Тема: Мистецький квест
Мета: виховувати інтерес до образотворчого мистецтва; закріплювати назви кольорів, їхню характеристику; види мистецтв та техніки, познайомити з життям та творчістю видатних художників; розвивати образне мислення; активізувати творчу ініціативу, увагу, фантазію,
Обладнання: кросворд, репродукції картин, картки.
Клас: 4
Хід заняття:
Доброго дня, діти!
Сьогодні ми зібралися на мистецький квест найрозумніших, найкмітливіших, найдопитливіших і творчих особистостей. Я з радістю запрошую всіх учасників на мистецьку гру, у якій беруть участь команди…(мариністи, портретисти)
Ви всі знаєте, що таке квест? (змагання, основою якого є послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань командами або окремими гравцями.)
Діти, зараз ми з вами помандруємо нашою класною кімнатою в пошуках скарбів.
Сам із вільхи та із дуба, в роті білі й чорні зуби (фортепіано)
(у фортепіано розміщено конверт із питаннями для двох коменд)
Кожній команді задається запитання. Правильна відповідь – 1 бал.
В лісі вирізана,
гладенько витесана,
співає, заливається.
Як називається?
(Сопілка)
Завдання: кросворд, який треба розгадати дітям, ключове слово є підказкою
1 |
ф |
а |
р |
Б |
а |
|||||||||
2 |
к |
о |
л |
І |
р |
|||||||||
3 |
Л |
і |
н |
і |
я |
|||||||||
4 |
н |
а |
т |
ю |
р |
м |
О |
р |
т |
|
||||
5 |
д |
е |
К |
о |
р |
а |
ц |
і |
я |
|||||
6 |
н |
а |
т |
У |
р |
а |
|
|||||||
7 |
е |
Р |
м |
і |
т |
а |
ж |
|||||||
Кожна команда має за 10 хвилин намалювати на аркуші паперу картину, на якій
будуть предмети, що починаються на одну букву. Буква обирається
жеребкуванням. Оцінюється якість предметів, композиція, оригінальність та якість виконання. Літера п (полуниця, подушка, пава, павук, пакет, пагін, подарунок, пластилін, панда, плакат)
Наступне завдання на дошці висить слово «пісня»
Діти, яке ще слово ви бачите на літеру «п»? Це і є ваше завдання, тому всі до дошки.
Завдання: проспівати будь-яку відому українську народну пісню.
Ой на горі та женці жнуть,
А попід горою,
Яром-долиною
Козаки йдуть.
Гей, долиною,
Гей, широкою,
Козаки йдуть.
Попереду Дорошенко
Веде своє військо,
Військо запорізьке,
Хорошенько.
Гей, долиною,
Гей, широкою,
Хорошенько.
А позаду Сагайдачний,
Що проміняв жінку
На тютюн та люльку,
Необачний.
Гей, долиною,
Гей, широкою,
Необачний.
Підставка, на якій художник установлює полотно, картон і таке інше для малювання. (Мольберт)
Тож прямуйте до нього.
(Команди отримують картки з літерами. Учні повинні відшукати художніх термінів)
А |
М |
Ю |
Р |
М |
О |
Р |
П |
С |
В |
О |
Н |
А |
Т |
Г |
Р |
А |
Т |
А |
Т |
Л |
Ч |
І |
К |
О |
Н |
А |
Ф |
І |
Л |
А |
Р |
У |
М |
А |
В |
Д |
Т |
А |
К |
І |
Т |
Х |
Л |
А |
Р |
Х |
І |
Т |
Е |
К |
Т |
У |
Р |
А |
Л |
Т |
Л |
У |
К |
С |
Ф |
Р |
Е |
С |
К |
І |
И |
Ь |
А |
Б |
Р |
А |
А |
Т |
К |
І |
С |
Н |
П |
О |
Р |
Т |
Р |
Е |
К |
Е |
З |
Т |
А |
Т |
П |
Е |
Й |
З |
Т |
А |
Б |
Р |
С |
Ф |
О |
П |
О |
Ж |
А |
А |
Н |
А |
Д |
Е |
О |
Р |
І |
Ю |
И |
В |
О |
П |
И |
С |
(шукаємо зображення художника)
Завдання: скласти пазли картин і підібрати назву і художника з поданих.
Картини: Леонардо да Вінчі «Джоконда»
К. Трутовський «Біля тину»
В. Тропінін «Дівчина з Поділля»
М. Приймаченко «Гороховий звір»
Фінал: скласти вислів із запропонованих частин.
Науку може всякий вивчити - один з великою, інший з меншою працею. Але від мистецтва отримує кожен стільки, скільки він сам в змозі дати.
Шопенгауер