Новини

Сергій Шкарлет: дистанційка є і буде, але наймолодші школярі зможуть вчитися офлайн

Із 23 вересня Україна переходить у «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. У зв'язку з цим Уряд оновив карантинні умови, зокрема щодо роботи закладів освіти. Про це написав у своєму Telegram-каналі міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. 

Як повідомлялося і раніше, при «жовтому» рівні відвідування закладів освіти здобувачами освіти буде дозволено за умови наявності не менш ніж у 80% працівників закладу освіти одного з обов’язкових документів. Їх перелік можна переглянути за посиланням.  

Якщо в закладі освіти один із необхідних документів мають менше 80% працівників, навчання має продовжуватися з використанням технологій дистанційного навчання.

«Підкреслюю, освітній процес триватиме в дистанційному форматі».

                                   Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет

Очільник МОН підкреслив, що вихованці дитсадків, учні початкової школи та спеціальних закладів освіти потребують безпосереднього контакту з педагогічними працівниками. Тривала дистанційка для наймолодших може призвести до непоновлюваних втрат у навчанні.

Тому сьогодні були внесені відповідні зміни до постанови КМУ:

  • умова щодо наявності 80% вакцинованого персоналу НЕ поширюватиметься на заклади дошкільної освіти, спеціальні заклади загальної середньої освіти, 1-4 класи закладів ЗСО. Вони продовжуватимуть працювати в очному форматі з дотриманням протиепідемічних норм;
  • такий «виняток» діятиме під час «жовтого» та «червоного» рівнів епіднебезпеки.

«Водночас укотре звертаюся до голів ОДА, директорів обласних департаментів освіти, керівників усіх закладів освіти та кожного освітянина окремо. Прошу свідомо поставитися до необхідності вакцинації, адже сьогодні COVID-19 стає "пандемією невакцинованих". Запроваджені Урядом обмежувальні заходи – це кроки до стримування темпів поширення вірусу, до мінімізації ризиків захворюваності серед населення, до збереження економічної стабільності в державі. Але без нас із вами ці кроки не спрацюють».

                                     Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет

Також міністр зазначив, що на сьогодні Україна повністю забезпечена вакциною, організована зручна та доступна інфраструктура роботи пунктів щеплення. 

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter