Урок 33
Тема: Повторення теми «Основи роботи з комп'ютером»
Навчальна мета: Перевірити знання та вміння учнів щодо теми «Основи
роботи з комп'ютером»
Розвивальна мета: Розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з мишею і клавіатурою, самоконтролю.
Виховна мета: Виховання інформаційної культури учнів, що вчаться, уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості.
Тип уроку: Урок закріплення знань та вмінь.
Структура уроку
-
Організаційний момент
-
Етап орієнтації
-
Етап проектування
-
Етап навчальної діяльності
-
Гра
-
Контрольно-оцінювальний етап
-
Домашнє завдання
Хід уроку
І. Організаційний момент
Доброго ранку, діти!
Черговий, хто сьогодні відсутній в класі?
Сьогодні ми з вами Повторимо тему «Основи роботи з комп'ютером»
ІІ. Етап орієнтації
Мета сьогоднішнього уроку повторити тему «Основи роботи з комп'ютером»
ІІІ. Етап проектування
План уроку
-
Повторення теоретичної частини теми
-
Самостійна робота
-
Робота за ПК
-
Домашнє завдання
-
Етап навчальної діяльності
Повторення теоретичної частини теми
Вчитель разом із учнями відповідає на питання з теми(можливі різні варіанти спільної роботи)
-
Процесор ПК – це…
-
Пам'ять ПК – це….
-
Апаратне забезпечення – це….
-
Які ви знаєте види пам’яті?
-
Які види принтерів ви знаєте?
-
Які види пристроїв введення/виведення ви знаєте?
-
Що таке «базова конфігурація ПК»? Що входить в базову конфігурацію ПК?
-
Які пристрої входять до складу системного блоку?
-
Чи можна розпочинати роботу за комп'ютером без дозволу вчителя?
-
На якій відстані від екрана монітора треба сидіти?
-
Як треба тримати спину?
-
Чого не можна торкатися?
-
Чому не можна працювати вологими і брудними руками?
-
Як ввімкнути/вимкнути комп’ютер?
-
Що роботи, якщо комп’ютер не реагує на дії?
-
Що розташовано на робочому столі комп'ютера?
-
Що знаходиться під кожною піктограмою?
-
Як відреагує комп'ютер, коли курсор підвести до піктограми і клацнути двічі лівою кнопкою миші?
-
Як відреагує комп'ютер, коли курсор підвести до піктограми і клацнути правою кнопкою миші?
-
Які види меню ти знаєш?
-
Що таке програма?
-
Хто такий програміст?
-
Що таке мова програмування?
-
Що розташовано на робочому столі комп'ютера?
-
Що цікавого ви довідалися про робочий стіл комп'ютера?
-
Де знаходиться Робочий стіл комп’ютера?
-
Що розміщено на Робочому столі?
-
Що таке піктограма?
-
Що відображається на Панелі задач?
-
Для чого потрібна кнопка Пуск?
-
Які піктограми найчастіше можна побачити на Робочому столі?
-
Який основний об’єкт розташовано на робочому столі комп'ютера?
-
З яких елементів вікно складається?
-
Для чого використовуються кнопки керування вікном?
-
Як ще можна змінити розміри вікна?
-
Що таке файл?
-
Що таке каталог?
-
Що таке Провідник і як його викликати?
-
Які дії над файлами та папками можна проводити?
-
Як скопіювати файл?
-
Як видалити файл?
-
Як перемістити файл?
-
Як перейменувати файл?
Самостійна робота
Вчитель в довільному порядку роздає кожному учню по 3-4 теоретичні питання
-
Робота з ПК
-
Ввімкніть комп’ютер
-
Відкрийте програму клавіатурний тренажер
-
Працюйте над відпрацюванням навичок швидкого набору тексту
-
Закрийте програму.
-
Вимкніть комп’ютер
-
Контрольно-оцінювальний етап
Вчитель виставляє оцінки за роботу на уроці
-
Домашнє завдання
1. Повторити §
2. пит..