Новини

Педагогічна інтернатура: перш ніж стати вчителем, доведеться побути інтерном

Міністерство освіти і науки України розробило та пропонує для громадського обговорення проєкт наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Положення про педагогічну інтернатуру». Він визначатиме механізм супроводу вчителів, які вперше прийшли працювати до школи. 

Основним завдання педагогічної інтернатури стане створення системи професійно-педагогічної адаптації інтерна до реальних умов діяльності, а саме – виконання навчальної, виховної, методичної, організаційної та іншої педагогічної роботи.

Скільки ж триватиме педагогічна інтернатура? Один рік. При цьому протягом усього року інтерна супроводжуватиме педагог-наставник, який має досвід педагогічної діяльності за спорідненою предметною спеціалізацією. Наставник отримуватиме доплату за свою роботу. 

Передбачено створення спеціальної програми для педагогічної інтернатури, яка включатиме у себе як теоретичну, так і практичну допомогу інтерну. Педагог-наставник має проводити індивідуальні консультації та бесіди з інтерном, допомагати обирати літературу, готувати заняття, створювати дидактичні матеріали тощо. Також наставник має відвідувати уроки інтерна (і навпаки), а потім – уроки інших досвідчених педагогів.

Зазначається, що для виконання програми педагогічної інтернатури педагог-наставник має здійснювати наставницьку підтримку, сприяти адаптації інтерна до педагогічної діяльності, знайомити його з традиціями школи.

Молодий учитель у межах проходження інтернатури має виконувати обов’язки згідно з посадовою інструкцією та обов’язки, покладені на нього трудовим договором.

Детальніше ознайомитися з проєктом можна за посиланням.

Зауваження та пропозиції можна надсилати до 28 грудня 2020 року на електронну адресу: khomenko@mon.gov.ua  (відповідальна особа Хоменко Олена, державний експерт експертної групи з питань освітнього процесу директорату шкільної освіти).

 

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter