Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦
Новини

Команда МОН розробила алгоритм отримання документів про освіту для випускників з тимчасово окупованих територій

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет розповів про організацію освітнього процесу на тимчасово окупованих територіях. Зокрема він повідомив, що команда МОН розробила та довела до відома департаментів (управлінь) освіти і науки, а також військових цивільних адміністрацій алгоритм отримання документів про загальну середню освіту для всіх випускників, які завершують навчальний рік на тимчасово окупованих територіях.

«Кожен учень отримає документ про загальну освіту за українськими стандартами. Це можна зробити офлайн у будь-якому закладі освіти на підконтрольній території, повідомивши департамент освіти і науки за місцем розташування, а також онлайн на платформах «Атмосферна школа», «Оптіма» тощо. Повний перелік розміщено на сайті Міністерства освіти і науки».

                                   Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет

Надзвичайно важливим є продовження навчання за українськими стандартами на тимчасово окупованих територіях. Такі алгоритми розроблені та розміщені на сайті МОН і в чат-ботах областей. також у МОН працює «гаряча лінія», що консультує працівників закладів освіти на тимчасово окупованих територіях. 

«Ми також працюємо над переміщенням закладів освіти з тимчасово окупованих територій на підконтрольну Україні територію. Вже переміщено 28 закладів вищої освіти, 34 заклади фахової передвищої освіти та 57 відокремлених структурних підрозділів. Процес триває для того, щоб забезпечити право дітей на освіту та право на працю наших педагогів».

                                   Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет

Зараз МОН і Мінреінтеграції працюють над можливостями вступу до ЗВО дітей із тимчасово окупованих територій, де тривають активні бойові дії.

Окремо міністр зупинився на питанні виплати заробітної плати педагогічним і науково-педагогічним працівникам, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. Так, за квітень зарплату не отримали майже 10 тисяч педагогічних і науково-педагогічних працівників. Основними причинами такої ситуації стало те, що особи з правом підпису не виходять на зв'язок, відсутні електронні підписи, контрольні відомості знищено (для того, аби вони не потрапили до рук окупантів).

Наразі всі ці території ідентифіковані, продовжується спільна робота з військовими адміністраціями та департаментами (управліннями) освіти. Всі бюджетні призначення щодо виплати зарплат і нарахувань МОН здійснені та доведені до територіальних громад.

 
Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter