КЗ ,,Солоницівська гімназія
,,Перлина””
Інтегроване заняття з БЖД
ранній вік Тема:,,Подорож автобусом”.
Вихователь Денисова Н.В.
2020р.
Тема: ,,Подорож автобусом”.
Мета:Дати уявлення малятам про проїжджу частину дороги та тротуар; учити правильно називати транспортні засоби, їх призначення, називати і розрізняти деталі машин: кермо, колеса, кабіна, дверцята; ознайомити з правилами дорожнього руху; чітко вимовляти трискладові слова; відповідати на запитання вихователя; розвивати зв`язне мовлення, мислення, увагу, пам`ять; виховувати інтерес до різних видів транспорту.
Матеріали:Іграшковий автобус, вантажний автомобіль, картина проїзної частини з тротуаром, загадки.
Хід заняття.
Вихователь
Швидше, малюки, сюди.
Ви приєднуйтесь до гри.
Годі вже байдикувати.
В подорож будемо рушати.
-Малята, треба відгадати, на чому будемо подорожувати.
Є колеса, руль, кабіна.
Ну звичайно, це...(машина).
-Діти, нас мало чи багато?.Ми помістимося в автомобіль чи ні?(відповіді дітей).
-Ні, тому ми будемо подорожувати автобусом.
Вихователь тримає в руці іграшковий автобус.
-Що це, малята?
-Автобус довгий чи короткий?
-Скільки , в ньому, місць для пасажирів?
-В автобуса є кермо, дверцята і колеса. Він їде потихеньку, зупиняється на зупинках і збирає пасажирів
Вийшов на зупинці ти Тож одразу не лети: І тролейбус, і автобус Тільки ззаду обійди.
-Ми, з вами, теж будемо пасажирами і поїдемо на автобусі.
-Ким ми будемо?(відповіді дітей).
Фізкульхвилинка
Ми в автобус швидко сіли, І колеса закрутились.
До рук кермо беремо,
Та швидко, швидко їдемо.
Діти імітують рухи згідно віршованих рядків.
Аплікація:,.У нас машини різні”.
Мета: закріпити знання дітей про транспорт (легкова машина, автобус), його призначення; вчити знаходити їх за назвою; групувати предмети за величиною (маленькі колеса для легкової машини, а великі -для автобуса); закріпити чорний колір; розвивати увагу.
Матеріали: на картці аплікація легкової машини та автобуса; круги-колеса чорного кольору різної величини
Діти самостійно групують предмети за величиною.
-А тепер, малята, відгадайте загадку.
Автомобіль назустріч мчить, Пил він підіймає.
Пісок, каміння він везе,
А пасажирів він не має.
Вихователь демонструє іграшковий вантажний автомобіль.
-Що це, малята?
-Так, вантажний автомобіль.
-А, що він перевозить?(Відповіді дітей).
-В автомобіля є кермо, колеса, дверцята і кабіна (показує на іграшці).
- Автомобілі і автобуси їздять по дорозі. Ними керує водій.
-Де їздять автомобілі і автобуси?
-Хто ними керує?
-Люди ходять пішки — вони пішоходи. Пішоходи ходять по тротуару.
Тротуари — це доріжки, Ми по них ідемо пішки.
Всі, хто тротуаром ходить, Звуться просто — пішоходи.
-Де ходять пішоходи?
-Так, вірно, по тротуару.
Знає будь -яка дитина:
Йти не можна де машина. Тому Катя і Тамара, Йдуть собі по тротуару.
Р\гра:,.Пішоходи й автомобілі”(розвивати увагу, спостережливість; учити дітей виконувати дії згідно правил гри).