Повторити основні відомості про інформатику та комп'ютер, закріпитиправила безпеки в комп'ютерному класі ; узагальнити знання про дії зоб'єктами Робочого стола
Урок №1
ТЕМА. Початкові навички роботи з комп’ютером
МЕТА : повторити основні відомості про інформатику та комп’ютер, закріпити
правила безпеки в комп’ютерному класі ; узагальнити знання про дії з
об’єктами Робочого стола
Обладнання:символічна валіза, м’ячик
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
Наш урок цікавим буде!
Інформатику люблять усі люди!
І дорослі, і малі,
Тобто, й наші школярі.
Будемо ми працювати,
Й руку вправно піднімати.
Інформатика кличе нас усіх,
Починаємо мерщій!..
ІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1) Проблемне завдання
На дошці запис:
* Я читаю книжку і отримую знання.
* Друг розповів мені цікаву історію.
* Я дізналася з листа друга новину.
- Замінити виділені слова одним – словом-синонімом.
- Назвіть інші способи отримання інформації.
2) Гра з м’ячиком.
Діти кидають м’ячик один одному і при цьому розповідають коротеньку інформацію про свої літні канікули.
- Які пристрої допомагали вам збирати інформацію протягом літніх канікул? Фіксувати її? Зберігати?
- Пригадайте, як називається наука, що вчить працювати з інформацією за допомогою комп’ютера.
3) Гра «Спакувати валізу».
Діти називають зображені на картці комп’ютерні пристрої та їх основне призначення.
4) Робота в зошиті.
Заповнити таблицю:
ПРИСТРОЇ |
||
ВВЕДЕННЯ
|
ВИВЕДЕННЯ
|
|
ІНФОРМАЦІЇ
|
||
|
|
|
5) Хвилинка відпочинку
Нумо, нумо, школярі, час вставати
Та хвилинку-веселинку розпочати!
Ми навшпиньки піднялися – вдих зробили.
І у сонця , і в небес просим сили.
Повернемось до вікна,усміхнемось.
Ніжності і доброти наберемось.
Відпочинем, друзі, разом доволі
І від радості заплещемо в долоні.
6) Повторення правил поведінки у комп’ютерному класі.
На набірному полотні у вигляді хмаринок прикріплені малюнки з зображенням правил поведінки у комп’ютерному класі. Згадавши правила, учні по черзі знімають хмаринки і, зрештою, звільняють зображення сонечка.
7) Робота з підручником.
Опрацювати статтю підручника про Робочий стіл комп’ютера та роботу з його об’єктами (с.6)
8) Практична робота з комп’ютером
* Гра «Бантик для сонечка»
Після виконання кожного пункту практичної роботи прикрашаємо промінчики сонечка яскравими бантиками.
*Виконання практичної роботи
- Зясуй за яким комп’ютером ти працюватимеш.
- Увімкни комп’ютер.
- Знайди на Робочому столі значок «Папка». Наведи на нього вказівник миші. Перетягни об’єкт. Відкрий папку.
- Знайди ярлик «Кошик». Наведи вказівник миші. Перетягни об’єкт. Відкрий папку.
- Заверши роботу з комп’ютером.
9) Релаксаційна пауза
Заплющити очі і згадати найприємніший момент з літніх канікул.
ІІІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ.
1) Комп’ютерний словничок
Записати в словник комп’ютерні терміни:
інформатика,
персональний комп’ютер
пристрої комп’ютера
робочий стіл
та пояснити їх
2) Вправа «Мікрофон»
- Що вивчає наука інформатика?
- Які складові комп’ютера ти знаєш?
- Які дії можна виконувати з об’єктами Робочого стола за допомогою комп’ютерної миші?
3) « Знайди 5 відмінностей» (с. 8, №5)
- Які правила роботи з комп’ютером було порушено?
ІV ПІДСУМОК УРОКУ
1) – Чи сподобався урок? Чим саме? Що найбільше запам’яталося?
З якими труднощами зустрілися?
2) Зустріч з Цікавинкою
- Цікавинка пропонує переглянути презентацію про персональні комп’ютери.
V. ТВОРЧЕ ЗАВДАННЯ
Записати і гарно оформити рецепти улюблених страв