Тема: Повтерення вивченого в 5.6 класах
Мета:
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.
Обладнання: підручник Математика 6 клас. Істер О.С., роздатковий матеріал, кольорова крейда
Хід уроку
І. Організаційний етап.
Первинний інструктаж з БЖД. Перевірення освітленності, готовність дошки, присутність учнів. Підписування зошитів.
ІІ. Формулювання теми, мети і завдань уроку.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
«Для чого потрібно вивчати математику?
Для того, щоб будувати ракети, мости, двигуни»
Ілон Маск
«Щоденні три» приурочені до Дня Незалежності України.
1. Українці, конструкторське бюро Антонова, розробили літак з набільшою у світі вантажопідйомністю АН-225 «Мрія». Спочатку він проектувався для транспортування космічних кораблів. Наразі «Мрія» виконує комерційні вантажні перевезення.
2. Український «Південмаш» виробляє найбільш екологічно чисті ракети-носії в світі.
3. Одна з найбільших пустель Європи знаходиться саме в Україні – Олешківська. Олешківські піски складаються із безмежних барханів висотою приблизно 5 м. Знаходиться в Цюрупінському районі за 30км на схід від м. Херсон.
«Словничок»
Подільність чисел – divsibility of numbers
Число ділиться на – the number is divisibile by
IV. Актуалізація опорних знань. Вдосконалення вмінь і навичок.
Повторення теоретичного матеріалу за принципом: повторили правило і закріплюємо розв’язуванням задання за цим правилом.
Задання з підручника Математика 6. ІстерО.С. Завдання для перевірки знань№1.
Виконання письмово вправ №1-9
V. Підведення підсумків уроку.
Проводити можна у виглядітестових завдань, роздрукованих або через додаток Kahoot.
Орієнтовні запитання.
1. Вибери дільник числа 24.
А. 4 Б. 7 В. 5 Г. 9
2. Вибери число кратне числу 7.
А. 18 Б. 63 В. 22 Г. 27
3. Як називається число, яке має більше двох дільників?
А. просте Б. звичайне В. складене Г. розкладене
4. Знайди НСД(15;20)
А. 15 Б. 1 В. 20 Г. 5
5. Знайди НСК(9;18)
А. 18 Б. 9 В. 3 Г. 6
6. Розклади на прості множники число 36
А.2*3*3*3 Б. 2*2*3*3 В. 2*2*2*3 Г.3*3*3*3
VI. Домашнє завдання
Повторити теоретичні відомості з теми «Подільність чисел», знайти і повторити ознаки подільності чисел. Підклеїти листок-конспект в зошит
1. Випишіть, які з чисел 135, 290, 72, 112, 75 діляться : 1) на 9; 2) на 5?
2. У числі 1237* замінити зірочку так, щоб утворене число було кратним числу 1) 2; 2) 3.
3. Знайдіть НСД(55; 132), НСК(55; 88).
4. Розкладіть на прості множники числа 50, 24.