Урок 9. Поняття мови програмування. Середовище програмування.
Цілі:
навчальна: ознайомлення з мовами програмування; сформувати поняття: інтегроване середовище програмування сформувати вміння користуватися послугами середовища програмування для створення програм;
розвивальна: розвивати логічне мислення та креативність;
виховна: виховувати інформаційну культуру, дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.
Тип уроку: Комбінований.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: браузер.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Обговорення раніше вивченого:
• Що таке алгоритм?
• Які способи подання алгоритмів Ви пам’ятаєте?
• Які групи алгоритмів Ви вже вивчали?
• Якою програмою Ви користувались для створення та виконання алгоритмів?
ІІІ. Мотивацій навчальної діяльності
Сьогодні ми вже не будемо будувати алгоритм дій для Рудого Кота (Скретч), а почнем знайомство з тими програмами, які дають команди комп’ютеру. Тобто вивчимо що ж таке Мови програмування.
Оголошення теми уроку, мети та завдань.
IV. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету )
Робота з підручником: §7.
V. Фізкультхвилинка
VI. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Практичне завдання.
Робота за комп’ютером
Підручник ст. 62-63. Вправа 1.
Підручник ст. 64-65. Вправа 2. (за наявності часу)
VIІ. Підсумки уроку
Рефлексія (за допомогою сервісу MentiMeter)
1. Що нового ви сьогодні дізналися?
https://www.menti.com/algk8ybtnc2t
VІІI. Домашнє завдання
Підручник§ 7 ст. 61-63, опрацювати конспект уроку.