Поведінка в школі для 1-4 класів

Про матеріал

розширити уявлення учнiв про взаємодiю людей у школi; розвивати толерантнiсть; виховувати культуру спiлкування у школi, повторити правила для учнiв.

Перегляд файлу

Поведінка в школі

 

 

Мета: повторити правила для учнiв; розширити уявлення учнiв про взаємодiю людей у школi; розвивати толерантнiсть; виховувати культуру спiлкування у школi.

 

Обладнання: правила для учнiв I—IV класiв, «Правила ввiчливого школяра», Пам’ятка «Поведiнка в школi».

 

Хід уроку

 

1. Органiзація класу Вiдгадування загадки.

Спiває дзвiнко й весело,

Дзвенить на все село

Наш металевий коник.

Ви взнали, що це? (дзвоник)

   Куди кличе вас дзвоник? Кому i що вiн сповiщає?

    

IІ. Основна частина уроку

    1. Читання вiрша  Д. Павличка Школа»

Наче вулик — наша школа,

Вся вона гуде, як рiй,

І здається, що довкола

Розквiтають квiти мрiй.

Бiгають, смiються дiти,

Та лиш дзвоник задзвенить —

Стане тихо, нiби квiти,

Поховались бджоли вмить.

 

    2. Читання «Правил для учнiв», коментування положень учнями i вчителем

Правила для учнiв

*  Вчасно приходити на заняття.

*  Бути охайно вдягненим, взутим, зачесаним.

*  Сумлінно вчитися, уважно слухати пояснення вчителя, виконувати всi його   завдання.

*  Допомагати товаришам, бути чесним i правдивим.

*  Брати участь у корисних справах свого класу, школи.

*  Оберiгати природу, берегги шкiльне майно, свою i чужі речi.

*  Зразково поводитися.

*  Слухатися та поважати батькiв, учителiв, виконувати їх вимоги та вимоги чергових учнiв.

 

3. Розповiдь учителя

— Щодня до школи приходять учителi та учнi. У них спільне завдання — зробити так, щоб усi хлопчики й дiвчатка стали справжнiми людьми: розумними, працьовитими, освiченими i вихованими членами суспiльства. Якщо у людей спiльна справа, якщо вони багато часу проводять разом i перебувають у складних стосунках, то стають необхiдними такi норми поведiнки, якi полегшують їхне спiлкування, їхню взаємодiю.

 

4. Ознайомлення з «Правилами ввiчливого школяра» та їх обговорення

*  Якщо ти зайшов до класу, то обов’язково привiтайся з усiма, хто вже прийшов.

*   Якщо ти зустрiв у коридорi чи на вулицi свою вчительку, яка йде з кимось ще, то вiтатися потрiбно з усiма.

* Хлопчик завжди пропустить дiвчинку вперед, допоможе сiсти, донесе портфель.

* В їдальнi не поспiшай взяти щось першим. Поїв - прибери за собою. Подякуй поварам.

*  Будь чемним та люб’язним завжди i за будь-якi ситуацiї .

*  Зважай на бажання i настрiй однокласникiв.

*  Вiдповiдально стався до своїх учнiвських обов’язкiв.

*  Не перебивай того, хто говорить.

*  Пiклуйся про вiдсутнiх.

 

5. Читання смiшинки «На уроцi  математики»

Урок математики. Дiти прочитали задачу. Розв’язали в зошитах. Сергiй задивився в вiкно, а за задачу й не брався. Побачила це вчителька i, як всi завершили, запитала у Сергiя:

— А в тебе яка вiдповiдь?

Встав хлопчина, глянув влiво, вправо. Хтось йому щось зашепотiв.

Сергiй голосно промовив:

— Три кiлограми капусти важать вiсiм кiлограмiв.

— Як ви думаєте, чому Сергiй не змiг правильно вiдповiсти?

   Згадайте, яких ще правил потрiбно дотримуватися на уроцi?

 

6. Розбирання ситуацiї

Як ти вчиниш, якщо:

  урок почався, а ти запiзнився?

  ти тiльки на уроцi помiтив, що забув зошит вдома?

  ти зайшов до класу і побачив, що залишив на пiдлозi бруднi слiди?

• ти став свiдком, коли старшокласники вимагають грошi в твого однокласника?

• черговий попросив тебе пiдняти папiрцi, які ти не кидав?

 ІІІ. Підсумок години спілкування

-         Чого навчилися на уроці?

-         Що нового взяли для себе?

docx
Додано
5 квітня 2018
Переглядів
882
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку