спостереження за кішкою з кошенятами

Про матеріал
заняття з розвитку мовлення для дітей молодшої групи. з використанням наочності медіатехнологій
Перегляд файлу

 «Киця з кошенятами»

  Програмовий зміст: закріплювати уміння дітей розпізнавати кішку за зовнішніми ознаками; формувати навички вимовляти звуконаслідування; продовжувати вчити відповідати на запитання; розвивати увагу, спостережливість, мислення, уміння декламувати невеликі вірші; виховувати любов до тварин, бережливе ставлення до них, бажання доглядати за ними.

  Словник: збагачувати словник іменниками: кошенята, кішечка, лапи, морда, прикметниками: пухнаста, м’якенька, прудка.

  Матеріал: кошик, кішечка, картинки із зображенням дитинчат кішки та інших тварин, страв (молоко, риба, м’ясо), шапочки для гри «Кішка і кошенята».

 

Хід заняття :

— Сьогодні я йшла в дитсадок і знайшла ось цей кошик. Як ви думаєте, хто тут заховався? Для того, щоб це дізнатися, потрібно відгадати загадку:

І вусата, і хвостата

Ця тварина волохата.

Любить рибу, любить м’ясо

І облизується ласо. (Кішка, кіт.)

— До нас прийшла кішечка Мурка. Давайте з нею привітаємося.

Запитання до дітей:

— Якого кольору у неї шерсть?

— Що є у кішечки на голові?

— Якого кольору очі?

— Який у неї хвостик?

— Чим умивається кішечка? Кішечка яка?

— Чим вона корисна?

— Чому її тримають удома?

— А що любить їсти кішечка?

— А кішечка когось шукає. Її дітки десь поділись. А як називаються її дітки? Як кішка їх кличе? Давайте допоможемо їх відшукати. Ми зараз із вами будемо кішечками і покличемо маленьких кошенят.

(Діти звуконаслідують кішку, вимовляючи «няв-няв», голосно і тихо.)

Кошенята виходять гратися на подвір’я.

— Скільки їх? А кішечок?

— Кішечка тепер заспокоїлась, зраділа.

— Серед цих страв оберіть ту, якою ми годуємо нашу кицю.

(Діти частують кішку.)

— Давайте розповімо нашій киці віршики. (Діти розповідають вірші.)

 

Є У МЕНЕ КИЦЯ МУРКА

Є у мене киця Мурка,

Дуже мудра кішка.

Тільки скажеш: «Замазурка!»

Умивається хоч трішки.

КОТИК

Скочив котик,

Сів на плотик,

Має ротик

І животик.

Він біленький

І чистенький,

Гарний Мурко

Мій маленький.

— Давайте всі разом заспіваємо киці пісеньку.

 

Діти співають пісню «Сіра киця»

Сіра киця вмилася,

У вікно дивилася.

Хвостиком махала,

Кошенят чекала.

— Де мої малята?

Сірі кошенята?

Час уже їм спати,

Сірим кошенятам.

— Киці у нас дуже сподобалося, вона захотіла з нами погратися.

Діти грають у гру «Кішка і кошенята»

 

Гра «Кішка і кошенята»

Дітей розподілити на підгрупи. Одні з них — «кішки», решта — «кошенята».

«Кішки» сидять перед дугою. «Кошенята» почергово підлазять під дугу і стрибають на обох ногах. За сигналом вихователя «кішки» починають нявкати. «Кошенята» повертаються на свої місця.

 

  Підсумок

  •  Про кого ми сьогодні розмовляли?
  • Якого кольору кішка?

-Які звуки видає кішка?

  • Чим харчується кішка?
  • Чи є у вас кішка?

 

 

 

 

Є У МЕНЕ КИЦЯ МУРКА

Є у мене киця Мурка,

Дуже мудра кішка.

Тільки скажеш: «Замазурка!»

Умивається хоч трішки.

КОТИК

Скочив котик,

Сів на плотик,

Має ротик

І животик.

Він біленький

І чистенький,

 

docx
Додано
12 березня 2020
Переглядів
1119
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку