Подорож країною "Дружляндія".

Про матеріал
Сприяти формуванню добрих відносин між дітьми, виробляти в собі якості, що сприяють дружбі. Шляхом створення психологічних ситуацій вибору підвести учнів до розуміння важливості взаємодопомоги в колективі; сприяти створенню дружнього дитячого колективу. Розвивати усне мовлення. Виховувати прагнення бути товариськими, турботливими та чуйними людьми, чемне ставлення учнів одне до одного
Перегляд файлу

Квест – гра «Подорож країною «Дружляндія»»

Підготувала: соціальний педагог,  Юлія Сергіївна Бруяка

Тема: «Подорож країною «Дружляндія»

Мета: дати поняття, що таке  дружба.

Сприяти формуванню добрих відносин між дітьми, виробляти в  собі  якості, що  сприяють  дружбі. Шляхом створення психологічних ситуацій вибору підвести учнів до розуміння важливості взаємодопомоги в колективі; сприяти створенню дружнього дитячого колективу.

Розвивати усне мовлення.

Виховувати  прагнення бути товариськими, турботливими та  чуйними людьми, чемне ставлення учнів одне до одного

Очікувані результати. 

  • розуміти, з чого починається дружба;
  • знати, кого називати другом;
  • навчитися наводити приклад про дружбу та вміння дружити.

Обладнання. Мультимедійна дошка; комп’ютер; клей-олівець; малюнки  рукавичок, чашок, шкарпеток; конверти зі словами-якостями: малюнки з дітьми; картки з прислів’ями;

Хід уроку:

І. Вступна частина

1. Вступне слово соціального педагога.

2. Гра «Передай по колу посмішку».

3. Оголошення теми та мети квесту-гри.

   Ви вже багато чули і знаєте про правила дружби і кожен з вас має багато друзів і в класі, і вдома. Друг – це та людина, яка підтримає та прийде першою на допомогу. Я сподіваюся, що і у вас є такі товариші, якими ви дорожите і до яких прислуховуєтеся. Сьогодні я вам пропоную перевірити на скільки ви добре вмієте дружити і дорожити своїми товаришами. Тож розпочнемо. Посміхніться і привітайтеся з тим, хто сидить біля вас.

ІІ. Основна частина

Гра-розминка «Це мій кращий друг і я!»

Якщо відповідь про вас, промовляємо хором враз: «Це все я, це все я, це  мій кращий друг і я»,  якщо ні-то мовчимо і тихенько сидимо.

 

  • А тепер давайте грати – треба вам відповідати.
  • Хто веселу вдачу має і усім допомагає?
  • Рано – вранці хто піднявся?
  • А хто сонечку всміхався?
  • Хто веселий і бадьорий кожен день іде до школи?
  • Хто з вас працею своєю прикрашає дім і клас?
  • Хто приходить зранку в клас із запізненням на час?
  • Хто  уміє берегти ручки, зошити й книжки?
  • А хто граючи в футбол у вікно заб’є нам гол?

Соціальний педагог.  Відповіли ви чудово, отже, вирушаємо в дорогу.

 

1 стежка  Мозковий штурм «Дружба – це …»

Соціальний педагог.  Діти, скажіть , що ж таке «дружба»? (метод «Мікрофон»)

        Характерно, що справжніх друзів у людини звичайно мало. Багато друзів тільки у того, хто користується друзями з міркувань власної вигоди: чим більше друзів, тим більше вигоди. Такі «друзі» здебільшого тимчасові. Справжніх друзів пов’язує велика повага один до одного, розуміння , взаємодопомога. 

Соціальний педагог підводить підсумки і дає визначення поняття «дружба».

Дружба – це близькі стосунки, засновані на взаємнійдопомозі, спільності інтересів, смаків, поглядів. 

 

(перегляд мультфільма «Корисні підказки «Який друг справжній?»)

2 стежка Вправа «Хвиля»

Ось наступна стежка. Як відомо, на шляху мандрівників зустрічається багато перешкод. Ваше завдання сісти в одне велике коло, взятись за руки, не спираючись на підлогу, піднятись всі разом, не створюючи хвилю. 

 

3 стежка Гра «Якщо ти добрий друг, то повинен». 


Зараз ми з вами пограємо в гру, яка має назву «Якщо ти добрий друг, то повинен». 
Умови гри: Я читатиму вирази, якщо добрий друг це повинен робити, то випідіймайте руки вгору і потрясіть ними, а якщо ні, то нічого не робите.

  • Обманювати своїх друзів 
  • Не брехати друзям 
  • Говорити брехню поза очі 
  • Допомагати друзям у складних ситуаціях 
  • Підтримувати один одного 
  • Насміхатися над друзями 
  • Не залишатидрузів у біді 
  • Заступатися за друзів 
  • Говорити друзям правду 
  • Ображати друзів 
  • Піклуватися про друзів

 

4 стежка «Як пахне дружба?»

Соціальний педагог:

-Як  пахне дружба?

– Яка вона на дотик?

– На смак?

– З  якою погодою ви б порівняли дружбу?

– З  якими тваринами можна пов’язати слово дружба?

– Які фарби ви візьмете, щоб «намалювати» дружбу?

– Прийміть такий вираз обличчя, який повинен бути у дружелюбно налаштованої людини.

– А який вираз обличчя буває у вороже налаштованої людини?

– Посміхніться один одному.

-Що  ви  відчули, посміхаючись іншій людині? А що відчули, коли посміхалися вам?

( Діти діляться своїми враженнями.) Запам’ятайте ці відчуття. Вам було, безсумнівно, приємно, адже посмішка – це краща протиотрута, створена природою від неприємностей.

 

5 стежка Вправа «Дерево дружби»

Роздати дітям малюнки з зображенням дерева без коріння.

Завдання:

Розмалювати своє дерево і намалювати стільки корінців, скільки друзів ви маєте.

Як же почуває себе дерево, у якого мало або зовсім немає корінців? Так само почуває себе людина у якої мало або немає друзів. Свої дерева ми повісимо на дошку малюнків.

 

6 стежка Інтерактивна вправа «Протилежності»

  Давайте визначимо  «ворогів» і «помічників» дружби.

«Помічники» дружби.

(щирість, доброта, турбота, ніжність, скромність, довіра, надійність,

любов, вірність, щедрість, повага, чесність, чуйність )

– Які слова-якості залишились в конвертах? Чому?

«Вороги» дружби.

(жадібність, брехливість, злість, зрада, грубість, байдужість, жорстокість )

 

ІІІ. Заключна частина

Соціальний педагог. Ось і підійшла до кінця квест-гра «Стежками дружби»

Рефлексія

  1. Плещуть в долоньки  всі присутні;
  2. Тільки дівчатка;
  3. Тільки ті, хто любить смачно поїсти;
  4. Тільки ті, хто запізнюється на уроки;
  5. Тільки ті, хто  добре  навчається;
  6. Тільки ті, хто не любить канікули;
  7. Тільки ті,  хто любить солодощі;
  8. Тільки ті, кому подобається грати в футбол;
  9. Тільки ті, у кого чудовий настрій.

Завершення квесту-гри. Вправа «Давайте дружно жити».

Беручись за руки всі тричі промовляють слова: « Давайте дружно жити і нашою дружбою дорожити.» Перший раз на місці, другий  - підійшли ближче і обнялися, третій – ще ближче.

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Педагогіка, Інші матеріали
Додано
31 липня 2019
Переглядів
472
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку