Типові ситуації, в які може потрапити вчитель на роботі.

Вчителі – воїни, але найсильніші серед нас інколи переживають погані дні (часто зі сльозами на очах). Хай це буде невдала розробка, не в міру нав’язливі батьки, бешкетливі учні чи просто невдача – у всіх бувають моменти, коли хочеться покинути все та трохи пожаліти себе. Переконайтесь, у кожного з нас був такий привід поплакати.

1. Коли папір порізав пальці

 

Навіть коли ви читаєте ці рядки, мимоволі здригаєтесь, пригадавши, як нещодавно папером порізали вказівний палець. Інколи спроба роздати дітям матеріали для роботи перетворюється на справжні тортури.

2. Коли навіть техніка не витримує

Здавалося б, ноутбук, дошка, проектор – найбільш надійні речі у класі. Але ніщо так сильно не засмутить, як несправність одного з них. І щоразу, коли комп’ютер зависає чи доводиться кликати спеціаліста для ремонту, хочеться плакати. А якщо у принтері закінчилась фарба…

3. Коли учень говорить, що ненавидить ваш предмет

А ось тут дійсно сумно. Складно не сприймати на власний рахунок, коли учень заявив, що ненавидить саме ваш предмет. Так, ви знаєте, що він сказав це через власну невпевненість у собі, через незнання матеріалу. Але у кожного вчителя трохи перехопить дихання після почутого.

4. Коли друкуєш 30 аркушів тестів із помилкою

Може, ви дуже стомились, чи хтось відволікав вас, але ви роздрукували 30 копій тестів із помилкою, або ще гірше – на звороті особисті записи. Важко стримати сльози…

5. Коли не встигаєте перевірити зошити

Дано: Вчитель задав учням розв’язати по 5 задач та написати реферат. У класі 34 учні.

Завдання: Хто не надто розважливо вчинив?

5 задач*34 учні = 170 задач. 170 задач + 34 реферати = 204 завдання для перевірки до п’ятниці та декілька крапель сліз.

Відповідь: Вчитель. Будь ласка, не карайте себе домашніми завданнями.

6. Коли планування уроків залишає вас без вихідних

Коли одні плани закінчуються, починаються інші. Ви вирішуєте зробити все швиденько у п’ятницю ввечері, але робота затягується на всі вихідні. Трохи сліз, багато кави та – прощавай світське життя, на вчителя чекає планування.

7. Коли батьки розказують, як треба працювати

Батьки можуть стати кращими помічниками та гіршими критиками. Батьки, які неправильно поінформовані, можуть дзвонити з небажаними порадами, проханнями та сварками. Звісно, у багатьох з них можуть бути найкращі наміри, але далеко не всі з них мають учений ступінь з педагогіки. Та, власне, жоден з них не захотів би стати на ваше місце та провести хоч один день уроків.

8. Коли кабінет надто малий для класу, який прийшов на урок

І в класі не походиш, і учням душно, і настрою працювати немає. У школі мають бути просторі кабінети та великі вікна, але…

9. Вам дістався кабінет без вікон

Не так багато речей у кабінеті можуть так засмутити, як відсутність вікон. Ви не бачите сонечко, квіточки, зелене листячко, нічого. З класом сидите, наче в бункері. Вже, мабуть, почали сумувати за тими часами, коли учні відволікалися на краєвиди за вікном та через це були не надто уважними на уроці. У такому кабінеті почуваєш себе, наче у пастці, хоча графу Дракулі така атмосфера прийшлась би до смаку.

10. Коли помітили сліди білої крейди на чорних брюках чи спідниці

Ви так захопились темою уроку, так натхненно малювали трикутники на дошці, що аж втомилися. У наступну мить ви робите несвідомий рух та залишаєте прекрасні білі сліди від рук на елегантній сукні. Біле чудово поєднується з чорним, але не сьогодні.

11. Коли ваші учні натякають, що з вашим одягом щось не так 

Розстібнувся ґудзик, затяжка на кофтинці, стрілка на колготках – це жах. Діти можуть бути особливо жорстокими, коли йде мова про недоліки дорослих. А вчителі – ідеальні мішені.

12. Коли через педраду пропустили останню серію улюбленого серіалу

Ви страшенно переживаєте за долю головних героїв. Ви так хотіли подивитися трансляцію цієї останньої серії, а змушені сидіти та слухати щось незрозуміле на педраді. Вчителі теж плачуть…

13. Коли ви три тижні вивчаєте з класом тему, а учні так нічого й не запам’ятали

Просто в голові не вкладається, як учні швидко забувають про те, чому ви їх вчили. Навіть найкращий вчитель інколи відчуває себе невидимкою, а всі проведені уроки – наче омана. Ні, це просто неймовірно, як швидко діти забувають інформацію.

Ще одна проблема поза рейтингом, яка змушує багатьох дуже засмутитися. Це моменти, коли закінчилась кава. Так, не в кожній школі є кавоварки чи чайники. Але той момент, коли ти хотів відновитися та випити філіжанку кави… а вона закінчилась! Складно втримати сльози. Без сумніву, кофеїн – рушійна сила вчителів усього світу. Відсутність кави нагадує ситуацію, коли потрапляєш у бібліотеку без книг.

Не забувайте, що над кожною ситуацією, де хочеться плакати, можна знайти привід посміятися.

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter