Інтегрований урок у 3 класі.
Подорож до тваринного світу моєї Батьківщини. Групи тварин. Відмінок іменника. Задачі на множення.
Мета: формувати в учнів ключові компетентності, а саме:
- вміння вчитися – самоорганізуватися до навчальної діяльності
у взаємодії, планувати свої дії, доводити роботу до кінця; вчитися
контролювати свої дії;
- загальнокультурну компетентність – дотримуватися норм мовленнєвої
культури, зв’язно висловлювати свою думку;
соціальні компетентності – проєктувати стратегії своєї поведінки
з урахуванням інтересів та потреб інших, продуктивно співпрацювати з різними
партнерами в групі, виявляти ініціативу, використовувати різні ролі й функції
у колективі;
- громадянську компетентність – бережливо ставитися до природи.
Формувати в учнів предметні компетентності:
- ознайомити учнів із групами тварин;
- удосконалювати навички визначення істотних ознак рослин00;
- розвивати навички роботи з текстом;
- розвивати логічне і творче мислення, навички усної лічби, увагу,
спостережливість.
Очікувані результати: учні визначають істотні ознаки рослин; визначають поняття фотосинтез; ділять організми на групи за способом їх живлення; працюють над текстом , виділяючи головне; вчаться ставити запитання в групі; формують навичку визначення відмінків іменника та працювати над задачею.
Матеріали та обладнання: відеофрагменти, ілюстрований та роздавальний матеріал,зошит «Я Пізнаю світ» І. В. Гавриш, С.О. Доценко
картки для роботи в парах, групах.
Тип уроку: урок-дослідження.
Освітні галузі: природнича., мовна, математична.
Хід уроку
І. Вступна частина
1. Організаційний етап
Слухання пісеньки про тварин. https://www.youtube.com/watch?v=peY2IQVRk10
Припущення про що піде мова на уроці? Діти самостійно визначають тему уроку опираючись на зміст пісеньки.
2. Повідомлення теми , мети та завдань уроку. Мотивація навчальної
діяльності «Мозковий штурм»
Організми Рослини Фотосинтез Тварини Групи тварин Цікаві факти Задача про тварин
Створення ситуації успіху
Що ви чекаєте від сьогоднішнього уроку? (Діти озвучують: хорошого
настрою, нових знань, несподіванок, дізнатись про щось цікаве, цікавих
творчих завдань, що похвалить учителька.)
3. Актуалізація опорних знань.
«Асоціативний кущ» Організм Жива істота
Ознаки живої істоти? Рослини Люди Тварини Гриби Мікроорганізми
Вставте пропущене в речення: Під час дихання організми поглинають з повітря _____________ ( кисень ) і вділяють ______________?
Попрацюйте з інформацією : Рослини здатні самі створювати для себе їжу. Під дією сонячного світла з вуглекислого газу і води в листках утворюються органічні речовини і кисень Цей процес називають ФОТОСИНТЕЗОМ
Опрацюйте схему:
Живлення рослин Через корінь вбирають з грунту ______ і
мінеральні речовини
У результаті фотосинтезу самі створюють
собі їжу
Дихання рослин Поглинають ___________ і виділяють
вуглекислий газ
Оберіть правильну відповідь :
Пігмент, що надає рослинам зеленого забарвлення
А) ХЛОРОФІЛ Б ) БАРВНИК В ) ГУМУС
Висновок: Отже ми бачимо, що рослини це живі організми, які…..
Діти підводять висновки етапу актуалізації знань.
4. Етап ознайомлення з новим матеріалом.
Розгляньте зображення і згрупуйте організми в дві групи. Відповіді обгрунтуйте. Чому ?
Діти обгрунтовують кожну групу. Спосіб життя, живлення, дихання. Який організм зайвий. Чому7
Опрацьовують інформацію :
Організми нашої планети різноманітні. Науковці поділили їх на великі групи : РОСЛИНИ, ТВАРИНИ, ГРИБИ, БАКТЕРІЇ. Вони різняться будовою тіла та способом життя.
Розгляньте схему. Підкресліть організми про які ми будемо ще говорити.
РОСЛИНИ, ГРИБИ , ТВАРИНИ , БАКТЕРІЇ.
Підготовка до опрацювання інформації. Швидкочитання. Словникова робота.
Тварини Хижаками
Пересуваються Рослиноїдні
Рослини Тваринною їжею
Хижі Значні відстані
Усеїдні Їхнього пересування
Живляться Середовища життя
Діти читають «Луною», зверху вниз, працюють над лексичним значенням слів.
Фізкультхвилинка
Читаємо текст пошепки. Робим позначки в реченнях що вам уже відомо, ви чули. Зошит - підручник ст 32-33
Тварини належать до живої природи, тому їм властиві всі ознаки живого. На відміну від рослин тварини активно пересуваються. Вони не здатні до фотосинтезу. Тварини не можуть самостійно утворювати для себе їжу і живляться готовими органічними речовинами.
Залежно від того чим тварини харчуються, їх об,єднують а три групи : рослиноїдні, хижі та всеїдні. Рослиноїдні живляться рослинами. Наприклад : корова, бджола, слон. Їхнім кормом є гілки, листя, корені, плоди , пилок рослин.
Тварини, які живляться іншими тваринами називають хижими, або хижаками. Це вовк, лев, беркут, павук. Усеїдні тварини живляться, як рослинами так і тваринами. Це єнот, їжак, ведмідь, кабан.
У пошуках їжі тварини долають великі відстані. Спосіб їх пересування залежить від будови тіла, середовища життя. Тварини плавають, літають , повзають, стрибають ведуть активний спосіб життя.
Діти працюють в групах. Обмінюються позначками, що вони вже знають.
Група презентує свої знання. Виділяється нове.
В групах ставляться питання до тексту. Командир в ролі вчителя ставить питання іншій групі. Вправа «Вчитель»
5. Етап рефлексії.
Попрацюйте, як справжні мовознавці. Прочитайте речення про тварин і визначте відмінок іменника в дужках.
По піску (_______) повзають гадюки ( ______).
Горобець ( ______ ) поїдає комах ( _______).
Коник (_______) це хижак ( _______),
Мавпи ( _____ ) лазять по деревах ( __________).
Висновок. Назвіть тварин. Що ви про них можете сказати.
Попрацюйте, як справжні математики.
Найбільша рослиноїдна тварина це слон. За день він може з,їсти до 300 кг їжі. У зоопарк привезли 4 000 кг корму. Чи вистачить цієї їжі для годівлі двох слонів протягом тижня ?
Діти аналізують задачу. Пригадують скільки днів має тиждень.
Цікаві факти про слонів.
https://www.youtube.com/watch?v=LIL3yaI6wPw
6. Етап підсумків. Що вам сподобалося на уроці. Чи досягнули ми мети уроку, ваших очікувань..