Різнотипні завдання, які можна виконувати разом з дітлахами до свята.

День матері не за горами. Пропонуємо 7 чудових видів роботи, які допоможуть вашим учням порадувати маму чи бабусю. Разом з тим ви допоможете дітям різнобічно розкрити свої таланти та проявити усі вміння. Обирайте той вид роботи, який найбільше імпонує вам та підходить вашому класу.

1. Квіти-компліменти

Учні придумують 8 епітетів, які б змогли описати маму. На пелюстках записують ці слова, потім фарбують та вирізають все з паперу. Наступний крок – вирізати меншу квітку та поєднати між собою обидві. Для додаткової краси пелюстки загинаються догори. Рекомендуємо додати до квітки пагінчик, зроблений з коктейльної трубочки чи складеного у декілька разів цупкого паперу. Коли мама отримає квіточку, вона на пелюстках побачить приємні слова про себе. Ви можете скачати шаблон для цієї роботи у нашій бібліотеці.

2. Портрет мами

Діти дуже щирі та часто ще не вміють брехати. Попросіть своїх учнів дати відповіді на питання про мам та намалювати їх портрети. Шаблон завдання ви можете скачати – тут. Ці тексти та портрети допоможуть зрозуміти, як саме дитина сприймає маму, що про неї знає. Інколи такий вид роботи показує напрямки проведення корекційної роботи, якщо така є необхідною.

3. Квіти, посаджені на папері

Ця ідея подарунку поєднує в собі науку та мистецтво. Діти можуть самостійно створити «живий папір», а з нього – листівки, з яких проростуть квіти.

Процес доволі простий та потребує лише декількох елементів: газетні шматки, гаряча вода, крохмаль та насіння квітів. Чудово у цьому випадку підійдуть чорнобривці. Потрібно розмочити папір та викласти його шарами, між одним із них помістити насіння квітів. Коли «листівка» висохне, її можна розмалювати та подарувати. Головне, потім покласти її у вологу ємність та дочекатися перших паростків.

Ідея: насіння можна викладати хаотично, а можна створити певний напис-звернення до мами. Розмір листівки довільний. Проте, чим вона більша, ти більше слів можна розмістити.

Пропонуємо детальну інструкцію, яка допоможе впоратися з роботою. До речі, таку листівку легко посадити на присадибній ділянці та поливати, з неї виростуть квіти.

Якщо діти надто маленькі для такої роботи, самостійно створіть живий папір, висушіть його, а потім розріжте на однакові шматочки та роздайте дітям.

4. Поєднайте прийоми критичного мислення та свято

Ми вже писали про прийом «ЗаХіД». Адаптуйте його до свята. Нагадуємо, що таблиця містить такі запитання: «Що я знаю? Що хочу дізнатись? Про що дізнався?». Ви можете використати ці питання та допомогти дітям обрати подарунки.

Наприклад, питання можуть мати такий вигляд: «Що любить моя мама? Що я можу їй дати? Що я зроблю для мами?». Таким чином дитині буде простіше визначитися з подарунком до свята. До речі, такий варіант пошуку відповідей на питання буде корисним учневі у багатьох життєвих ситуаціях.

5. Екологічний букет

Було б доцільно таку роботу поєднати із заходами до Дня Землі (22 квітня), проте можна взяти на озброєння на наступний рік.

Така робота має подвійне значення, адже діти роблять прекрасні квіти фактично зі сміття. Це навчить школярів бережливо ставитися до навколишнього середовища та доведе, що красу можна створювати з речей, які, на перший погляд, ні на що не придатні. Ще ідеї створення нетривіальних листівок ви можете знайти в інших наших статтях про техніку Pop-up та листівкарство.

6. 3D та День матері

З наймолодшими школярами ви можете створити об’ємні скульптури, використовуючи паперові фрагменти різної форми, довжини та кольору. Наприкінці року це допоможе повторити набуті знання про форми та довжини. Більш того, це розвиватиме їх просторову уяву, навчить більш креативно втілювати власні ідеї. Запевняємо, жодна робота не повториться, кожна з них буде унікальною.

Потрібно заздалегідь підготувати шматочки паперу, клей та картонну основу. І вже потім можна буде створити тривимірний колаж, схожий на той, який ми продемонстрували вище.

7. Любов слоників

У вигляді домашнього завдання попросіть учнів разом з мамами, тітоньками чи бабусями створити цікавий колаж з відбитків долоньок. Можна зобразити їх у вигляді слона та слоненятка, адже така пара є символом материнської любові та турботи. Більш того, спільна робота згуртує родину.

До речі, таку роботу можна виконати й до дня родини, тільки тоді потрібно залучати всю сім’ю. З відбитків рук буде створено цілу родину слоників. Робота не вимагає особливої майстерності, головне, натхнення та фантазія.

Існує безліч видів робіт, які можна провести з учнями, готуючись до Дня матері. Але важливо нагадати дітям, що мами заслуговують на подарунки та увагу не тільки на день народження, 8 березня та День матері, а щоденно.


Матеріали для скачування - ТУТ.

 

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter