Допомагає дітям вивчити назви місяців року; виявляти взаємозв'язок між музикою і природою; формувати вміння знаходити спільне в музиці і природі; розвивати увагу, мислення, пам'ять; учити реалізовувати свої творчі здібності.
ПОСИДЕНЬКИ В 1 КЛАСІ. ПОРИ РОКУ (виховний захід)
Мета: вивчити назви місяців року; виявляти взаємозв’язок між музикою і природою; формувати вміння знаходити спільне в музиці і природі; розвивати увагу, мислення, пам’ять; учити реалізовувати свої творчі здібності.
Хід заходу:
І. Організаційний момент
ІІ. Повідомлення теми заходу
Сьогодні я запросила вас на посиденьки. Ми поговоримо про пори року і вивчимо назви місяців.
Читає вчитель.
Як гарно та любо у нашому краї,
Буяють весняні та літні розмаї,
У золото осінь дерева вбирає,
А зимонька ковдрою землю вкриває.
Які пори року згадано у вірші? (Відповіді дітей)
ІІІ. Основна частина
Спорожніли поля,
мокне земля,
дощ поливає.
Коли це буває?. (Восени)
Осінь
Скажіть, яку ще пору
Зовуть золотою?
Бо я насправді золота –
Зі мною щедрість, доброта,
Не сама до вас прийшла,
Свої братів я привела.
Осінні місяці:
Подарую гарні врожаї.
Розфарбую в золото ліси.
Постелю з листя килими.
Діти виконують пісню «Осінь чарівницю»
Кружляє ніжний білий пух,
Міняє зайчик свій кожух,
Вдіває лиска рукавички,
Співають весело синички,
Ведмідь в барлозі вже дріма.
Яка пора, скажіть?.. (Зима)
Танок дітей і зими. Пісня «На поле на лужок…»
Діти утворюють коло.
Взимку є розваг багато
Яку обрати нам, малята?
Пропоную не сидіти,
А сніговика зліпити!
Кулі снігові скатаємо,
Одну на одну поскладаємо.
Ніс-морквинку прилаштуємо,
Очі й ротик намалюємо!
Сніговику будемо радіти
Й після роботи ручки гріти.
Н. Май «Пісні сніжинок»,
Діти імітують рухи – ліплення сніговика, катання на ковзанах, на лижах, гру в сніжки. Наприкінці розтирають руки: спочатку труть долоньки, потім масажують кожний пальчик.
Діти залишаються в колі,
Під музику повертається снігова баба.
Я вже тут, я вже прийшла,
Ледве-ледве вас знайшла.
Під музику зимову
Я щойно ожила.
Тане сніжок, оживає лужок,
День прибуває. Коли це буває? (Навесні)
Під музику виходить дівчина-Весна.
Весна
Красуня я, бо заплітаю
У свої коси зоряниці.
Дерева в цвіт я одягаю,
Дарую щебет голосистий.
Лиш доторкнуся я рукою –
Морозу й сліду вже немає,
І перша квітка із-під снігу
Головку ніжно підіймає.
Танець квітів під музику «Дівчина-весна»
Ми любимо весну,
Зелену, чудесну,
Грімницю у тучі
І дощик співучий.
Навесні в гайок піду,
Першу квіточку знайду,
Біля квіточки помрію,
Разом з нею порадію.
Сонце пече, липа цвіте,
Жито достигає. Коли це буває?(Влітку)
Під музику виходить дівчинка-Літо
Літо
Я щедре, тепле Літо,
Я росами умите,
Я медом пахну й квітами,
Покосами зігрітими.
Збираю квіточки в вінок,
Заведу з вами хоровод.
Ми любимо літо
За сонце, за квіти,
Пахучу суничку
І теплу водичку.
За щебіт синички,
Зелену травичку.
Дощик теплий та ласкавий
Поливає квіти й трави.
І вмиває кущ калини,
Що росте біля хатини.
Розучування «Кап-Кап» Н. Май
Діти виконують танець з парасольками.
IV. ПІДСУМОК ЗАХОДУ