Василівська районна державна адміністрація
Запорізької області
Відділ освіти, культури, молоді та спорту
Конспект
інтегрованого заняття
«Подорож до казкового лісу»
(ранній вік)
КЗДО №4 «Струмочок»
комбінованого типу
Вихователь
Григор'єва І.В.
м.Василівка
2020 рік
«Подорож до казкового лісу»
Мета:
Матеріал до заняття:
Макети дерев,ялинок(різної висоти), зображення: білки пташки,іграшки :заєць, ведмідь,корзинка з горішками,корзинка з 2-ма торбинками (з горішками, лимоном),рукавички рідного кольору,сніжинки в корзинці,рознос із білими серветками, пакет (подарунковий),музичний супровід (фонограми:рев ведмедя,завірюха,весела мелодія), хвойний екстракт,паровоз , «сліди».
Хід заняття
Вихователь :Дітки маленькі
Дітки гарненькі.
До гостей поверніться
Привітайтесь ,посміхніться.
І пошліть ви там в дарунок
Повітряний поцілунок.
Вихователь :Діти, я пропоную вам разом зі мною вирушити до казкового лісу. Згодні?
Тоді вирушаємо!
Паровозик наш гудить
Паровозик наш пихтить
Вирушає потяг точно
І везе собі з садочка
Всю веселу дітвору
Діти – у –у-у –у –у- у- у-у –у –у
Як тут гарно, погляньте ,діти!
Який аромат! (аромолампа з хв..екстрактом).
Ми повітрячко вдихаєм,
Свої ручки випрямляєм
Потягнулися до неба,
Бо рости нам іще треба!
Вихователь :
Що росте в лісі? (ялинки, дерева),
Покажіть саму велику ялинку
А які, ще ви бачите ялинки (маленькі)
Доторкніться до гілочок. Які вони? (колючі). Чому? (бо на них голочки)
А якого кольору ялинки? (зеленого)
А дерева які? Чи є на них листочки?
Діти : Нема. Вони упали всі на землю..
Вихователь: Чому?
Діти: Бо зараз зима.
Вихователь: Діти, я бачу, хтось заховався за ялинкою.
Загадка: Я пухнастий ваш дружок
В мене русий кожушок
Куций хвостик, довгі вушка –
Я усих, усих, боюся ….(зайчик)
Вихователь: Погляньте, він дрижить від холоду.
Гра «Зайчик біленький сидить»
Вихователь: Діти, а чим ви захищаєте свої ручки від холоду? (рукавичками).
(Діти беруть рукавички – по одній, (одна), називають колір). Ми підберемо пару для кожної. Але спочатку приготуємо свої пальчики до роботи.
Пальчикова гра:
Наші пальчики маленькі
І рівненькі, і гладенькі
Можемо із пальчиків
Ми зробити зайчиків
Зайчик вушками пряде
По ліску гуляти йде.
Д/гра «Підбери пару» (Діти знаходять пару своїй рукавичці, називають колір, кількість(дві)
Вихователь: Діти, я пропоную ці гарні рукавички подарувати зайчику та його друзям. Вони зайчику дуже сподобались. (діти складають рукавички в подарунковий пакет і дарують зайчику).
До побачення ,зайчику, не мерзни!
Вихователь: А ми подорожуємо далі.
Загадка- Клишоногий, вайлуватий, любить медом ласувати (ведмідь)
(звучить аудіо запис рев ведмедя)
Вихователь: - Ось погляньте, тут Ведмедик
Він і плаче і реве…
Діти, нагадайте ведмедику,
Яка зараз пора року? (зима)
Що він повинен робити взимку? (спати)
Діти, ведмедик каже, що він захворів. В нього болить горло.
Що дають вам мами, коли у вас горло болить? (вітаміни, ліки, чай з лимоном)
У мене в якійсь торбинці теж є лимон. Давайте знайдемо його.
Психогімнастика – уявімо, що ми зараз коштуємо лимон.
Як змінюється ваш вираз обличчя? (показують)
Чим корисний лимон? (вітаміном С)
Якого він кольору? (жовтого)
Хоч лимон і кислий, знайте - дуже корисний.
А що в іншій торбинці? (діти обмацують те, що знаходиться в мішечку, не дивлячись в нього)
Діти – Горішки!
Вихователь: цей горішок – фантазер
Він – чудовий масажер
(Діти розбирають горішки)
Міцно ти його здави
Свою силу покажи!
(діти виконують самомасаж долоньок горішком)
Вихователь: Який горішок: твердий чи м'який? (твердий)
Завдяки масажу можна поліпшити своє здоров’я .
Залишаємо тобі ведмедику лимон – заварюй собі чай.
Горішок – роби масаж та не хворій.
Вихователь: Діти , подивіться, іграшки у ведмедика не складені в коробочки. Звісно, йому хворенькому важко. Доможемо?
(діти складають геометричні фігури: трикутники, квадратики, прямокутники, кола в коробочки – будиночки відповідної форми.
Діти, кого можна пригостити горішками? Хто їх полюбляє? (білочка)
Ви бачили її в цьому лісі? (так, на дереві)
Де саме? Вгорі чи знизу? (вгорі)
Залишаємо подаруночок – горішки і для неї.
Вихователь – А щоб ведмедик заснув, щоб йому гарно спалося – треба, щоб настала справжня зима.
Загадка – З неба зірочка злетіла,
На мою долоньку сіла (сніжинка)
Вихователь:
(вихователь кладе дітям на долоньки сніжинки)
Вихователь: ви будете дмухати на свої сніжинки
Вдихаємо повітря носиком, і сильно повітря видихаємо через рот -робимо завірюху
(звучить аудіо запис – завірюха)
Дидактична гра: «Куди впали сніжинки? (на землю, на ялинки, на дерева)
Вихователь – скільки нападало снігу? (багато)
Якого він кольору (білого)
Малорухома гра «Сніжки»
(звучить весела мелодія, діти роблять з білих серветок сніжки, кидають їх правою та лівою рукою).
Вихователь: Скільки сніжок зліпили (багато).
Тепер ліс став справжнім, зимовим.
Будемо природу берегти та любити її.
В свою улюблену групу яка називається…? («Золота рибка»)