Подорож до країни Другокласії

Про матеріал
Конспект цього уроку поєднав у собі не тільки урок української мови, а й математики. На цьому уроці учні в ігровій формі подорожують до країни Другокласії і закріплюють вивчене.
Перегляд файлу

УРОК - СВЯТО  у 1 класі

 

ТЕМА: Подорож до країни Другокласії

 

МЕТА: Перевірити знання учнів з математики та рідної мови. Повторити склад чисел, типи задач, удосконалити навички додавання та віднімання чисел у межах 20. Удосконалити навички складання речень, ділення слів на склади, звукового аналізу слів. Розвивати мислення, пам'ять, зв’язне мовлення. Виховувати спостережливість, наполегливість у досягненні мети.

 

ТИП УРОКУ: Узагальнюючий.

 

ОБЛАДНАННЯ: ілюстрації Червоної шапочки, Сови, Барвінка, Дракончика Тишмка, грамзаписи, малюнки човника, корабля, штурвали, якоря, компасу, дельфінів, морських коників, кораблів; таблиці зі словами, математичними виразами, нерівностями; квіточки зі складом чисел; медалі.

 

ХІД УРОКУ

 

І Організація класу.

ІІ Повідомлення теми, мети, задач уроку. Сьогодні урок незвичайний. Ми вирушимо у подорож до країни Другокласії. Ось розумниця Сова. Вона увесь час буде спостерігати за вами. Якщо виникнуть проблеми, звертайтесь до неї. Вона допоможе.

 

ІІІ Актуалізація знань учнів

 

1. Усне опитування

-   Хто це завітав до нас?

     (лунає грамзапис, на екрані з’являється

     Червона Шапочка)

-   Так, це Червона Шапочка, а в її кошику завдання

      з письма.

-   З чого складається наша мова?

-   З чого складаються речення? Слова? Склади?

-   Які букви позначають два звуки?

-   Які букви вказують на м’якість приголосного?

-   А зараз каліграфічна хвилинка

 

- Наступне завдання: відгадати загадку, відгадку поділити на склади, поставити наголос, підібрати звукову схему.

 

Сидить вона на городі вся у латках.

                                                  (Ка пус та)

                                                    -0 -0- -0

Рукавом махнув – дерева зігнув.

                                                  (Ві тер)

                                                    -0 -0-

Йде слідом за тобою, утікай – не утечеш, доганяй – не доженеш.                                 (Тінь)

                                                  =0-0-

Проїхав я весь рідний край, хто я такий? Ану вгадай!

                                                  (По їзд)

                                                  -0 =0—

Хто хвіст лишає, а від ворогів тікає?

                                                  (Я щір ка)

                                                  =0 -0- -0

Балерина закружляла,

На підлозі край стола

Притомилася, упала,

І в коробку спать лягла.

                                                  (Дзи га)

                                                       -0 -0

- Складіть, будь ласка, речення зі словами, що сподобались. (Діти складають речення, кращі речення записують у зошит)

 

2. Робота з деформованими реченнями

- А зараз до нас завітав ще один гість (Звучить грамзапис, на екрані з’являється Дракон Тишко.)  Він захворів, бо у нього болять зуби. Якщо ви виконаєте це завдання, він точно вилікується.(Учні складають речення і записують)

 

КОЛО   ДІТИ   БІГАЛИ   РІЧКИ.

ЛЕТІЛИ   ВИСОКО   ЖУРАВЛІ   НЕБІ   В.

- Подивіться, як повеселішав Дракона.

 

3. Розвиток зв’язного мовлення. (Лунає грамзапис, а на екрані з’являється Барвінок)

- А Барвінок думає, чи вмієте ви складати розповіді за малюнком. (Учні складають розповіді).

 

4. Математичний диктант

 

Подивіться тільки: у кожного на парті лежить човник  (малюнок). Зараз ми запишемо математичний диктант і

вирушимо у подорож.

- Запишіть число, у якому 1 десяток 2 одиниці;

- Сусідів числа 12;

- 12 зменшити на 10;

- 2 збільшити на 6;

- На скільки 8 менше 12;

- Записати число, попереднє до 15;

- Наступне до числа 16.

 

5. Усне опитування

 

Всі сідаємо на човники і вирушаємо до корабля. Але. Щоб потрапити до нього, треба повторити склад числа. У кожного на парті лежать пелюсточки, а на дошці висять «серединки» квіточок. Вам треба утворити квіточки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ми на кораблі. Щоб узятися за штурвал, треба відповісти на питання:

 

  • Як називаються числа при додаванні?
  • Як називаються числа при відніманні?
  • Як знайти невідомий доданок?
  • Як знайти невідоме зменшуване?
  • Як знайти невідомий від’ємник?

 

6. Розв’язування задач.

    Для подорожі нам потрібен компас. А щоб почати ним  користуватися, треба скласти задачі.

  (Учні складають задачі за розв’язаннями,

визначають типи задач)

 

6+7

 

12-8

 

7. Розв’язування математичних виразів,

нерівностей.

Назустріч кораблю пливуть дельфіни, морський коник та краб. Вони принесли завдання, ми потрапимо додому.

(Учні працюють самостійно)

 

Дельфіни

 

Морський

коник

 

Краб

8       =12

 

9+2   11-3

 

12-(3+4)=

11     =9

 

11-4   17-10

 

9+4-6=

9       =13

 

7+4   9+2

 

15-(12-4)=

12     =9

 

12-3   6+0

 

11-2+3=

 

8. Одиниці вимірювання довжини.

 

- Щоб кинути якір, треба перевести одиниці вимірювання.

 

(Учні виконують завдання)

   1дм 9см =…см

13см =…дм…см

1дм 7см =…см

12см =…дм…см

 

IV Підсумок уроку

 

  • Ми прибули додому, але десь на нашому кораблі заховано скарб.
  • Виконавши завдання, ви дізнаєтесь, де він.

 

Б

С

Г

И

Ц

К

Ч

Н

І

Р

Л

Ь

А

0

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

 

19-18 =1 С

12 – 7 =5 К

18 – 9 =9 Р

11 – 8 =3 И

15 – 8 =7 Н

7 + 4 =11 Ь

11 – 6 =5 К

8 + 4 =12 А

 

Молодці! Скарб у скриньці. Відкриємо її і побачимо, що в нім. А в скриньці лист і медалі.

 

 

 

 

             Діти! Ви добре працювали цілий рік, придбали міцні знання. Вітаємо, ви потрапили до країни Другокласії і нагороджуєтесь медалями

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
18 березня 2020
Переглядів
476
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку