Поняття електронної таблиці

Про матеріал
Інформатика 6 клас. НУШ. За підручником О.В. Коршунова, І.О. Завадський. Поняття електронної таблиці.
Перегляд файлу

Урок 19. Поняття електронної таблиці

Цілі:

     навчальна: сформувати поняття електронна таблиця; ознайомити де зустрічаються таблиці;

     розвивальна: розвивати логічне мислення, тренувати пам’ять та увагу, сприяти розвитку пізнавального інтересу;

     виховна: виховувати старанність та відповідальність; формувати і підтримувати прагнення учнів до відкриття нового.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники.

Програмне забезпечення: Microsoft Excel.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • привітання
  • перевірка присутніх
  • перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Де вам траплялися дані, що подані у вигляді таблиці? Наведіть приклади таблиць.
  2. Які ви знаєте об'єкти вікна текстового процесора Word? Поясніть призначення кожного з них.
  3. Які засоби використовуються для навігації в текстовому процесорі Word?

ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності

Ми з вами вже знайомилися з таблицями. Ви знаєте що вони можуть бути як окремим документом, так і доповнювати певну інформацію. Пригадайте, у якій із вивчених вами програм можна створювати таблиці? (Наприклад, Microsoft Office Word — відповіді учнів фіксуються).

Перегляньте завдання 1 зі ст. 78  (підручник Ольга Коршунова, Ігор Завадський ). (Обговорення з дітьми завдання)

Розглянемо приклад таблиці (Word), у якій обчислено загальну суму витрат на святковий стіл.

Страва

Кількість

Ціна, грн

Сума, грн

Піцца «Фірмова»

3

170

510

Капкейки

18

12

216

Еклери

30

8

240

Усього:

966

Під час перевірки ми виявили, що забули вписати торт (1 шт. по ціні 950 грн), а кількість еклерів — 36 шт. Як виправити помилку?

Розглянемо, як можна виправити ці помилки, використовуючи спеціалізовану програму — табличний процесор.

(Демонстрація з  використанням локальної мережі або проектора.)

Цій програмі будуть призначені наступні 14 уроків. Загальна тема «Електронні таблиці». На уроках ми будемо вивчати теоретичний матеріал, виконувати різноманітні практичні завдання й роботи, інтерактивні вправи. У результаті ви повинні набути певних знань, умінь та навичок роботи з табличним процесором.

IV. Вивчення нового матеріалу

Пояснення нового матеріалу з демонструванням презентації

Електронна таблиця (англ. spreadsheet)  — це комп’ютерний варіант звичайної таблиці. Вона складається з рядків і стовпців, на перетині яких розташовуються клітинки.

Робота з підручником: § 9

V. Фізкультхвилинка

Набігли хмаринки, подув вітер, зашурхотіло листя на деревах -  (діти труть руки одна об одну).

І ось уже перші крапельки дощу забарабанили по листях, дахах - (клацають пальчиками-вказівним та середнім).

Полив сильний дощ - (плескають руками по колінах).

 Блиснула блискавка, загримів грім- (тепер ще тупочуть ногами по підлозі).

Та ось дощ почав вщухати - (плескають руками по колінах),

останні краплі падають на землю - (клацають пальчиками-вказівним та середнім).

Подув легенький вітерець, висушуючи листя - (діти труть руки одна об одну).

І, нарешті, виглянуло сонечко! - (діти розводять руками зверху в сторони).

VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь

Практичне завдання.

Робота за комп’ютером

  1.     Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
  2.     Інструктаж учителя.

Підручник ст. 78, 82

  1.     Практична робота за комп’ютерами.

https://wordwall.net/uk/resource/61701487

https://wordwall.net/uk/resource/61702796

 

  1.     Вправи для очей.

Очки вліво подивись –

Там нічого не змінилось.

Вправо повели зінички –

Ні зайчика, ні лисички.

Очки сплять, вони втомились.

Знов відкрились, подивились.

Сплять – відкрились (2 рази)

І на цьому зупинились.

VIІ. Підсумки уроку

- На цьому уроці я вдосконалював свої вміння…

- На сьогоднішньому уроці найважливішим було…

- На уроці я навчився ( навчилась)…

- Я пригадав ( пригадала) на уроці…

VІІI. Домашнє завдання

Підручник § 9 ст. 78 (завдання 1), ст. 82 (1, 2, 3 питання)

ІХ Оцінювання роботи учнів

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Степова Наталія
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
8 жовтня 2023
Переглядів
1422
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку