маленькі казкарі комплексне заняття для молодшої групи

Про матеріал
Комплексне заняття «Маленькі казкарі» для дітей молодшої групи за мотивами української народної казки «Колобок»
Перегляд файлу

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, КУЛЬТУРИ І ТУРИЗМУ

 ДЕРГАЧІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ


Березівський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Берізка»

Пересічанської селищної ради

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Комплексне заняття

 

 «Маленькі казкарі»

для дітей молодшої групи

 за мотивами української народної казки «Колобок»  

 

 

 

 

 

 

Підготувала

вихователь

молодшої групи «Дзвіночки»

Терентьєва Ірина Миколаївна

 

 

 

 

2019

Маленькі казкарі

 

Мета заняття: освітня – удосконалювати дрібну моторику провідної руки, вміння орієнтуватись у просторі; навчати застосовувати в активному мовленні прийменник «від»; навчати монологічного мовлення;

розвивальна -  розвивати логічне мислення, зосередженість, слухову та зорову увагу;

виховна – виробляти навчальні навички (уміння слухати розповідь до кінця, зберігати правильну позу за столом); виховувати вміння наслідувати, узгоджувати свої дії під час простого інсценування.

Матеріали та обладнання: колобок, персонажі лялькового театру до казки «Колобок»; паперові листочки (за кількістю дітей), на зворотному боці яких намальовані казкові персонажі; сюжетний малюнок до гри «Хто сховався?», аркуш «Лабіринт», відеозапис пісеньки «Колобок», аудіозапис музики для фізкультхвилинки.

Попередня робота:  повторення з дітьми сюжету казки «Колобок».

Хід заняття

І  Організаційний момент

Вихователь звертає увагу дітей на Колобка, який висить на дошці.

Малята, сьогодні до нас завітав Колобок.  Він запрошує нас до лялькового театру. Вистава називається «Колобок». Для кожного з вас Колобок приготував квитки. Візьміть їх, будь ласка, і сідайте на свої місця.

( На столах  стоять ляльки колобка і баби. У дітей на квитках зображені колобок і баба. Треба знайти своє місце, відповідно вашим квиткам.)

  • Молодці, малята! Ви знайшли правильно свої місця, тому сідайте зручніше і слухайте уважно.

ІІ Спільний переказ казки (з опорою на ілюстрації)

Вихователь розставляє фігурки персонажів і починає розповідати казку, показуючи відповідні ілюстрації до неї. Педагог спонукає дітей до активної участі дітей в розповіданні твору.

Жили собі дід та баба. От якось каже дід:

  • Бабусю! Піди у хижку, назмітай у засіку борошенця та спечи мені колобок.

От баба так і зробила: спекла колобка і поклала на вікні, щоб простиг. А він з вікна скік та на призьбу, а з призьби – на землю та й побіг дорогою.

Біжить та й біжить, а назустріч йому… (зайчик).

  • Колобок, - каже, - колобок, я тебе з’їм!

А він каже:

  • Не їж мене, зайчику-побігайчику, я тобі… (пісні заспіваю).

Я по засіку метений,

Я із борошна спечений,-

Я від баба втік,

Я від діда втік,

То й від тебе втечу!

Та й побіг. Біжить та й біжить. Зустрічає його… (вовк).

  • Колобок, колобок, я тебе з’їм!
  • Не їж мене, вовчику-братику, я тобі пісеньку заспіваю.

 

Я по засіку метений,

Я із борошна спечений,-

Я від баба втік,

Я від діда втік,…

(Я від зайчика втік,

То й від тебе втечу!)

Та й побіг. Знову біжить та й біжить. Зустрічає його…(ведмідь).

  • Колобок, колобок, я тебе з’їм!
  • Не їж мене, ведмедику-братику, я тобі пісні заспіваю.
  • Я по засіку метений,
  • Я із борошна спечений,-
  • Я від баба втік,
  • Я від діда втік,

(Я від зайчика втік,

Я від вовчика втік,

То й від тебе втечу!)

Та й маху…  Біжить та й біжить. Зустрічається з … (лисичкою).

  • Здраствуй, Колобочку! Який же ти гарненький та рум’яненький!

Колобок раденький, що його похвалили, та й заспівав свою пісеньку:

 

  • Я по засіку метений,
  • Я із борошна спечений,-
  • Я від баба втік,
  • Я від діда втік,

(Я від зайчика втік,

Я від вовчика втік,

Я від ведмедика втік,

То й від тебе втечу!)

  • Добра пісенька! Та шкода, що я стара стала, погано чую. Ану, сідай у мене на язиці та заспівай іще раз.

От він і сів та й давай співати:

  • Я по засіку метений,
  • Я із борошна спечений…

А лисичка… (його – гам! – та й з’їла).

ІІІ Дидактична вправа «Від кого втік Колобок?»

Вихователь просить дітей розповісти, від кого Колобок утік.

Колобок утік від…(баби).

Колобок утік від…(зайчика).

Колобок утік від…(вовка).

 Колобок утік від…(ведмедя).

Колобок не утік від…(лисички).

Під час відповідей дітей педагог показує відповідних персонажів.

ІV Відгадування загадок до казки «Колобок»

Молодці, діти. Колобок приготував вам загадки про героїв казки. Слухайте уважно і спробуйте відгадати про кого ці загадки.

Вихователь читає загадки і показує  дітям фігурки казкових героїв.

Діти, відгадавши, ставлять фігурки на стіл.

  1. На сметані замісили,

На вікні охолодили.

Кругленький бочок –

Покотився…(Колобок).

  1. Помела, поскребла –

Колобочка спекла. (Баба).

  1. Колобочка на обід

Попросив у баби…(Дід).

  1. Пара довгих вушок,

Сіренький кожушок,

Швидкий побігайчик,

А зветься він…(Зайчик).

  1. Ходить хмуро між дубами,

Хижо клацає зубами,

Він завив – і ліс замовк.

Це лихий і лютий…(Вовк).

  1. Цілу зиму у барлогу

Спить кудлатий, клишоногий.

Як же зветься цей забрідь?

Здогадалися? (Ведмідь).

  1. В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має.

Їй на місці не сидиться.

Як же звуть її? (Лисиця).

V     Фізкультхвилинка   (під спокійну музику)

Колобок, колобок, теплий і рум’яний,

(Діти виконують нахили праворуч-ліворуч.)

Стриб та скік, стриб та скік,

По доріжці в ліс утік.

(Стрибають і бігають на місці.)

То праворуч зазирнув,

То ліворуч повернув,

(Повертаються праворуч-ліворуч.)

То з листочком закружляв,

(Обертаються на місці.)

Білченятко привітав,

(Присідають.)

По доріжці покотився

(Біжать одне за одним по кімнаті.)

І в долоньках опинився!

(Біжать до вихователя.)

Ви всі добре відпочили, за столи тихенько сіли.

А тепер пограємо і порозмовляємо.

 

VI  Дидактична гра «Хто сховався?»

Вихователь  показує дітям  малюнок «Хто сховався?», просить розглянути і сказати, які тварини заховались за деревами?

Хто сховався за кущиком? (Зайчик). Як ви про це дізналися? (Стирчать заячі вушка.)

Хто сховався за ялинкою? (Лисичка). Як ви про це дізналися? (Видно руденьку шубку та пишний хвіст.)

Хто сховався за великим деревом? (Ведмідь.)  Як ви про це дізнались? (Він великий, його шуба коричневого кольору, хвоста немає.)

А хто сховався за маленьким деревом?  (Вовк.) Як ви про це дізнались? (Видно сіре хутро, вовчий  хвіст.)

Вихователь роздає дітям листочки із зображенням звірів, які ховаються за деревами та пропонує покласти листочок на те дерево, за яким заховався звір.

VI І Дидактична гра «Лабіринт»

Вихователь роздає дітям аркуші «Лабіринт» та колобочків.

Кого ви бачите на малюнку угорі? (Колобка.)

Хто намальований унизу? (Лисичка та бабуся.)

До кого слід бігти колобку? (До бабусі.)  Покажіть йому доріжку – проведіть пальчиком. (Діти виконують завдання.) Прокотіть колобка по доріжці, що веде  до бабусі.  (Діти виконують завдання.)

VIІІ Підсумок

Малята, ви всі молодці гарно попрацювали. Колобок приготував для вас веселу пісеньку про себе. Давайте подивимося її та трішечки відпочинемо.

(Діти дивляться відеозапис пісеньки про Колобка).

До нашої казки є навіть прислів’я: «Не вір словам, що з медом, друже, -  не будь самовпевненим дуже».

Це означає, що вірити гарним, добрим словам незнайомців не можна. Їхні слова можуть бути гарними, а вчинки поганими. Колобок втратив обережність, повірив солодким співам лисиці, й вона з’їла його. Тож будьте завжди обачними.

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
12 березня 2020
Переглядів
660
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку