Подібність трикутників у мистецтві

Про матеріал
Даний матеріал мість урок та презентацію. Подібність розкрита у різних напрямах мистецтва і мість практичну роботу.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Третя ознака подібності трикутників у мистецтві

Номер слайду 2

Подібність навколо нас

Номер слайду 3

Подібність у музиці і театрі

Номер слайду 4

Подібність у хореографії

Номер слайду 5

Подібність у живопису

Номер слайду 6

Переспектива

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Подібність у фотографії

Номер слайду 9

Фракта́л (лат. fractus — подрібнений, дробовий) — нерегулярна, самоподібна структура. В широкому розумінні фрактал означає фігуру, малі частини якої в довільному збільшенні є подібними до неї самої. Термін фрактал увів 1975 р Бенуа Мандельброт. Фрактали

Номер слайду 10

За якими ознаками подібні трикутники?

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Які з трикутників подібні?ABC423 P1224 Q9 TK15 M1020 N9 TD2418 OL612 P9 SXZY4,563

Номер слайду 13

№ 451

Номер слайду 14

Номер слайду 15

Практична робота. Побудуйте два подібні прямокутні трикутники з К=2. Проведіть висоти до гіпотенуз та виміряйте їх довжини. Побудуйте медіани до катетів і виміряйте їхні довжини. Знайдіть відношення відповідних висот і медіан подібних трикутників . Порівняйте значення отриманих відношень з коефіцієнтом подібності трикутників. Зробить висновок.

Номер слайду 16

Як фотографічна картка Ейфелевої вежі (див.фото) допоможе визначити її висоту? Розв’яжіть задачу, якщо основа вежі 125м. Задача

Номер слайду 17

Практичне застосування подібності трикутників Жителі Давнього Єгипту задалися питанням:    «Як знайти висоту однієї з величезних пірамід?» Фалес знайшов рішення цієї задачі. Він встромив довгу палицю вертикально в землю і сказав: «Коли тінь від цієї палиці буде тієї ж довжини, що і сама палка, тінь від піраміди буде мати ту ж довжину, що і висота піраміди.»;

Перегляд файлу

УРОК

Тема уроку. Третя ознака  подібності трикутників у мистецтві.

Мета уроку: домогтися розуміння учнями змісту ознаки подібності трикут­ників за трьома сторонами. Формувати вміння:

  • відтворювати зміст вивченої ознаки;
  • виділяти в трикутниках елементи для визначення їх подібності за трьома сторонами;
  • вміти виділяти ознаки подібності у мистецтві;
  • застосовувати формулювання третьої ознаки подібності трикутників для розв'язування практичних задач .

.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку

1. Організаційний момент

 

2. Перевірка домашнього завдання

Перевіряємо виконання задач у зошиті.

3. Формулювання мети і задач уроку

Темою нашого уроку є третя ознака подібності трикутників.

Мета уроку: домогтися розуміння учнями змісту ознаки подібності трикут­ників за трьома сторонами.

     Формувати вміння:

  • відтворювати зміст вивченої ознаки;
  • виділяти в трикутниках елементи для визначення їх подібності за трьома сторонами;
  • вміти виділяти ознаки подібності у мистецтві;
  • застосовувати формулювання третьої ознаки подібності трикутників для розв'язування практичних задач .

 

Давайте з вами пригадаємо де у нашому повсякденному житті зустрічається подібність.( слайд 1,2)

Подібність також зустрічається у мистецтві (музиці, театрі, хореографії, живопису та інше). (слайд 3)

Зокрема розглянемо хореографію.

Питання:

  1. Чи зустрічаються подібні рухи у різних стилях танцю?( слайд 4)
  2. Чи є подібними стилі танців?
  3. Чи залежить танець від ритму?

Виконання вправи танець з різними темпами.

Тепер звернемо увагу на образотворче мистецтво.

  1. Чи є картина подібністю реального життя? (слайд 5)
  2. Що таке перспектива? (Виступ учениці) (слайд 6,7)
  3. Для чого використовується перспектива?
  4. Чи є фотографія подібністю? (слайд 8)

Є в математиці таке поняття як фрак тали. (слайд 9)

Фракта́л (лат. fractus подрібнений, дробовий) — нерегулярна, самоподібна структура. В широкому розумінні фрактал означає фігуру, малі частини якої в довільному збільшенні є подібними до неї самої. Термін фрактал увів 1975 р Бенуа Мандельброт.

 

4. Актуалізація опорних знань. (слайд 10)

  1. Які ознаки подібності ми з вами вивчили?
  2. За якими ознаками подібні трикутники?

Результат пошуку зображень за запитом "чи подібні трикутники"

 

5. Вивчення нового матеріалу

План викладення теми (слайд 11)

III

Якщо ,

то ∆АВС   А1В1С1

 

Наслідки з ознак подібності трикутників

  1. Рівносторонні трикутники подібні.
  2. Рівнобедрені прямокутні трикутники подібні.
  3. Рівнобедрені трикутники подібні, якщо вони мають рівні кути між відповідними сторонами.

 

6. Первинне закріплення нових знань учнів

Виконання усних вправ (слайд 12)

Виконання письмових вправ

№ 451.  

 

 

 

 

 

 

Практична робота. (слайд 15)

  • Побудуйте два подібні прямокутні трикутники з К=2.
  •  Проведіть висоти до гіпотенуз та виміряйте їх довжини.
  • Побудуйте медіани до катетів і виміряйте їхні довжини.
  • Знайдіть відношення відповідних  висот і медіан подібних трикутників . Порівняйте значення отриманих відношень з коефіцієнтом подібності трикутників.

Зробить висновок.  Записуємо висновок у зошиті

Задача про Ейфелеву вежу.( слайд 16)

 Як фотографічна картка Ейфелевої вежі (див.фото) допоможе визначити її висоту? Розв’яжіть задачу, якщо основа вежі 125м. (обчислюємо висоту вежі за фотографією і за фігурами).

 

 

Практичне застосування подібності . Задача про єгипетські піраміди. (слайд 17)             

 

7. Підбиття підсумків уроку

Питання класу

  1. Сформулюйте першу ознаку подібності трикутників.
  2. Сформулюйте другу ознаку подібності трикутників.
  3. Сформулюйте третю ознаку подібності трикутників.
  4. Якщо в трикутнику проведено пряму, яка перетинає дві його сторони та паралельна третій стороні, то що можна сказати про отриманий трикутник?

 

8. Домашнє завдання: п 10, №439, 452

1

 

zip
Додано
8 квітня 2019
Переглядів
2741
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку