.
|
17.10 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учителями- предметниками керівниками гуртків |
Запросити вчителів-предметників на батьківські збори.
|
18.10 |
кл.кер.
|
|
21.10 -25.10 |
Назва заходу |
Дата виконання |
Відповід. |
Примітка
|
|
Основні виховні заходи |
Взяти участь в акції «Щоб старість - в радість». Взяти участь в КТС «Охороняти природу – значить охороняти Батьківщину». |
22.10 |
кл.кер.
|
|
|
Взаємодія з дитячою орг. «Первоцвіт» та органами учнівського врядування |
Участь у засіданні. Обговорення роботи активу учнівського врядування за І чверть та планування роботи на ІІ чверть.
|
23.10 |
учні |
|
|
Індивідуальна на робота з учнями |
Індивідуальна бесіда «Якого кольору заздрість?»
Дослідження міжособистісних стосунків у колективі/ тест/. |
23.10
26.10 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учнівським колективом через орієнтовно ціннісне виховання
|
Ціннісне ставлення до себе |
Виставка тематичних букетів та композицій
Поетична вітальня. Чарівний світ слова поетів Тульчинщини.
|
26.10 |
учні кл.кер.
|
|
Ціннісне ставлення до до сім'ї, родини, людей |
|||||
Ціннісне ставлення до суспільства і держави |
|||||
Ціннісне ставлення до праці |
|||||
Ціннісне ставлення до природи |
|||||
Ціннісне ставлення до культури і мистецтва
|
|||||
Заходи з безпеки життє- діяльності та охорони здоров’я учнів |
Бережімо найцінніше – життя та здоров’я/ правила безпечної поведінки під час осінніх канікул/.
|
23.10 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з батьками, громадськістю |
Батьківські збори. Лекція.Роль батьків у формуванні всебічно розвинутої особистості. Здібність та професійна самовизначеність підлітка. Допомога сім’ї у правильній професійній орієнтації дитини |
24.10 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учителями- предметниками керівниками гуртків |
Відвідати урок російської мови з метою встановлення міжпредметних зв’язків. |
25.10 |
кл.кер.
|
|
04.11 – 08.11 |
Назва заходу
|
Дата виконання |
Відповід. |
Примітка
|
|
Основні виховні заходи |
Тиждень української мови 1.Виставка кращих учнівських зошитів. 2.Конкурс юних декламаторів. 3.Взяти участь у районному конкурсі читців. 4.Взяти участь у районному конкурсі знавців рідної мови ім.П.Яцика. 5.Випустити газету «Діалекти нашої місцевості». 6.Вікторина «Мовні розваги».
|
04.11
05.11
06.11 07.11
08.11
08.11
|
кл.кер.
учні |
|
|
Взаємодія з дитячою орг. «Первоцвіт» та органами учнівського врядування |
Участь у засіданні. Перевірка та звіт про стан збереження підручників. |
05.11 |
учні |
|
|
Індивідуальна на робота з учнями |
Діагностичний тест « Творчі здібності учнів». |
06.11 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учнівським колективом через орієнтовно ціннісне виховання
|
Ціннісне ставлення до себе |
Круглий стіл. «Життя – це не ті дні, що минули, а ті, що запам’яталися».
|
07.11 |
Некрасова Марія |
|
Ціннісне ставлення до до сім'ї, родини, людей |
|||||
Ціннісне ставлення до суспільства і держави |
|||||
Ціннісне ставлення до праці |
|||||
Ціннісне ставлення до природи |
|||||
Ціннісне ставлення до культури і мистецтва |
|||||
Заходи з безпеки жит- тєдіяльності та охорони здоров’я учнів |
Бесіда «Правила безпеки користування газом.Чадний газ».
|
06.11 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з батьками, громадськістю |
День відкритих дверей. Відвідування уроків батьками,обговорення шляхів покращення успішності. |
08.11 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учителями- предметниками керівниками гуртків |
Відвідати урок світової літератури. Скласти спільну програму роботи по розвитку читацьких інтересів учнів. |
04.11 |
кл.кер.
|
|
11.11 – 15.11 |
Назва заходу
|
Дата виконання |
Відповід. |
Примітка
|
|
Основні виховні заходи |
Організувати трудовий десант. Зроби затишним шкільне подвір’я. |
12.11 |
Мальгата С |
|
|
Взаємодія з дитячою орг. «Первоцвіт» та органами учнівського врядування |
Диспут «Якими мають бути взаємини між однокласниками?».
