Елементи геометрії 4 клас
Тема : Площа квадрата. Вимірювання сторін та знаходження площі квадрата.
Розв’язування задач на знаходження площі квадрата.
Мета : * вдосконалювати знання учнів про поняття площі та знаходження
площі прямокутника і квадрата;
* вчити учнів застосовувати отримані знання під час розв’язування
вправ;
* розвивати логічне мислення, увагу, вміння аналізувати,
обґрунтовувати та міркувати, розвивати навички спілкування в групі та
в парах.
* виховувати повагу до думки інших та відповідальне ставлення до
результатів праці.
Тип уроку: застосування набутих знань, умінь та навичок.
Обладнання : Таблиця, роздатковий матеріал.
Основні поняття: прямокутник, квадрат, периметр, площа, одиниці
вимірювання площ .
Очікувані результати: учні повинні вміти обчислювати периметр квадрата та
прямокутника;
обчислювати площу квадрата та прямокутника;
знати одиниці вимірювання площ;
розрізняти чотирикутники ( квадрат, ромб,
прямокутник, паралелограм).
Хід уроку
І. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
- Знання можуть бути купою каміння, що задавлять особистість учня. Але знання можуть стати сходинками до вершини, на яку підійметься учень.
Для того, щоб наші знання були не камінням, а сходинками потрібно працювати наполегливо, сумлінно і систематично.
Сьогодні на уроці ми доведемо , що наші знання систематичні, на уроці ми працюємо сумлінно і досягаємо мети наполегливо.
( Поєднати фрази :
Знання - систематичні
Працюємо – сумлінно
Досягаємо мети - наполегливо
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- Для чого вивчаємо курс «Елементи геометрії»?
Щоб впевнено в старших класах розв’язувати складні геометричні задачі.
S = а . а Р =( а+в) .2
S= а . в Р = а .4
квадрата S = а . а Р = а .4
прямокутника S= а . в Р =( а+в) .2
ІІІ. Робота над темою уроку.
Закріпимо отримані знання на попередньому уроці по знаходженню
площі квадрата, будемо вимірювати сторони квадрата та
розв’язувати задачі на знаходження його площі .
Вам слід на уроці вдосконалити свої знання про поняття площі та
знаходження площі прямокутника і квадрата;
вчитися застосовувати отримані знання під час розв’язування
вправ; обґрунтовувати свої відповіді та міркувати.
Учням роздаються підготовлені вирізані прямокутники та квадрати на яких написані завдання.
- Виміряти сторони фігури.
- Обчислити за варіантами
І – периметр прямокутника
ІІ площу прямокутника
ІІІ периметр квадрата
ІУ площу квадрата.
- Здійснення віртуальної подорожі.
Прокласти шлях за сторонами горизонту.
1.6 клітинок на схід.
2.6 клітинок на південь.
3.6 клітинок на захід.
4.6 клітинок на північ.
Виміряти сторони отриманої фігури та обчислити її площу.
а= 3см
S- ?
Ширина прямокутника становить 4 см. Обчислити його площу.
- Чи достатня умова для обчислення площі прямокутника?
( Ні. Невідома довжина).
Довжина у 4 рази більша.
ІУ. Підсумок уроку.
- Яку тему вивчаємо?
- Що виконували на сьогоднішньому уроці?
- Які задачі розв’язували?
- Оцініть свою роботу на уроці. Обґрунтуйте.
У. Домашнє завдання.
- Повторити формули обчислення площі та периметра квадрата та прямокутника.
- накреслити прямокутник довільного розміру та обчислити його площу.