Поговоримо про те, якими можуть бути педагоги.

Всі вчителі різні, але кожен цікавий по-своєму! І у кожного є власна «родзинка». А от яка саме? Напередодні свята весни ми задумалися над тим, які ж риси виділяють педагога, який точно подобається і учням, і їх батькам, та склали невеликий рейтинг. До вашої уваги 7 типів вчителів. Хто з них ви?

Янгол-охоронець

Найдобріший та найщиріший вчитель у всій школі. Він ніколи не сваритиме за невивчений урок, навіть двійку в журнал не поставить, хіба що олівцем. А ще такий вчитель ніколи не подзвонить батькам та не пожаліється директору, адже він завжди готовий допомогти вирішити будь-які питання!

Вчитися в янгола-охоронця легко, але ні в якому разі не треба намагатися сісти йому на голову! Навіть найглибша чаша терпіння колись переповниться, а гнів вчителя буде таким, що краще цього не бачити.

Неформал

Як правило, молодий, веселий та готовий скидати авторитети. Постійно десь знаходить та пробує нові методики, та більше того – винаходить власні! Подеколи настількі незвичні, що дивуються і учні, і інші вчителі. А ще неформали добре знаються на сучасній культурі і спілкуються з учнями як з рівними. Звісно, завдяки цьому вони користуються прихильністю всіх школярів.

Вчитися у неформалів цікаво, адже вони завжди знаходять оригінальні теми. Одна проблема – ці теми не завжди співпадають зі шкільною програмою, та що поробиш?

Нарцис

Цей вчитель добре знає собі ціну. Він має непересічний розум, вміє цікаво подавати важливий навчальний матеріал та дуже гордий з того. А чому б і ні? На уроках у нього завжди цікаво, адже вчитель відчуває себе артистом і поводить себе відповідно, ніби грає на театральній сцені. І варто визнати, що діти, вражені натхненням педагога, теж починають більше цікавитися предметом. Та навіть мріють стати таким ж, як і їх вчитель.

Турист

Вчителювання – його призначення, однак він не лише теоретик, а ще й чудовий практик! Все, що розповідає вчитель під час уроків, так чи інакше пов’язано з його власним досвідом. Він їздить на розкопки, мандрує країнами, підпрацювує волонтером у зоопарку – що завгодно! А якщо буде час, то вчитель ще й у подробицях розповість про свої останні пригоди! А може і візьме з собою, хто зна? Ну хоча б на керівництво екскурсією містом точно погодиться.

Метр

Відчуває, що ціль його життя – ощасливити знаннями всіх дітей світу, але починає звісно, з рідної школи. Саме цей вчитель охоче розробляє авторські програми, проводить купу тестів, активно підтримує гейміфікацію навчання, а на додачу ще й створює власну систему заохочень. Його ентузіазм вражає не всіх, але той факт, що поставленою ним гарною оцінкою пишаються, говорить сам за себе.

Творець

Творчий, натхненний та цілеспрямований – добре знає всіх дітей та впевнений, що з них можна зробити якщо не переможців олімпіад, то хоча б відмінників. Завзято працює та ладен затриматися у школі аж до ночі, аби тільки досягти результату. Здатен стати організатором проектної чи наукової діяльності власних учнів. Охоче розшукує інформацію про новації у навчанні та з радістю відвідує курси підвищення кваліфікації. Адже ж це чудовий шанс дізнатися щось нове та допомогти учням!

Імператор

Любить все розкласти по полицях та притримуватися ним же складених правил. Найцікавіше, що правила ці зовсім непогані. У нього завжди десь позначено, кого з учнів сьогодні треба викликати до дошки, а з ким варто просто поговорити. Суворий, але справедливий і дуже спокійний. За що і користується повагою.


Звісно, перелік не вичерпний. Кого ми забули? Пишіть у коментарях!

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter