Поторення геометрії 9 класу

Про матеріал
Пропоную проводитити в 9 класі на початку навчального року для повторення матеріалу курсу "Геометрія 9 клас" цей урок. Урок розроблено у формі веб-квесту. Мета уроку - повторити основні поняття з минулого навчального року і зацікавити вивчати математику далі.
Перегляд файлу

Урок №

Тема уроку:

Веб-квест «Повторення матеріалу геометрії за 9 клас»

 

Мета уроку:

Повторити та систематизувати основні поняття, вивчені у 9 класі, розвивати навички логічного мислення, пізнавального інтересу до вивчення математики, виховувати вміння працювати в команді.

 

Тип уроку:

Урок застосування знань, вмінь та навичок

 

Хід уроку

І. Організаційний етап

  1. Розподіл учнів на команди (кількість команд залежить від кількості комп’ютерів).
  2. Вибір капітанів команд та вибір назви команди.
  3. Ознайомлення з правилами квесту:
  • Одночасно команди за посиланням переходять на сайт (відкривається кімната);
  • Команди знаходять завдання:
  1. Знаходження координат центра кола
  2. Знаходження суми векторів
  3. Знаходження площі трикутника
  4. Знаходження кількості сторін правильного многокутника
  5. Знайти координати точки, симетричної даній .
  • Кожна команда поділяється на три частини, щоб скоріше виконати всі завдання (щоб максимально задіяти в роботі всіх учнів).
  • Капітан команди фіксує виконання кожного завдання (записує номер завдання та відповідь)
  • Коли отримані всі результати – команда вводить код. Якщо код правильний на екрані з’являється смайлик.
  • Капітан команди показує вчителю код і команда завершує гру.

 

ІІІ.  Підсумок гри.

  • Вчитель оголошує результати гри;
  • Вчитель визначає яка команда була більш організованою, а в якій команді більш працювали індивідуально;
  • Визначає кращого капітана.

IV.  Рефлексія

      Для того, щоб підтримати ті команди, які показали гірші результати та виставити добрі оцінки провести опитування за наступними питаннями:

  1. Сформулюйте теорему синусів.
  2. Сформулюйте теорему косинусів.
  3. Які елементи трикутника можна знайти за теоремою синусів?
  4. Які елементи трикутника можна знайти за теоремою косинусів?
  5. Що означає розв’язати трикутник?
  6. Які формули для знаходження площі трикутника ви знаєте?
  7. Який многокутник називається правильним?
  8. Як знайти радіус описаного многокутника?
  9. Як знайти відстань між двома точками?
  10.  Як знайти координати середини відрізка?
  11.  Який вигляд має рівняння кола?
  12.  Який вигляд має рівняння прямої?
  13.  Дайте означення вектора.
  14.  Які вектори називаються рівними?
  15.  Які вектори називаються колінеарними?
  16.  Як знайти координати вектора, якщо знаємо координати початку та кінця?
  17.  Як додати два вектора, які задані координатами?
  18.  Як відняти два вектора, які задані графічно?
  19.  Як додати два вектора, які задані графічно?
  20.  Як відняти два вектора, які задані координатами?
  21.  Як помножити вектор на число скалярно?
  22.  Як знайти кут між векторами?
  23.  Які перетворення фігур ви знаєте?

Кількість запитань може бути різною – це залежить від часу, що залишився. Ціль цього опитування дати можливість всім учням прийняти участь і отримати добру відмітку – тому, що гра повинна закінчитися у доброму настрої.

 

V. Підбиття підсумків уроку

 Виставлення оцінок за урок.

 

docx
Додано
24 вересня 2021
Переглядів
686
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку