Практична робота №1. Розв’язування експериментальних задач. Оксигеновмісні органічні сполуки.

Про матеріал
за допомогою презентації можна досягнти таких цілей: сформувати навички розв’язування експериментальних задач, пов’язаних з оксигеновмісними органічними сполуками; розвивати вміння працювати з хімічними реактивами, проводити експерименти та робити висновки; формувати відповідальність під час роботи з хімічними речовинами, дотримання техніки безпеки.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Практична робота №1. Розв’язування експериментальних задач. Оксигеновмісні органічні сполуки.

Номер слайду 2

Мета уроку: ОСВІТНЯ: СФОРМУВАТИ НАВИЧКИ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ЗАДАЧ, ПОВ’ЯЗАНИХ З ОКСИГЕНОВМІСНИМИ ОРГАНІЧНИМИ СПОЛУКАМИ. РОЗВИВАЛЬНА: РОЗВИВАТИ ВМІННЯ ПРАЦЮВАТИ З ХІМІЧНИМИ РЕАКТИВАМИ, ПРОВОДИТИ ЕКСПЕРИМЕНТИ ТА РОБИТИ ВИСНОВКИ. ВИХОВНА: ФОРМУВАТИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПІД ЧАС РОБОТИ З ХІМІЧНИМИ РЕЧОВИНАМИ, ДОТРИМАННЯ ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ.

Номер слайду 3

Обладнання та реактиви: Пробірки, штативи. Розчини етанолу, глюкози, оцтової кислоти. Реактиви: купрум (II) сульфат (Cu. SO₄), натрій гідроксид (Na. OH), реактив Толленса.Індикатори (лакмусовий папір, фенолфталеїн).

Номер слайду 4

1. Організаційний момент.2. Актуалізація знань.3. Виконання практичної роботи . Експериментальні задачі:3.1. Виявлення гідроксильної групи у спиртах.3.2. Визначення альдегідів (реакція "срібного дзеркала").3.2 Визначення альдегідів (реакція мідного дзеркала), взаємодія. Сu(OH)2 пронагріванні 3.3. Взаємодія карбонових кислот із лугами.3.4. Окиснення етанолу.4. Аналіз результатів .5. Підбиття підсумків уроку 6. Рефлексія.7. Домашнє завдання. Структура уроку:

Номер слайду 5

1. Організаційний момент. Привітання, перевірка присутності. Оголошення теми та мети уроку. Нагадування правил безпеки під час роботи з хімічними реактивами

Номер слайду 6

Що таке оксигеновмісні органічні сполуки?Які класи органічних сполук містять атоми Оксигену? Формули яких класіворганічних сполук, ви бачите,назвіть їх функціональні групи . Які реакції характерні для спиртів, альдегідів і карбонових кислот?2. Актуалізація знань

Номер слайду 7

3. Виконання практичної роботи Експериментальні задачі:1. Виявлення гідроксильної групи у спиртах. Додати Cu. SO₄ і Na. OH до розчину гліцеролу – утворення яскраво-синього розчину. Записати рівняння реакції.

Номер слайду 8

Напишіть рівняння реакції3. Виконання практичної роботи 1. Виявлення гідроксильної групи у спиртах

Номер слайду 9

3. Виконання практичної роботи Експериментальні задачі:1. Визначення альдегідів (реакція "срібного дзеркала")Додати реактив Толленса до розчину глюкози – утворення дзеркального нальоту срібла. Написати рівняння реакції.

Номер слайду 10

3. Виконання практичної роботи Експериментальні задачі:1. Визначення альдегідів (реакція "срібного дзеркала")

Номер слайду 11

Напишіть рівняння реакції3. Виконання практичної роботи 1. Якісна реакція (мідного дзеркала), взаємодія Сu(OH)2 про нагріванні.

Номер слайду 12

The Periodic Table. TOPIC 2 Chemical Reaction. Взаємодія карбонових кислот із лугами3. Виконання практичної роботи Додати Na. OH до розчину оцтової кислоти – спостерігати утворення солі. Записати рівняння реакції. Задача :визначте скільки моль натрій гідроксид неодхідно для нейтралізації 120 г.оцтової кислоти

Номер слайду 13

Взаємодія карбонових кислот із лугами3. Виконання практичної роботи

Номер слайду 14

4. Окиснення етанолу KMn. O₄3. Виконання практичної роботи Додати KMn. O₄ до розчину етанолу в кислому середовищі – спостерігати зміну забарвлення. Записати рівняння реакції.

Номер слайду 15

3.4. Окиснення етанолу3. Виконання практичної роботи

Номер слайду 16

3. Виконання практичної роботи Самоперевіркаа)взаємодія багатоатомних спиртів з лугами.б) якісна реакція (срібного дзеркала) з амоніачним розчином Ag2 O

Номер слайду 17

3. Виконання практичної роботи б) якісна реакція (мідного дзеркала), взаємодія Сu(OH)2 при нагріванні Самоперевіркав)взаємодія карбонових кислот із лугами. CH3 COOH+Na. OH→CH3 COONa+H2 O г)окиснення етанолу KMn. O₄

Номер слайду 18

Аналіз результатів. Обговорення отриманих результатів. Відповіді на запитання: Як можна визначити наявність альдегідної групи?Які сполуки реагують з Cu(OH)₂?Чому оцтова кислота взаємодіє з лугами?Поставте малюнки відповідно до ходу роботи. 1 2 3 4

Номер слайду 19

Підбиття підсумків уроку Узагальнення знань про хімічні властивості оксигеновмісних органічних сполук. Обговорення значення експериментального методу у вивченні хімії.

Номер слайду 20

Рефлексія1. Що подобається на уроках?2. Що не подобається на уроках?3. Чи можеш вчитися краще на уроках?4. Що заважає вчитися краще?5. Постав собі оцінку за урок за 12-ти бальною системою та аргументуй її.

Номер слайду 21

Опрацювати матеріал підручника. Написати рівняння реакцій для аналогічних експериментів. Підготуватися до тестування за темою "Хімічні властивості спиртів, альдегідів і карбонових кислот". Домашнє завдання

pptx
Пов’язані теми
Хімія, 10 клас, Презентації
До підручника
Хімія (профільний рівень) 10 клас (Буринська Н.М. та інші)
Додано
25 березня 2025
Переглядів
1381
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку