Новини

Як учасникам освітнього процесу діяти в надзвичайній ситуації: роз'яснення Служби освітнього омбудсмена

Чи знає кожен із нас, як діяти в разі надзвичайної ситуації? Чи знаєте ви правила, які можуть зберегти ваше життя, життя учнів, студентів та співробітників, рідних і близьких? Чи не розгубитеся ви в разі надзвичайної ситуації, знаючи правила, якщо практично ніколи не тренувалися? 

Служба освітнього омбудсмена підготувала роз’яснення щодо правил поведінки в різних надзвичайних ситуаціях.

Як зазначається, у закладах освіти передбачене тренування щодо евакуації учасників освітнього процесу хоча б раз на пів року та проведення Дня цивільного захисту та Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності. А у закладах дошкільної освіти проводять Тижні безпеки дитини. На жаль, такі навчання не завжди бувають ефективними, оскільки про них можуть знати наперед і вчителі, і діти. У випадку запланованих навчань усе підготовлено, наприклад відкрито зазвичай зачинені запасні виходи. А в реальній небезпечній ситуації все може піти не за планом. Тому краще, коли керівник закладу освіти не попереджає персонал про тренування завчасно. 

Служба освітнього омбудсмена запропонувала орієнтовну схему для вибору алгоритму дій у разі надзвичайних ситуацій у закладі освіти. Вони не тільки детально зупинилися на тому, які наздвичайні ситуації можуть виникнути, а й розповіли, як правильно діяти в разі:

  • терористичного акту;
  • захоплення будівлі;
  • насильницького вторгнення та загрози масового насильства;
  • антитерористичної операції;
  • перестрілки;
  • захоплення транспорту;
  • телефонного тероризму;
  • пожежі.

А також про те, що має робити кожен громадянин у випадку надзвичайної ситуації (та які права у сфері цивільного захисту він має), хто має володіти навичками домедичної допомоги, як має відбуватися навчання учасників освітнього процесу діям у надзвичайних ситуаціях, та як проводити роботу з учнями і студентами щодо запобігання терористичним ситуаціям.

Більше читайте за посиланням.

 

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter