Урок літературного читання в 1-му спеціальному класі
Тема: Повторення вивчених букв.
Мета: Закріпити вивчені букви; формувати вміння читати склади, слова з вивченими буквами; розвивати образне мислення, зв’язне мовлення; виховувати естетичні смаки, шанобливе ставлення до мовленнєвих традицій .
Обладнання: Малюнкові зображення Осені, фішки, склади для читання, презентація
Хід уроку.
І. Загальнокорекційний етап.
1.Організайійна підготовка учнів до роботи на уроці.
Привітання.
- Ось і нова зустріч в нас,
Гостя дивна йде у клас.
Невидимка погостила,
Нам віночок залишила.
2.Створення емоційного настрою.
- Посміхніться один одному, подаруйте свою посмішку мені і
нашим гостям.
ІІ. Основний етап
1. Повідомлення теми і завдань уроку.
- Уроки бувають різні: короткі і довгі, цікаві й не дуже, сумні й веселі. Сьогодні у нас з вами буде незвичайний урок. Я хочу подарувати вам урок, на якому ви покажете, чого ви вже навчились за цей період навчання в школі. Запрошую вас до співпраці. Пропоную вивчити нові слова, послухати, поговорити, поміркувати, почитати.
2. Мотивація навчальної діяльності
- До нас в гості завітала ось ця прекрасна гостя. Хто це?
Відгадайте загадки.
Прийшла дівчина до хати,
Узялась хазяйнувати:
Вправно скриню відімкнула,
В жовту свитку ліс вдягнула.
(Осінь)
Без пензлика, без олівця
Розфарбувала деревця.
(Осінь)
- Так, це Осінь - чарівниця. А чи знаєте ви, чому вона до вас завітала?
- Так, вона прийшла перевірити, які букви ви вже знаєте, чи
вмієте читати склади і слова з вивченими буквами, чи вмієте
уважно слухати і відповідати на питання.
3.Вправи для артикуляційного апарату.
- А зараз, щоб ви гарно і чітко вимовляли звуки та читали ми з вами зробимо дихальну гімнастику!
а) Дихальна гімнастика.
- подуйте на осінній листочок .
б) Мовленнєва розминка.
Повторіть чистомовку:
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1.Гра «Розкажи віршик на букву … »
А
Ось вона яка – Стали букви у рядок,
Розбійниця морська! І побігли в дитсадок.
Всіх би проковтнула Хто у них за ватажка?
Зажерлива …(акула). Ну звичайно, - буква А !
У
Красивий, щедрий, рідний край Ось до класу всіх скликає
І мова наша солов’їна. Голосистий цей дзвінок.
Люби, шануй, оберігай А ми радо поспішаєм
Усе,що зветься…(Україна). Не в садок, а на …(урок).
М
Що то за гість? Найрідніша, наймиліша,
Ніжок має шість, Нас вона пестить, тішить.
Аж чотири крилець має, Завжди скрізь буває з нами.
По квітках собі літає. Відгадайте, хто це? …(мама).
Не бджола , не джмелик,
Зветься він…(метелик).
О
На скелі він будує дім У коробці спочивають
І не боїться жити в нім- Спритні хлопці-молодці,
Два могутні крила Убрання барвисте мають
У господаря…(орла). Та загострені кінці.
На папері слід лишають,
А зовуться…(олівці).
С
Що воно за дивна птиця? В небі хмарка пролітала,
Світла денного боїться. Білий пух розсипала.
Дзьоб крючком, великі очі, Він на землю міцно ліг,
І не спиться їй щоночі. Називають його…(сніг).
Ху-ху-гу! Кричить-співа.
Відгадали? Це?...(сова).
Х
Соняшникова, запашна, Корінець пекучий дуже,
Дітьми любима усіма, Та усім потрібен він.
Солодка і смачна така, Ти здогадуєшся , друже?
А зветься як вона?...(халва). Ця рослина зветься…(хрін).
2. Осіння руханка :
3. Вправа «Назви слова на вивчені букви»:
4.Вправа «Прочитай склади»:
а) – А зараз разом прочитаємо склади.
(Індивідуальна допомога окремим учням)
б) Читання променевих таблиць індивідуально
в)Читання окремих складів
г) Утворіть із складів слова.
ІV. Заключний етап
- Ви сьогодні гарно працювали. Молодці-розумнички!
а) Дихальна релаксаційна вправа для дітей «Долонька»
https://www.youtube.com/watch?v=01TwNmy6OXg
б) «Абеткові розфарбовки»
- За гарну роботу на уроці Осінь-чарівниця дарує вам розфарбовочки:
Виконуючи це завдання ви можете повторити вивчені букви та запам´ятати слова з цими літерами.