Новини

МОН висловило стурбованість трагедіями, спричиненими небезпечними іграми у соцмережах

Міністерство освіти і науки України висловило стурбованість трагічними подіями, що сталися з підлітками через небезпечні ігри у соціальних мережах.

У МОН зазначили, що цифрове середовище, дійсно, є небезпечнішим, ніж здається. Діти інколи сприймають свою активність у соціальних мережах як гру, тож не розуміти наслідків своїх дій, що може призводити до катастрофічних випадків. Тож одним із найважливіших завдань для Міністерства є створення безпечного освітнього середовища, зокрема в інтернеті, формування навичок цифрової грамотності та поведінки у дітей у Всесвітній мережі, соціально-емоційна грамотність. 

У відомстві нагадали, що наявність відповідних професійних компетентностей у вчителів включено до професійних стандартів та стандартів підготовки. Навіть більше: обов’язковість формування цифрових компетентностей у дітей включено до стандартів освіти та реалізується в освітньому процесі. Для роботи в цьому напрямі на сайті МОН є розділ «Безпека дітей в інтернеті». Тут ви також знайдете інформацію про чат-бот «КІБЕРПЕС» у Telegram і Viber, матеріали для проведення уроків та квестів для різних вікових груп щодо безпечної поведінки в інтернеті, посібники для використання батьками та педагогами щодо навчання дітей безпечному користуванню інтернетом.

Також у МОН нагадують про телефони «гарячих ліній», за якими діти можуть отримати психологічну підтримку в разі, якщо вони потрапили в ризиковані для здоров’я ситуації, в тому числі випадки, пов’язані із соціальними мережами.

  • Національна дитяча гаряча лінія: 0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних), 116111 (безкоштовно з мобільних)
  • Безкоштовна цілодобова гаряча лінія для жертв домашнього насильства – 15-47
  • Безкоштовна Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства – 116-123
Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter