Тема: Пом’якшені приголосні звуки. Розвиток мовлення.
Мета: Формування предметних компетентностей:
-
Взаємодіємо письмово: записує окремі слова та речення, дотримуючись опрацьованих правил щодо оформлення письмових робіт, а також слів, що пишуться так, як вимовляються.
-
Досліджуємо мовлення: аналізуємо звуковий аналіз слів, порівнює власне мовлення з мовленням інших (швидкість, вимова)
-
Формування ключових компетентностей:
-
вільне володіння державною мовою: вміння усно й письмово висловлювати свої думки, почуття, чітко та аргументовано пояснювати факти.
-
Інноваційність: формування знань, умінь, ставлень, що є основою компетентнісного підходу, забезпечують подальшу здатність успішно навчатися, провадити професійну діяльність, відчувати себе частиною спільноти і брати участь у справах громади
-
навчання впродовж життя: опанування уміннями і навичками, необхідними для подальшого навчання , навчання працювати самостійно і в парі.
Обладнання: підручник, робочий зошит, зошит з друкованою основою, зображення кораблів, пазли із зображенням Дракона, діаграма Вена, мушень успіху.
Хід уроку:
І. Організація класу
1. Емоційне налаштування на роботу
«Вітрила»
-
Корабель – це символ надії, символ змін і чогось нового. Не секрет, що на уроці ми дізнаємося щось нове. Подивіться на дошку й оберіть корабля, на якому Ви хочете подорожувати на сьогоднішньому уроці. І нехай цей корабель понесе Вас незвіданими просторами української мови. Я впевнена, що якого б корабля Ви не вибрали, під якими б вітрилами не попливли, Вас обов’язково чекатиме на уроці успіх.
-
А пливти ми будемо під гаслом:
Не просто слухати, а чути!
А просто дивитися, а бачити!
Не просто відповідати, а міркувати!
Дружно і плідно працювати!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Гра «Пазл» (робота в парі)
-
Щоб дізнатися до якого казкового героя попливуть наші кораблики, вам потрібно в парі скласти пазл.
-
То куди ми відправимося?
-
Так, ми відправимося в Королівство звуків до розумного Дракона.
-
Тож, вирушаймо!
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
-
Каліграфічна хвилинка. Робота в зошиті.
-
Діти, відкрийте свої робочі зошити, давайте запишемо слово Кораблі.
-
Зараз запишемо звукову схему до цього слова.
- Аналізуємо разом зі мною.
[к] – приголосний, твердий;
[о] – голосний;
[р] – приголосний, твердий;
[а] – голосний;
[б] – приголосний, твердий;
[л’] – приголосний, пом’якшений;
[і] – голосний.
- Ось яка схема у вас повинна була отриматися. Перевірте, чи всі звуки ви позначили правильно.
-
Давайте поділимо слово кораблі на склади.
-
Скільки складів у слові кораблі?
-
Назвіть перший склад, другий, останній.
-
Який склад наголошений?
-
Скільки звуків у цьому слові?
-
Скільки букв?
-
Молодці!
ІV. Вивчення нового матеріалу
-
Повідомлення теми та мети уроку
-
Ось і потрапили ми в Королівство звуків. І сьогодні розумний Дракон познайомить нас із пом’якшеними приголосними звуками.
-
Вивчення нового матеріалу
-
Погляньте на екран і послухайте яка історія трапилася в його королівстві.
https://www.youtube.com/watch?v=EINuWuMB804
-
Робота з підручником. (с.45)
Вправа «Фотоапарат»
-
Прочитайте самостійно правило на с. 45, та сфотографуйте його своїми оченятами напам’ять.
-
Про що ви дізналися в правилі?
-
Чого не мають деякі приголосні звуки в українській мові?
-
Як вони можуть вимовлятися?
-
Які букви позначають пом’якшення приголосних?
-
Робота за «Діаграмою Вена»
-
А зараз ми за допомогою діаграми Вена знаходитимемо спільне та відмінне в м’яких та пом’якшених звуках.
-
Рухлива вправа
https://www.youtube.com/watch?v=zV6Ln0F7U0k
-
Робота з підручником. (с. 46, впр. 1-2)
-
Давайте спишимо слова, у яких є пом’якшені приголосні.
-
Позначте пом’якшені приголосні знаком =.
-
Давайте поділимо слова із схеми для переносу.
-
Позначмо м’які і пом’якшені приголосні знаком =.
-
Фізкультхвилинка
https://www.youtube.com/watch?v=u8xJNASAfjc
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Робота в зошиті з друкованою основою. (вправи 1-3 с. 27)
- Допоможіть кожній голові Дракоші придумати свої слова.
- Для першої запишіть слова – назви предметів.
- Для другої – назви ознак.
- Для третьої – назви дій.
- Позначте тверді, м’які і пом’якшені приголосні.
- Спишіть текст доповнюючи речення словами.
- Спишіть та поділіть слова для переносу.
- Молодці! Дракошику допомогли час повертатися додому.
V. Підсумок.
1. Вправа «Незакінчені речення»
Найбільше на уроці мені сподобалося…..
-
Рефлексія «Мішень успіху»
Оцініть свою роботу на уроці за допомогою «Мішені успіху»