Людям всім давно відоме. Дивне слово – дієслово. Дію виконати можеІ в роботі допоможе. Треба з ним завжди дружити,З ним найвеселіше жити. Все, що хочеш, - в дієслові. Це найкраще в нашій мові.
Номер слайду 4
ПОНЯТТЯ ПРО ДІЄСЛОВО
Номер слайду 5
Хто? Що робить?
Номер слайду 6
Високо вгорі курличуть журавлі.
Номер слайду 7
Сонячний промінь упав на листя ліщини.
Номер слайду 8
Дієслово – самостійна частина мови, яка називає дію предмета, відповідає на питання що робить? що роблять? що зробили? що будуть робити?Дієслово в реченні виконує роль присудка. У реченні найчастіше зв’язане з іменником.
Номер слайду 9
З кожної групи спільнокореневих слів випишіть тільки дієслова. Гомін, гомінливий, гомоніти . Дар, дарунок, дарувати, обдарований. Праця, працювати, працьовитий. Біг, бігти, бігун, бігова. Обід, обідній, обідати. Фарби, фарбований, фарбувати.
Номер слайду 10
Випишіть словосполучення дієслів з іменниками, поставте запитання до дієслів. На порозі стоїть золота осінь. Наливаються соком у садках яблука і груші. Птахи збираються у зграї. Сумують квіти за теплим літечком. Сонечко дарує землі останні теплі промені. Зразок. Осінь (що робить?) стоїть.
Номер слайду 11
Осінь (що робить?) стоїть. Яблука і груші (що роблять?) наливаються. Птахи (що роблять?) збираються. Квіти (що роблять?) сумують. Сонечко (що робить?) дарує. Перевіримо!