Мистецький турнір
«Талант - шоу»
між учнями 5 – 7 класів
Мета: виховувати інтерес до образотворчого мистецтва; закріплювати назви
кольорів, їхню характеристику; види мистецтв та техніки,
познайомити з життям та творчістю видатних художників; розвивати
образне мислення; активізувати творчу ініціативу, увагу, фантазію,
Обладнання: інтерактивна дошка, кросворд, репродукції картин, дитячі
роботи.
(Клас прибраний дитячими роботами, різнокольоровими кульками,
звучить музика)
Хід заняття
Ведучий.
Доброго дня, шановні шанувальники мистецтва!
Сьогодні ми зібралися на турнір найрозумніших, найкмітливіших, найдопитливіших і творчих особистостей. Я з радістю запрошую всіх учасників на мистецьку гру «Талант шоу», у якій беруть участь команди…
(знайомство з командами, вихід, привітання)
Ведуча.
Увага! Зараз я вас познайомлю з правилами гри. Вас чекають такі конкурси:
- брейн-ринг,;
За кожну правильну відповідь матимете жетон. Команда, яка набере найбільшу кількість жетонів, стане переможцем і претендентом до нагородження премією «Мистецтвознавець»
Ведучий.
Відповіді наших команд оцінюватиме «Рада найталановитіших», з членами якої ми зараз вас познайомимо (представлення «Ради найталановитіших»)
Ведуча.
Розпочинаємо нашу програму. Увага, перший конкурс - брейн-ринг!
Питання брейн-рингу
Кожній команді задається 5 запитань. Правильна відповідь – 1 бал.
Питання для І команди:
(графіка)
Питання для ІІ команди:
турецькому султанові"? (історичний жанр)
Ведучий.
Другий тур нашого турніру має назву «Зоряний час». Перед кожним учасником ручка і паперові картки. А «зоряним часом» для вас будуть дві хвилини, протягом яких ви повинні розгадати кросворд. Якщо відповіді будуть вірні, то зверху вниз можна буде прочитати прізвище відомої української художниці.
|
1 |
ф |
а |
р |
Б |
а |
|||||||||
|
2 |
к |
о |
л |
І |
р |
|||||||||
|
3 |
Л |
і |
н |
і |
я |
|||||||||
|
4 |
н |
а |
т |
ю |
р |
м |
О |
р |
т |
|
||||
|
5 |
д |
е |
К |
о |
р |
а |
ц |
і |
я |
|||||
|
6 |
н |
а |
т |
У |
р |
а |
|
|||||||
|
7 |
г |
Р |
а |
ф |
і |
к |
а |
|||||||
Ведучий: ( демонстрація на екран портрета К.Білокур та її картин з короткою розповіддю)
Ведуча.
З давніх-давен людину приваблюють таємниці. І кожен з нас, у глибині душі, вірить, що фортуна має всміхнутися саме йому. Третій тур «Талант-шоу» - «Питання зі скриньки».
Ведучий.
Зараз наші капітани мають по-черзі витягнути зі скриньки номери своїх завдань, далі одержати самі завдання і після 5-ти хвилинного обдумування представити свої відповіді на суд «Ради найталановитіших». За правильну відповідь на запитання зі скриньки учасник одержує відразу 3 жетони.
Ведуча. (звертається до залу):
Слово «муза» грецького походження і перекладається як джерело творчого натхнення.
Також цим словом у древньогрецькій міфології позначалась кожна з богинь, покровительок поезії, мистецтв і наук. - А скільки всього богинь-муз?
Уранія - покровителька астрономії.
Калліопса - покровителька епосу.
Кліо - кровителька історії.
Мельпомена - покровителька трагедії.
Полігінія - покровителька гімнів, пантоміми.
Талія - покровителька комедії.
Ерато - покровителька поезії, кохання.
Терпсіхора - покровителька танців і хороводного співу.
Евтерпа - покровителька ліричної поезії і музики.
Ведучий.
А зараз учасники «Талант-шоу» будуть зачитувати свої завдання і давати відповіді.
Питання зі скриньки
Відповідь: образотворче мистецтво; це: малярство, графіка, скульптура, архітектура і декоративно-прикладне мистецтво.
Відповідь: ескіз, який повинен давати чітке уявлення про основний ідейний образний зміст задуманого митцем твору.
Відповідь: гризайль. Виконується відтінками одного кольору (зазвичай сірого)
Відповідь: дизайн. Художнє проектування предметів.
Відповідь: Іван Костянтинович Айвазовський. Заснував у Феодосії картинну галерею, яку заповів місту.
Відповідь: Рєпін Ілля Юхимович. Картина "Запорожці пишуть листа турецькому султанові".
Ведучий.
Четвертий тур «Талант-шоу» - «Калейдоскоп творців мистецтва». Перед учасниками лежать репродукції картин. Щоб отримати 1 бал — назвіть жанр картини, 2 бали — згадайте її назву‚ 3 бали — назвіть прізвище автора.
1. Леонардо да Вінчі. «Джоконда». (Портрет)
2. В. ван Гог «Соняшники». (Натюрморт.)
3.Айвазовський. «Дев’ятий вал. (Пейзаж.)
4. А.Лосенко. «Прощання Гектора з Андромахою». (Міфологічний.)
5. Рафаєль Санті «Сиктинська Мадонна». (Іконописний.)
6. О. Мурашко «Селянська сім’я». (Побутовий.)
7. П.Федотов. «Сватання майора». (Історичний.)
8. О.Дейнека. «Оборона Севастополя». (Батальний.)
9. Рембрандт. «Відпочиваючий лев». (Анімалістичний.)
Ведуча.
П'ятий і завершальний тур нашого «Талант-шоу» - швидкісна естафета «Домалюй картину». Учасники будуть мають намалювати і пояснити зображення на папері у техніці «кляксографія».
(Після закінчення 5-го туру журі підводить підсумки, а в цей час виконуються номери художньої самодіяльності).
Ведучий.
Настав час передати мікрофон голові шановної «Ради найталановитіших» для оголошення підсумків «Талант-шоу».
Визначення переможців, вручення нагород
1