Позакласний захід «БРЕЙН-РИНГ»
Назва заходу: «Britain. Traditions & Holidays »
Форма: Брейн-ринг
Клас: 8 клас
Мета: виховувати та підтримувати у учнів мотивацію до оволодіння
іноземною мовою; розширити знання учнів про культуру країни, мова якої вивчається; формувати лінгвокраїнознавчу компетенцію школярів, розвинути в учнів навички слухання та говоріння; розвинути в учнів логічне мислення та пам'ять.
Наочність: фотографії, ІКТ, матеріали для презентації та картинки, атрибути свят.
Контингент учасників: учні 8класи
Мета виховного заходу і ступінь її досягнення: головною метою проведення такого позакласного заходу є підвищення мотивації серед учнів до вивчення іноземної мови в школі, розширити знання учнів про культуру країни, мова якої вивчається, формувати лінгвокраїнознавчу компетенцію школярів, розвинути в учнів навички слухання та говоріння; розвинути в учнів логічне мислення та пам'ять.
Крім того, учні навчаться співпрацювати в командах для досягнення спільної мети, а також конкурентоспроможності та впевненості у своїх силах та знаннях. Мета заходу була максимально досягнутою.
Структура виховного заходу: Брейн-ринг є заходом, спрямованим на розвиток інтересу серед школярів до вивчення іноземної мови. Захід можна охарактеризувати як одиничний, груповий.
Методична організація заходу: основною характеристикою проведеного позакласного заходу є елемент змагання, в ході якого учні активізують свої здібності іншомовного спілкування для здобуття перемоги. Елементи художнього виконання та перевтілення дійових осіб відсутні у структурі заходу.
Зміст позакласної роботи. Підготовчий період: умови завдань для конкурсів готуються вчителем на базі вивченого учнями матеріалу. Під час підготовчого періоду відбувається відбір учасників гри. Дійовими учасниками заходу є ведучий та учні, з яких по 5 учнів з класу беруть активну участь у заході, решта є спостерігачами та вболівальниками. Під час проведення заходу в учнів активізується мислення та англомовна мовленнєва діяльність, що сприяє концентрації та поглибленню їхніх знань.
Конкурентний характер гри, прагнення до перемоги вносить емоційний елемент, що посилює зацікавленість учнів в участі та спонукає до сумлінної підготовки. Внесенню емоційного елементу у проведення заходу сприяють яскраві декорації та фонова музика, що створюють атмосферу святковості. Залучення глядачів до діяльності відбувається за допомогою конкурсу, підготовленого для глядачів, щоб вони могли покращити результати гри їх команд.
Підсумковий період: підсумки змагання підбиваються відповідно до кількості здобутих командою балів за правильні відповіді. Журі проголошує команду-переможця. Після підбиття підсумків вікторини, відбувається нагородження переможців дипломами за знання англійської мови та культури святкування англійських свят, а також відзначаються учні, що допомагали командам у підготовці до вікторини. Команда переможених нагороджується дипломами-заохоченнями до кращого вивчення англійських традицій. Подяка усім гостям та присутнім.
Література:
• Калініна Л.В. English After Classes. – Харків: Веста. 2003.
• Полянкова С.Є., Рижих Н.І. English All Year Around. – Д:ТОВ ВКФ „БАО”, 2006.
• Хрістоєва Л. П. Англійська для початківців : ігри, п'єси, дидакт. матеріали / Л. П. Хрістоєва. - Х. : Основа : Тріада , 2007. - 176 с. - (Б-ка журн. "Англ. мова та л-ра" : сер. засн. в 2003 р. ; вип. 12(60)).
. Хід заходу
1. Етап підготовки
2. Сценарій проведення заходу:
Teacher: Good morning, dear pupils, jury, our teams and guests! You are welcome to the intellectual English contest. The aim of our meeting is to show the students’ knowledge not only of English, but about the Literature and Geography as well, to widen the outlook and encourage students to speak. Our topic is English Traditions. Now I’d like to introduce our jury to you…
Teacher: Today two teams take part in our competition: the first team is represented by pupils of the eighth form. Let’s greet them (team names itself and tells their slogan).
Teacher: The second team is the pupils of ninth form. They are … (team names itself and tells their slogan).
Round 1
Teacher: The first contest is “How much do you know about the English Traditions”. You have to answer the questions. For every right answer you will get 1 point to your score.
Questions:
Round 2
Teacher: The second contest is to make up a puzzle. You will be given the puzzles of flags of English-speaking countries. Please, make up the pieces of puzzles. You have 3 minutes for it. Every flag is a point for your team.
Round 3
Teacher: Now, let us relax a little bit and listen to the song. Teams, your task is to write down the missing words on your papers. We will hear it for 2 times, be attentive, please.
JINGLE BELLS
Dashing (1) … the snow
(2) … a one horse open sleigh
(3) … the fields we go
Laughing all the way
Bells (4) … bob tails ring
Making spirits bright
What fun it is (5) … laugh and sing
A sleighing song tonight
Oh, jingle bells, jingle bells
Jingle all the way
Oh, what fun it is (6) … ride
(7) … a one horse open sleigh
A day or two ago
I thought I'd take a ride
And soon Miss Fanny Bright
Was seated (8) … my side
The horse was lean and lank
Misfortune seemed his lot
We got (9) … a drifted bank
And then we got upset
Oh, jingle bells, jingle bells
Jingle all the way
Oh, what fun it is to ride
In a one horse open sleigh
Jingle bells, jingle bells
Jingle all the way
Oh, what fun it is to ride
In a one horse open sleigh yeah
Jingle bells, jingle bells
Jingle all the way
Oh, what fun it is to ride
In a one horse open sleigh [13].
Answers
1. Through
2. In
3. Over
4. On
5. To
6. To
7. In
8. By
9. Into
Teachers: Now our guests have a chance to get extra points for their team. Your task is to listen to the riddle and answer it.
The riddles:
I die when I reach land. ( A wave on the ocean)
Round 4
Teacher: The next contest for you is a test. You have only 3 minutes to do it.
Questions:
9. When is Halloween celebrated in the UK?
a) on 31st October
b) on 31st November
c) on 31st September
d) on 31st January
10. Scottish surnames begin with…..
a) O`
b) Mac or Mc
c) de
d) La
Results:
Teacher: Our competition has come to the end and we are thankful to our teams, participants and jury. Please, tell me who is the winner? Thank you for the game, we wish you a Merry Christmas and a Happy New Year!