Поема «Мойсей» - одна з вершин творчості І.Франка. Проблематика твору

Про матеріал
Розкрити сюжетну лінію і духовне багатство поеми, алегоричність образу Мойсея, значення прологу в поемі як заповіту українському народові Розвивати вміння висловлювати власні міркування про майбутнє народу , про провідників нації та її лідерів Виховувати любов до України , почуття відповідальності перед нею.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Поема «Мойсей» - одна з вершин творчості І.Франка. Проблематика твору

Номер слайду 2

Завдання Розкрити сюжетну лінію і духовне багатство поеми, алегоричність образу Мойсея, значення прологу в поемі як заповіту українському народові Розвивати вміння висловлювати власні міркування про майбутнє народу , про провідників нації та її лідерів Виховувати любов до України . Почуття відповідальності перед нею.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Подорож каравану з Єгипту до кордонів сучасного Ізраїлю триває 40 діб. Ізраїльський народ ішов 40 років. Чому?

Номер слайду 6

Чи тяжкою була доля Мойсея ? Розбудити в Переконати народ народу потяг в тому, що праг- до свободи нення ситого, але бездуховного жит- тя – не шлях до щастя

Номер слайду 7

До кого звертається І.Франко у пролозі? народу (“замученого, розбитого”) Закликає ? духовної єдності, вірить в невичерпні сили народу

Номер слайду 8

“ Біблійний сюжет поеми, - відзначив Б.Степанишин, - це її зовнішність, так би мовити , одяг. в пролозі А насправді про що мова? В чому ключ?

Номер слайду 9

Пролог Народе мій, замучений, розбитий, Мов паралітик той на роздорожжу, Людським презирством, ніби струпом, вкритий! Твоїм будущим душу я тривожу, Від сорому, який нащадків пізних Палитиме, заснути я не можу. Невже тобі на таблицях залізних Записано в сусідів бути гноєм, Тяглом у поїздах їх бистроїзних? Невже повік уділом буде твоїм Укрита злість, облудлива покірність Усякому, хто зрадою й розбоєм Тебе скував і заприсяг на вірність? Невже тобі лиш не судилось діло, Що б виявило твоїх сил безмірність?

Номер слайду 10

Невже задарма стільки серць горіло До тебе найсвятішою любов'ю, Тобі офіруючи душу й тіло? Задарма край твій весь политий кров'ю Твоїх борців? Йому вже не пишаться У красоті, свободі і здоров'ю? Задарма в слові твойому іскряться І сила, й м'якість, дотеп, і потуга, І все, чим може вгору дух підняться? Задарма в пісні твоїй ллється туга, І сміх дзвінкий, і жалощі кохання, Надій і втіхи світляная смуга? О ні! Не самі сльози і зітхання Тобі судились! Вірю в силу духа І в день воскресний твойого повстання. О, якби хвилю вдать, що слова слуха, І слово вдать, що в хвилю ту блаженну Вздоровлює й огнем живущим буха!

Номер слайду 11

О, якби пісню вдать палку, вітхненну, Що міліони порива з собою, Окрилює, веде на путь спасенну! Якби!.. Та нам, знесиленим журбою, Роздертим сумнівами, битим стидом,— Не нам тебе провадити до бою! Та прийде час, і ти огнистим видом Засяєш у народів вольних колі, Труснеш Кавказ, впережешся Бескидом, Покотиш Чорним морем гомін волі І глянеш, як хазяїн домовитий, По своїй хаті і по своїм полі. Прийми ж сей спів, хоч тугою повитий, Та повний віри; хоч гіркий, та вільний, Твоїй будущині задаток, слізьми злитий, Твойому генію мій скромний дар весільний.

Номер слайду 12

ТЛ: терцини Пролог написано терцинами, які вперше застосував Данте в «Божественній комедії». Це строфа з трьох рядків п’ятистопного ямба. Перший рядок у терцині римується з третім, а середній — з першим і третім рядком наступної строфи.

Номер слайду 13

Дискусія Ірландський філософ Дж. Берклі сказав : “ Жити – значить бути сприйманим”.

Номер слайду 14

Підсумок уроку Ти мій рід, ти дитина моя, Ти вся честь моя й слава. В тобі дух мій , будуще моє, І краса і держава.

Номер слайду 15

Домашнє завдання * Міні – твір “ Шлях знаходить той , хто шукає” або “Поема “Мойсей” для сьогодення” Прочитати повість “Перехресні стежки”

ppt
Додано
20 січня 2019
Переглядів
1161
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку