Повторення про іменник

Про матеріал
Конспект уроку до теми Повторення знань про іменник. (До підручника Н.Кравцова)
Перегляд файлу

Тема:              Повторення знань про іменник

(за програмою Савченко до підручника «Українська мова та читання» Кравцова Н., Придаток О., Романова В.)

Мета :  узагальнити і систематизувати знання учнів про іменник; знаходити  іменники синоніми і антоніми, вживати іменники в початковій формі;перетворювати подані слова в іменники.

 Розвивати навички раціонально розподіляти час для виконання певної роботи, працювати швидко й зосереджено; розвивати самостійність, охайність у роботі; формувати здатність працювати в парі, групі. Дотримуватися правил класу.

 

ХІД УРОКУ

  1. Організаційний момент.

Вправа «Посмішки»

  •          Діти! Погляньте мені у вічі, подивіться один на одного й усміхніться. Із цими посмішками що з’явилися  на ваших обличчях, на позитиві, ми і розпочнемо наш цікавий урок.
  •          А які ж ми повинні бути на уроці?

(Відповіді дітей: уважні, розумні, кмітливі, зосередженні)

  •          Не забувайте про правило піднятої руки.

Девіз нашого уроку: «У нас все вийде!».

 

  1. Актуалізація знань. Повідомлення теми і мети уроку.
  •          Яка тема нашого уроку, ми дізнаємось, коли відгадаєте загадку.

Все, що існує, він називає,

На питання Хто? і Що?вірно відповідає,

     Здогадались, яка тема нашого уроку? Так, іменник.

 

 

3. Мозковий штурм.

- Що ми знаємо про іменник?

(відповіді дітей)

 

Записуємо число, класна робота.

 

.Хвилинка каліграфії    

О о  А а І і Аі Іо

Осінь

 

В жовте лист пофарбувала,

Урожай з полів зібрала.

Золотила вербам коси

Чарівна цариця — …

(Осінь)

  •          Демонстрація зображення осені.

 

 

 

 

  1. Сенкан  ( колективна робота)
  1. Осінь
  2. Золота, яскрава.(прикметники)
  3. Завітала, настала, розфарбувала. (дієслово)
  4. Золота осінь розфарбувала листя..(речення)
  5. Чарівниця (висновок до теми)
  1. Робота з підручником.
  •          Відкриваємо підручник. Переглядаємо стр 34, Впр.97. Повторюємо правило про Іменник.
  •          Переходимо до вправи 98. (запропонувати учням прочитати текст з вправи та вибрати всі власні іменники)

 

  1. Від поданих слів утворіть іменники в початковій формі.

Нічний - __________

Степовий - ____________

Сонячний - ____________

Біжить  - _____________

Грає- _________________

Місячний - _____________

 

  1. Фізкультхвилинка.

 

  1. Подані слова виписати в дві колоночки. Істоти (хто?) і неістоти(Що?)

 

Стіл, осінь, листя, їжак, кіт, горобець, горобина, калина, риба, олівець, іграшка, собака, комп’ютер, вчитель, мураха, книга, зірка, мишеня.

 

  1. Доберіть до поданих слів іменники з протилежним значенням (антоніми)

Зразок. Ніч - день.

 

Білий, темний, любов, страх, сміливість.

 

  1. Рефлексія. Гра «Кошик з іменниками»
  •          Наша чарівниця осінь, принесла нам цікавий подарунок. Цілий кошик іменників. Але поки вона йшла, все перемішалося . Давайте допоможемо Осені вибрати тільки іменники.

З поданих слів (різних частин мови) обераємо лише іменники.

 

 

  1. Домашнє завдання.
  •          Відкрили свої щоденники, записали домашнє завдання.

 

Дякую за активну участь на уроці.

doc
Додано
18 жовтня 2024
Переглядів
103
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку