22 серпня о 18:00Вебінар: Як зробити урок цікавим: перевірені лайфхаки

Позакласний захід "Жінки, що змінили світ"

Про матеріал

Науковець, винахідник, політик, президент, міністр, космонавт, … Слова чоловічого роду. Ми звикли вважати, що чоловіки рухають світ вперед.

Проте протягом багатьох століть жінки керували державами, боролися за права своїх народів, робили наукові відкриття, надихали на подвиги і самі ставали першовідкривачами.

Цей захід про представниць прекрасної статі, чиї заслуги і досі є предметом гордості всього людства.


Перегляд файлу

ШЕРШЕ ЛЯ ФАМ. Жінки, що змінили  світ.

Жінки змінювали історію, хоча історія

памˊятає тільки імена чоловіків

І ведучий

Перед Творцем схиляюся в пошані 

Й не знаю де слова подяки взяти 

За той безцінний дар, що нам спіслав він 

Й дозволив ЖІНКОЮ його назвати! 

 

ІІ ведучий

Науковець, винахідник, політик, президент, міністр, космонавт,  … Слова чоловічого роду. Ми звикли  вважати,  що  чоловіки  рухають світ  вперед.

І ведучий

Проте протягом багатьох століть жінки  керували державами, боролися за права своїх народів, робили наукові відкриття, надихали на подвиги і самі ставали першовідкривачами.

ІІ ведучий

Імена деяких, нам широко відомі, про інших - навряд чи чули, але це не робить їхні досягнення менш цінними і не настільки вагомими.

І ведучий

Про представниць прекрасної статі,   чиї заслуги  і досі є предметом гордості всього людства, ми сьогодні і поговоримо.

 

На екрані (ЖІНКИ-НАУКОВЦІ та ВИНАХІДНИКИ)

І ученьЗі  шкільної  програми   нам  відомі  імена математика  Софії Ковалевської , фізика Марії  Кюрі?????????

(На  дошці їх портрети)  Відкриттям для нас  стали імена :

Августа Ада КінгАвгуста Ада КінгАвгуста Ада Кінг – перший програміст планети.,  вдосконалила  принципобчислювальної машини, і запропонувала кілька робочих термінів, таких як «робоча комірка» і «цикл», щоміцно увійшли в лексикон програмістів тільки через сторіччя.

 

Амалія Емми НьотерАмалія Еммі Нетер 

 Альберт Ейнштейн називав її найбільш «видатним і дивовижним вченим всіх часів і народів». Еммі Нетер внесла неоціненний внесок у розвиток теорії відносності Ейнштейна, довівши зв’язок між симетрією у фізиці і законами збереження.

Хеді ЛамаррХедіЛамарр 

 При згадці імені ХедіЛамарр вираз «Розум і краса несумісні» втрачає своє колишнє значення, адже саме їй, зірці телеекрану 1930-40-х років, належить створення пристрою, що дозволяло керувати сигналом на відстані. А в нашідніцедаєможливістькористуватисямобільними телефонами, навігаторами і Bluetooth з WiFi.

Розалінд Франклін РозаліндФранклін  вперше здійснила рентгенівський дифракційний аналіз молекули ДНК і довела, що та має форму подвійної спіралі, відкрила структуруДНК – речовини, яка містить всю спадкову інформацію про людину.

Дослідження Розалінд в галузі вивчення вірусів лягли в основу сучасної структурної вірусології.

 

Марія ТелкесПрофесорМаріяТелкес – піонер в галузідослідженнясонячноїенергії. створила систему сонячногоакумулятора, , який при підвищеннітемпературиздатнийакумулювативеликукількість тепла.. Даний експериментпроклав шлях для подальшихдосліджень і ціннихвинаходів, заснованих на використаннісонячноїенергії, яка сьогодні набирає обертів.

 

Стефіні КволекУ 1964 році Стефані Кволек винайшла кевлар – перший у

 світі полімерний матеріал, в п’ять разів міцніший за сталь. В даний час кевларвикористовується як армуюче волокно в багатьох сферах промисловості, в тому числі, суднобудівній, космічній і авіаційній. Зньоговиготовляютьтроси, кузовиавтомобілів і катерів, фюзеляжілітаків і деталікосмічнихкораблів. Найвідомішим продуктом, зробленим з кевлара, є куленепробивний жилет.

 

І ведучий Якщо вас попросять назвати відомих винахідників, ви одразу ж пригадаєте Томаса Едісона, Александра Ґрема Белла чи Леонардо да Вінчі. А як щодо Мері Андерсон? Чи Енн Цукамото?

ІІ ведучий   Цілком імовірно, що їхні імена вам не відомі.   Пропонуємо вам розповідь про де  які  дивовижні винаходи. Ми користуємося ними завдяки  жінкам-новаторкам.

Ґрейс Гоппер і комп'ютер, ілюстрація1. Комп'ютернепрограмнезабезпечення — ҐрейсГоппер

Під час ДругоїсвітовоївійниҐрейсГоппердоручилипрацювати над новимкомп'ютером Mark-1.Ґрейс булаоднією з авторівкомпілятора для мовипрограмування, за допомогоюякогоможнабулоперетворюватиінструкції на код, якийзчитувавкомп'ютер. Цепришвидшилопроцеспрограмування і радикально

 

змінилоспосіброботиелектроннихобчислювальних машин.

Енн Джексон і мобільний, ілюстраціяДоктор ШирліЕнн Джексон — американськийфізик-теоретик. Завдякиїїдослідженнямвиникла система автоматичного визначення номера абонента, щотелефонує, та опціяочікуваннявиклику, коли абонент розмовляє з іншоюлюдиною.Завдякиїївідкриттям в галузітелекомунікаційнадалі стало можливимстворення портативного факсу, оптичного волокна та елементівсонячних батарей.

3. Мері АндерсонМері Андерсон і двірники для автоу1903 році отримала патент на розробку двірників для авто.Проте Андерсон ніколи не отримувалаприбуткувідсвоговинаходу, навіть коли "двірники" стали звичнимелементомконструкціїавтомобіля.

 

4. Батареї для космічнихстанцій — Ольга Д. Ґонзалес-Санабрія

Цейвинахідможездатися не найбільшпривабливим у цьому списку, але нікель-водневийакумуляторізтривалимтерміномслужби — доситьважливийвинахід, аджезавдякийомувирішили проблему живленняМіжнародноїкосмічноїстанції.

 

5. ПаніКокрейн любила приймати вдома  велику кількість гостй. Тожїйхотілосяматитаку машину, яка б мила посуд швидше за їїслужниць — і била його не так часто.Кокрейнсконструювала першу автоматичнупосудомийку, щопрацювалазавдякитиску води. Вона запатентуваласвійвинахід у 1886 році та відкрилавласну фабрику з виробництвапосудомийок.

Марі Ван Бріттан Браун і камера, ілюстраціяМедсестріМарі Ван Бриттан Браун часто доводилосязалишатисявдомасамій. У 1960-х роках зроставрівеньзлочинності, а поліціяреагувалаповільно. Тодіпані Ван Бріттан Браун розробила першу систему домашньоїбезпеки.Девайс був доволі складний.

 

HANNAHEACHUS

І ведучий

А  зараз  ми  пропонуємо  вам   відгадати  про  яких відомих  жінок  іде мова. Увага  на  екран!

Леся Українка

Вільно розмовляла сьома мовами, добре знала латинь, перекладала з давньогрецької, німецької, англійської, французької, італійської та польської мов, хоч і не навчалась у школі.

Написала для молодшої сестри книжку «Стародавня історія східних народів», яка була видана як підручник у 1918 році.

Іван Франко назвав її найважливішим здобутком нашої літератури за той час.

Її справжнє ім’я Лариса Петрівна Косач.

C:\Documents and Settings\User\Рабочий стол\ЫН6ТЕЛЕКТУАЛЬНА ПАУЗА\2lesya.jpg

ІІ ведучий

Валентина Терешкова

Має багато нагород не тільки від рідної країни, але і від інших держав. Її ім’ям назвали вулиці, школи, музеї і місячний кратер.

Їй було 26. Її позивний – «Чайка» – почув весь світ.

За межами планети вона провела 3 дні.

Знімки, які вона зробила коли була на орбіті, довгий час служили для вчених "лабораторією" - завдяки ним вони вивчали аерозольні шари атмосфери.

C:\Documents and Settings\User\Рабочий стол\ЫН6ТЕЛЕКТУАЛЬНА ПАУЗА\chaika_3.jpeg

 

 

 

ІІ ведучий

Ліна Костенко

За першою освітою вона педагог. Другу вищу здобувала у Московському літературному інституті.

Українська письменниця-шестдесятниця, поетеса, професор Римського університету La Sapienza.

У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу, з 1963 до 1977 в Україні її твори не друкувалися.

 Почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів.

Відмовилась від звання Героя України через те, що  для неї політичні заслуги неважливі, адже покликання письменника — лише писати.

 

C:\Documents and Settings\User\Рабочий стол\ЫН6ТЕЛЕКТУАЛЬНА ПАУЗА\729_486_560d40f922e48.jpg

Танок «Крила»

ВИДАТНІ  ЖІНКИ УКРАЇНИ МИНУЛОГО

І ведучий

Найкраща в світі жінка - українка!

Вона, немов калини білий цвіт!

Хоч з міста, хоч з далекої глибинки,

Талантами підкорює весь світ!

ІІ ведучий

Краса її  магічна і глибинна!

Достойна пензля визнаних митців!

Душа відкрита, щира і гостинна,

А розум мудрий, мов у мудреців!

ІНСЦЕНІЗАЦІЯ

 ( Анна Ярославна, Роксолана, княгиня Ольга, Марія Заньковецька, Маруся Чурай)

На сцені мати й донька сидять біля тина

Донька: (читає назву книги, яку тримає в руках)Видатні жінки в історії України.

Про кого ця книга, мамо ?

 Мати: В цій книжці розповідається  про мужніх жінок, які боролися, відстоювали Україну, такі,наприклад, як Анна Ярославна,велика князівна.

- Це вона була королевою Франції?

- Так. Вона донька київського князя Ярослава Мудрого .  Слава про красу й розум київської князівни полинула по всій Європі. Коли їй виповнилося 22 роки французький король Генріх І попросив її руки.

                                    (виходить Ярославна. Бублик Т.)

Ярославна - Під час вінчання я  подарувала чоловіку привезене з Києва Євангеліє.  І всі  королі Франції аж до революції 1793 року приносили клятву на цій святій книзі, навряд чи знаючи, що належала вона самому Ярославу Мудрому. 

 Мати-  Займаючи високе становище у тогочасному французькому суспільстві Анна брала діяльну участь у керуванні державою.

Ярославна - Здобути державу свою, самостійну

Ось гасло, що гріло буття.

І честь не сплямити, боротись за правду.

Віддай, якщо треба, своє життя

(На сцену виходить дівчина  в образі Марусі Чурай.  Звучить пісня «Засвіт встали козаченьки…» у виконанні учнів. Маруся зупиняється біля тину, на якому висять глечики)

Мати: В історії української культури, доню,  є чимало недосліджених сторінок, нерозкритих таємниць. Ось про поетесу та співачку Марусю Чурай ще в минулому столітті в Україні ходило чимало переказів і легенд. Марусині пісні про кохання та вроду й досі бентежать нашісерця, наповнюючиїх то смутком, то радістю.

Донька:   Цядівчина не просто так, Маруся.
Це — голос наш. Це — пісня. Це — душа

( Маруся співає пісню)

 

Донька:Мамо, а це – царівна,таке гарне вбрання…

Мати: Княгиня Ольга - легендарнажінка-правителька.Овдовівши, вона неопустила рук і довела, що сильна і незламна,мудра, розумна. Їй дісталася величезна молода держава, тому першим кроком княгині Ольги на княжому престолі було недопущення державного перевороту в Київській Русі. Єдина жінка, якій випало тримати державне кермо за тисячолітню історію держави.  

Княгиня Ольга. (Черняк М)  Я очолила державу у дуже скрутний час. .  Щоб не підбурювати народ на повстання, я змінила правила зборуданини, ставши, фактично, першим податківцем на Русі,організувалаопорніпунктикиївськоївлади (погости), що стали першими адміністративно-територіальнимиодиницями на Русі.Я першою з київськихправителівприбула до СхідноїРимськоїІмперії – Візантії – не з війною, а з миром і тим самим зробила з цієїпотужноїдержави союзника. 

Мати:А ось , доню, Марія Заньковецька. Дивовижна жінка і талановита актриса стояла біля витоків створення українського професійного художнього театру, їй першій в Україні присвоєно звання народної артистки. Вона була окрасою національної сцени, зіркою в театральному просторі на зламі 19-20 століття.

Заньковецька(Сірко): Ви пропонуєте мені поїхати з України, пропонуєте «осчастливитьвеликуюрусскую сцену». Я занадто люблю її, мою Україну, її театр, глядача, аж занадто сильно, щоб прийняти вашу пропозицію. Найкращі ролі тільки в Україні, бо люди в нас тонкого душевного почуття, розуму і сили волі. Люблю Україну. Я не одна, такі, як я, були, є і будуть. І цілі у нас єдині, і мати-батьківщина у нас одна!

(танок «Україна»)

ІІ ведучий

Ось бачите, які великі жінки були в нашій історії!

Епіграфом нашої сьогоднішньої зустрічі є слова «Жінки змінювали історію, хоча історія пам’ятає тільки імена чоловіків». А чи всі згодні з цим висловом?

(дискусія)

ІІ в.: Заждіть, я акцентувала увагу. Що це слова чоловічого роду, а не самі чоловіки.

Батьки:….

І в.:….

ІІ в.: Вважають, що влада в усьому світі належить чоловікам. але виявляється, що те, що чоловіки – кращі лідери і керівники, лише стереотипи.

Насправді, як ми тільки що переконалися, багатими країнами світу, які мають розвинену економіку, правлять жінки. Ви скажете, що це випадковість? В історії не буває випадковостей, там є тільки закономірності.

І ведучий

Я б, звісно, ще посперечався. Але тут сьогодні стільки жінок, що я боюсь бути побитим!

Давайте, краще попрацюємо в команді. Перед вами на столах лежать конверти, в яких 5 фактів, що характеризують певну історичну особу. 4 – істині, а 1 – хибний. Ваша задача з’ясувати про кого іде мова. На роздуми вам 3 хвилини. Ви можете поповнити ці матеріали своєю інформацією. Час пішов.

І ведучий

Гадаю, буде доречно сьогодні звернутися до моральних настанов цієї легендарної мудрої жінки

І учень

Люди часто бувають нерозумними, нелогічними та егоцентричними.

Все одно- прощай їх.

ІІ учень

Якщо тебе супроводжує успіх, ти наживаєш уявних і справжніх ворогів.
І все ж - добивайся успіху!

ІІІ учень

Те добро, що ти зробив сьогодні, люди часто забувають завтра.
Все одно - роби добро.

І учень

Якщо ти чесний і щирий, люди можуть обдурити тебе.
Все одно - будь чесним і щирим.
І учень

Нам не потрібні рушниці і бомби. Щоб перемогти зло, нам потрібні любов і співчуття

ІІ учень

Віддай світу найкраще, що маєш, і натомість одержиш жорстокий удар.
І все ж, віддай світу найкраще, що в тебе є!

І учень

 Те, що ти будував роками, може зруйнуватися в одну мить.
І все ж, будуй!
 

ІІ ведучий

І все ж  будуй! На  цій оптимістичній ноті , шановні, наша зустріч добігає кінця.  Бажаємо всім творчої наснаги,  здоровˊя, а жінкам – жіночого щастя, краси, вдачі.

 

І ведучий

Шерше ля фам, - говорять французи,- тобто шукайте жінку. І ми сьогодні знайшли для вас багато відомих і не дуже      жіночих імен, які дійсно змінили світ не тільки своєю красою, а й розумом.

 

 

docx
Додано
12 травня 2018
Переглядів
489
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку