20 грудня 2022 року Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року, а також затвердив операційний план із її реалізації на 2022 – 2024 роки. Про це повідомляє МОН.
Проєкт акта розроблено на виконання п. 2 Плану заходів з реалізації зобов’язань Уряду України, взятих у межах міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» з утвердження гендерної рівності, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 р. № 1578-р.
Документом визначено чотири стратегічні цілі:
- Комплексне впровадження принципів, політики і заходів щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, поваги до людської гідності та недискримінації в нормативно-правових документах у сфері освіти як одне з ключових питань фундаментальних прав і пріоритетів у контексті євроінтеграції.
- Посилення ролі закладів освіти в координації дій суб’єктів реалізації державної політики щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері освіти. Запобігання та протидії насильству і дискримінації, та вдосконалення освітнього процесу на засадах рівності прав та можливостей жінок і чоловіків, поваги до людської гідності, недискримінації, інклюзивності та протидії насильству, зокрема за ознакою статі.
- Посилення компетенції і можливості професійної спільноти фахівців із питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, розширення міжнародної співпраці в напрямі забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
- Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидія будь-якій дискримінації, впровадження практик інклюзивності у сфері освіти як основи для подолання наслідків військових дій і післявоєнної відбудови України.
Упровадження принципу забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у сфері освіти допоможе в майбутньому подолати стереотипи за ознакою статі під час формування політики у сфері освіти. До того ж, згідно з уже згаданим розпорядженням Кабміну від 16 грудня 2020 р. № 1578-р, Україна взяла на себе зобов’язання в п’яти сферах:
- розвиток безбар’єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення;
- навчання дітей принципів рівності жінок і чоловіків;
- запобігання насильству;
- зменшення розриву в оплаті праці жінок і чоловіків;
- створення більших можливостей для чоловіків піклуватися про дітей.
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.