Досвідчений педагог не втрачає запалу до вчителювання! Він просто структурує свій досвід та ділиться ним із колегами, посилюючи всіх навколо. Як структурувати власний записничок улітку, щоб навчальний рік пройшов із користю та мінімальним відволіканням на формальності? Практичними порадами з ведення вчительського записничка ділиться Інна Іванова – заступник директора з НВР, викладач авторського курсу «Я у медіапросторі», медіатренер і медіапедагог.
У межах Інтернет-конференції «Нова українська школа 2019-2020: досвід і перспективи» спікерка порушила такі питання, що неодмінно варто занести до записничка: про діалог із батьками, нотатки про документи, готовність до дистанційки, цікавинки та корисності для уроків.
Нотатки про діалог із батьками
Батьки – наші партнери, тому цей фронт роботи вкрай важливий! Не лінуйтеся шукати поради батькам в інтернеті! Діліться лише найбільш актуальними – тими, які підходять для конкретної ситуації, для конкретного класу. Формуйте спільне інформаційне поле з батьками, будьте на одній хвилі. Тож які сторінки варто заповнити?
Сторінка 1: Інформування. Батьки мають розуміти, що є речі, які не обговорюються:
- структура навчального року;
- навчальна програма;
- критерії оцінювання;
- існування інклюзії;
- логопед/психолог;
- пільги (соціальний паспорт);
- медичні довідки.
Сторінка 2: Рекомендації. На думку спікерки, цей розділ – поле для дискусій батьків і вчителів:
- Канали інформування
- Навчальне приладдя – ваші побажання з організації «навчального побуту». Можете попросити не купувати металеві пенали, бо вони гримлять та заважають спокійному перебігу уроків тощо.
- Зовнішній вигляд дитини – не йдеться про шкільну форму, лише про рекомендації.
Сторінка 3: Вивчення запиту батьків. Ось тут їхня ініціатива може квітнути буйним цвітом. Задача цього блоку – дати батькам відчути себе корисними партнерами.
- теми батьківських зборів;
- формат батьківських зборів;
- запрошення спеціалістів;
- свята та подорожі;
- співпраця.
Сторінки 4 і 5: Визначення форм спілкування та зворотного зв'язку. Лекторка наголошує, що спілкування з батьками є обов'язковим, а форму втілення можна обрати разом:
- онлайн;
- офлайн.
Бажаєте отримати більше порад для записничка вчителя НУШ? Радимо переглянути виступ Інни Іванової – заступника директора з НВР, викладача авторського курсу «Я у медіапросторі», медіатренера, медіапедагога, вчителя вищої категорії, вчителя-методиста, співавтора навчальної програми для початкової школи «Я у медіапросторі» (має гриф МОН), вчителя початкових класів Першотравенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.