Цього року у зв’язку з військовою агресією рф проти України було увхвалено рішення про одноразову зміну алгоритму вступної кампанії. Зокрема передбачено проведення національного мультипредметного тестування (НМТ), яке проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань:
- з української мови,
- з математики,
- з історії України.
Український центр оцінювання якості освіти підготував роз'яснення щодо змісту, структури й оцінювання блоку НМТ із української мови.
Яким буде зміст завдань блоку НМТ з української мови?
Зміст завдань блоку НМТ з української мови відповідатиме чинній програмі ЗНО з української мови. УЦОЯО наголошує, що у відповідній програмі вступників насамперед має цікавити лише та частина, що стосується української мови. Вона охоплює всі мовні теми, вивчення яких передбачено у шкільному курсі української мови, а саме:
- «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;
- «Лексикологія. Фразеологія»;
- «Будова слова. Словотвір»;
- «Морфологія»;
- «Синтаксис»;
- «Стилістика»;
- «Розвиток мовлення».
Питома вага до того чи того розділу мовознавства у змісті блоку НМТ з української мови загалом відповідатиме тому, що характеризує зміст тестів ЗНО з української мови. Одна уже відомо, що розділам «Стилістика» та «Розвиток мовлення» буде приділено дещо менше уваги. Це пов'язано з комп’ютерним форматом тестування, який, зокрема, унеможливлює використання завдань на надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей.
Якою буде структура блоку НМТ з української мови?
Усього в блоці НМТ з української мови буде 20 завдань, серед яких:
- 15 завдань із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох або п’яти варіантів;
- 5 завдань на встановлення відповідності (потрібно встановити по 4 «логічні пари»).
Зверніть увагу: в блоці НМТ з української мови не буде завдань, які передбачають надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей, як не буде й завдань з української літератури.
Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з української мови?
Завдання з української мови буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді та по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з української мови можна отримати від 0 до 35 балів.
Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) випускники знатимуть після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100-200 балів. Для отримання результату за шкалою 100-200 достатньо буде набрати хоча б один тестовий бал.
Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з української мови?
В УЦОЯО радять школярам продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з української мови, відвідуючи уроки у школі або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування дітям можна порадити:
- тести минулих років, розміщені в розділі «Підготовка. Тести минулих років», де потрібно обрати закладки «Українська мова і література» та «Українська мова»;
- відеороз’яснення до завдань ЗНО минулих років: Пробне ЗНО-2020; Пробне ЗНО-2021(відео №2, відео №3); Підготовка до ЗНО-2021;
- короткі тематичні тести в онлайн-тестувальнику з української мови на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
- інші ресурси, які допоможуть повторити мовні теми, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.