Міністерство освіти і науки України висловило стурбованість трагічними подіями, що сталися з підлітками через небезпечні ігри у соціальних мережах.
У МОН зазначили, що цифрове середовище, дійсно, є небезпечнішим, ніж здається. Діти інколи сприймають свою активність у соціальних мережах як гру, тож не розуміти наслідків своїх дій, що може призводити до катастрофічних випадків. Тож одним із найважливіших завдань для Міністерства є створення безпечного освітнього середовища, зокрема в інтернеті, формування навичок цифрової грамотності та поведінки у дітей у Всесвітній мережі, соціально-емоційна грамотність.
У відомстві нагадали, що наявність відповідних професійних компетентностей у вчителів включено до професійних стандартів та стандартів підготовки. Навіть більше: обов’язковість формування цифрових компетентностей у дітей включено до стандартів освіти та реалізується в освітньому процесі. Для роботи в цьому напрямі на сайті МОН є розділ «Безпека дітей в інтернеті». Тут ви також знайдете інформацію про чат-бот «КІБЕРПЕС» у Telegram і Viber, матеріали для проведення уроків та квестів для різних вікових груп щодо безпечної поведінки в інтернеті, посібники для використання батьками та педагогами щодо навчання дітей безпечному користуванню інтернетом.
Також у МОН нагадують про телефони «гарячих ліній», за якими діти можуть отримати психологічну підтримку в разі, якщо вони потрапили в ризиковані для здоров’я ситуації, в тому числі випадки, пов’язані із соціальними мережами.
- Національна дитяча гаряча лінія: 0-800-500-225 (безкоштовно зі стаціонарних), 116111 (безкоштовно з мобільних)
- Безкоштовна цілодобова гаряча лінія для жертв домашнього насильства – 15-47
- Безкоштовна Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства – 116-123
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.