Участь у засіданні. Виховний вплив колективу. Підготовка до районних конкурсів. |
13.11 |
учні |
|
|
Індивідуальна на робота з учнями |
Проведення анкетування «Наскільки ти комунікабельний?» |
16.11 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учнівським колективом через орієнтовно ціннісне виховання
|
Ціннісне ставлення до себе |
Класна година. Знайомимось із маловідомими професіями /за матеріалами Інтернету»/.
|
16.11 |
|
|
Ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей |
|||||
Ціннісне ставлення до суспільства і держави |
|||||
Ціннісне ставлення до праці |
|||||
Ціннісне ставлення до природи |
|||||
Ціннісне ставлення до культури і мистецтва |
|||||
Заходи з безпеки життє- діяльності та охорони здоров’я учнів |
Бесіда «Пожежна безпека – завдання загальнодержавного та суспільного значення». |
14.11 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з батьками, громадськістю
|
Розмова з батьками про зовнішній вигляд учнів. |
15.11 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учителями- предметниками керівниками гуртків
|
Відвідати урок географії з метою обговорення можливостей покращення результатів успішності учнів.
|
14.11 |
кл.кер.
|
|
18.11– 22.11 |
Назва заходу
|
Дата виконання |
Відповід. |
Приміт- ка |
|
Основні виховні заходи |
Взяти участь в акції «Від серця до серця». |
19.11 |
Дерев’яга |
|
|
Взаємодія з дитячою орг. «Первоцвіт» та органами учнівського врядування |
Ділова гра «Як нам жити краще?»
Організація самообслуговування. Провести ремонт класних меблів. |
20.11
19.11 |
учні
Мальгота Станіслав |
|
|
Індивідуальна на робота з учнями |
Бесіда з учнями «Твоє дозвілля».
Діагностичний тест на виявлення рівня вихованості учнів.
|
21.11
23.11 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учнівським колективом через орієнтовно ціннісне виховання
|
Ціннісне ставлення до себе
|
Круглий стіл. «Що значить бути громадянином своєї держави?» Ігровий проект «Ми будуємо державу майбутнього».
|
23.11
23.11 |
кл.кер.
|
|
Ціннісне ставлення до до сім'ї, родини, людей |
|||||
Ціннісне ставлення до суспільства і держави |
|||||
Ціннісне ставлення до праці |
|||||
Ціннісне ставлення до природи |
|||||
Ціннісне ставлення до культури і мистецтва |
|||||
Заходи з безпеки життє- діяльності та охорони здоров’я учнів |
Практичне заняття «Як надати першу допомогу при травмах?»
|
20.11 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з батьками, громадськістю |
Провести тестування «Ви і ваші діти». |
21.11 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учителями- предметниками керівниками гуртків |
Відвідати урок історії України з метою вивчення поведінки та дисципліни на уроці. |
22.11 |
кл.кер.
|
|
25.11 – 29.11 |
Назва заходу
|
Дата виконання |
Відповід. |
Примітка
|
|
Основні виховні заходи |
Взяти участь в акції «Чиста Україна – чиста Земля». |
26.11 |
учні |
|
|
Взаємодія з дитячою орг. «Первоцвіт» та органами учнівського врядування |
Провести круглий стіл з участю активу учнівського врядування 8 класу на тему «Затвердження правил Учнівської республіки». |
27.11 |
Некрасова Анастасія |
|
|
Індивідуальна на робота з учнями |
Бесіда з невпевненими в собі учнями «Усе в твоїх руках».
Тренінг на вироблення позитивної мотивації ставлення до навчання».
|
30.11
30.11 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учнівським колективом через орієнтовно ціннісне виховання
|
Ціннісне ставлення до себе
|
Година спілкування. Дискусія. "Позитив і негатив спілкування в соц. мережах /«В КОНТАКТІ», Фейсбук/
|
30.11
|
кл.кер.
учні |
|
Ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей |
|||||
Ціннісне ставлення до суспільства і держави |
|||||
Ціннісне ставлення до природи |
|||||
Ціннісне ставлення до до праці |
|||||
Ціннісне ставлення до культури і мистецтва |
|||||
Заходи з безпеки жит- тєдіяльності та охорони здоров’я учнів |
Бесіда «Перший лід – надзвичайно небезпечний».
|
27.11 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з батьками, громадськістю |
Педвсеобуч. Круглий стіл. Спільність дій сім’ї і школи у розвитку творчого потенціалу учнів. |
28.11 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учителями- предметниками керівниками гуртків |
Відвідати урок музичного мистецтва з метою вивчення творчих здібностей учнів. |
29.11 |
кл.кер.
|
|
02.12 – 06.12
|
Назва заходу
|
Дата виконання |
Відповід. |
Приміт- ка |
|
Основні виховні заходи |
Взяти участь в спортивних змаганнях «Турнір справжніх рицарів». |
03.12 |
учні |
|
|
Взаємодія з дитячою орг. «Первоцвіт» та органами учнівського врядування |
Круглий стіл. «Цікавий досвід учнівського врядування в інших школах»
|
04.12 |
Некрасова Анастасія |
|
|
Індивідуальна на робота з учнями |
Вивчення самооцінки учнів. Тест «Чи любиш ти себе?» |
07.12 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учнівським колективом через орієнтовно ціннісне виховання
|
Ціннісне ставлення до себе
|
Диспут. Що таке патріотизм? |
07.12 |
учні |
|
Ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей |
|||||
Ціннісне ставлення до суспільства і держави |
|||||
Ціннісне ставлення до природи |
|||||
Ціннісне ставлення до до праці |
|||||
Ціннісне ставлення до культури і мистецтва |
|||||
Заходи з безпеки жит- тєдіяльності та охорони здоров’я учнів |
Бесіда «Санітарна гігієна». Зустріч з медичним працівником Парандій Г. |
04.12 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з батьками, громадськістю |
Бесіда «Психологічні проблеми учнів: як допомогти?» |
05.12 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учителями- предметниками керівниками гуртків |
Відвідати урок хімії з метою обговорення можливостей покращення результатів успішності учнів. |
06.12 |
кл.кер.
|
|
09 – 13.12 |
Назва заходу
|
Дата виконання |
Відповід. |
Приміт- ка |
|
Основні виховні заходи |
Організувати рейд-перевірка стану збереження шкільних підручників. |
10.12 |
кл.кер.
|
|
|
Взаємодія з дитячою орг. «Первоцвіт» та органами учнівського врядування |
Тренінг «Віра в себе».
Участь у засіданні. Пошук ефективних форм і методів діяльності органів врядування класу.
|
11.12
13.11 |
учні |
|
|
Індивідуальна на робота з учнями |
Анкетування учнів з метою вивчення моральної орієнтації. |
14.12 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учнівським колективом через орієнтовно ціннісне виховання
|
Ціннісне ставлення до себе
|
Класна година. Дотримання законів України – обов’язок кожного». |
14.12 |
кл.кер.
|
|
Ціннісне ставлення до до сім'ї, родини, людей |
|||||
Ціннісне ставлення до суспільства і держави |
|||||
Ціннісне ставлення до природи |
|||||
Ціннісне ставлення до до праці |
|||||
Ціннісне ставлення до до культури і мистецтва |
|||||
Заходи з безпеки життє- діяльності та охорони здоров’я учнів |
Бесіда «Швидка їжа чи повільна смерть. Небезпечні продукти харчування». |
11.12 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з батьками, громадськістю |
Бесіда «Виховання в учнів правильного оцінювання потреб і можливостей». |
12.12 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учителями- предметниками керівниками гуртків
|
Відвідати урок фізики. Інформацію донести до відома батьків з метою консолідації зусиль сім’ї і школи. |
13.12 |
кл.кер.
|
|
16.12 – 20.12 |
Назва заходу
|
Дата виконання |
Відповід. |
Приміт- ка |
|
Основні виховні заходи |
Рейд-огляд «Ми- господарі свого класу» |
17.12 |
кл.кер.
|
|
|
Взаємодія з дитячою орг. «Первоцвіт» та органами учнівського врядування |
Зустріч із психологом «Проблеми самореалізації в класному і шкільному колективі». Участь у засіданні. Провести соціологічне дослідження з проблем життєдіяльності органів врядування класу за І семестр.
|
18.12
21.12 |
учні |
|
|
Індивідуальна на робота з учнями |
Відверто. «Поговоримо про імідж». |
18.12 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учнівським колективом через орієнтовно ціннісне виховання
|
Ціннісне ставлення до себе
|
Обмін думками. Багатство нашої душі / Культура спілкування/. |
21.12 |
кл.кер.
|
|
Ціннісне ставлення до до сім'ї, родини, людей |
|||||
Ціннісне ставлення до суспільства і держави |
|||||
Ціннісне ставлення до до праці |
|||||
Ціннісне ставлення до до природи |
|||||
Ціннісне ставлення до до культури і мистецтва |
|||||
Заходи з безпеки життє- діяльності та охорони здоров’я учнів |
Бесіда «Твій дім – твоя фортеця»/ Вимоги безпеки в екстремальних ситуаціях. |
17.12 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з батьками, громадськістю |
Педвсеобуч. Диспут. Виховання в учнів правильного оцінювання власних потреб і можливостей. |
20.12 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учителями- предметниками керівниками гуртків |
Відвідати урок алгебри з метою обговорення можливостей покращення результатів успішності учнів. |
19.12 |
кл.кер.
|
|
23.12 – 27.12 |
Назва заходу
|
Дата виконання |
Відповід. |
Приміт- ка |
|
Основні виховні заходи |
З Новим роком вітаємо, щастя, долі бажаємо. 1.Випустити новорічну газету. 2.Скласти план роботи на зимові канікули. 3. Вікторина «Як зустрічають Новий рік у різних країнах». 4. Взяти участь у загальношкіль- ному новорічному святі. |
27.12 |
кл.кер.
|
|
|
Взаємодія з дитячою орг. «Первоцвіт» та органами учнівського врядування |
Заслуховування звітів про роботу орг. «Первоцвіт» та роботу органів учнівського врядування за І семестр. Планування роботи на ІІ семестр. |
23.12 |
учні |
|
|
Індивідуальна на робота з учнями |
Порада. «Десять способів покращити собі настрій». Систематизувати матеріали по вивченню особистості учнів. |
24.12 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учнівським колективом через орієнтовно ціннісне виховання
|
Ціннісне ставлення до себе
|
Година творчості. Зимовий фотоколаж. /Конкурс на кращу світлину/.
|
25.12 |
кл.кер.
|
|
Ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей |
|||||
Ціннісне ставлення до суспільства і держави |
|||||
Ціннісне ставлення до праці |
|||||
Ціннісне ставлення до природи |
|||||
Ціннісне ставлення до культури і мистецтва |
|||||
Заходи з безпеки життє- діяльності та охорони здоров’я учнів |
Бережімо найцінніше – життя та здоров’я/ правила безпечної поведінки під час новорічних свят та під час зимових канікул/. |
27.12 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з батьками, громадськістю |
Батьківські збори. Духовний світ особистості. Морально- етичні цінності особистості та їх врахування в сучасному сімейному вихованні. |
23.12 |
кл.кер.
|
|
|
Робота з учителями- предметниками керівниками гуртків |
Запросити вчителів-предметників на батьківські збори. |
23.12 |
кл.кер.
|
|
Педагогічний всеобуч батьків
учнів 9 класу на І семестр 20..-20… н.р.
№ |
Дата |
Назва заходу |
Форма |
Відповідаль ний |
1. |
Вересень
|
Дослідження особливо- стей характеру та способів взаємодії батьків та дітей. |
Семінар з тестуванням |
Охота Г.В. |
2. |
Жовтень |
Виховний потенціал сім’ї. Анкета «Вивчення позиції дитини у сім’ї» |
Психолого-педагогічний семінар з анкетуванням
|
Охота Г.В. |
3. |
Листопад |
Спільність дій сім’ї і школи у розвитку творчого потенціалу учнів. |
Круглий стіл |
Охота Г.В. |
4. |
Грудень |
Сімейний кодекс. Як батьки розуміють права і обов’язки щодо виховання своїх дітей. |
Дискусія |
Охота Г.В. |